Nastavitev analognega barometra

Zanima me...

Nastavitev analognega barometra

OdgovorNapisal/-a Locke25 » 22 Jan 2007, 16:28

Mene zanima, kako se nastavi analogni barometer.
Menda obstaja tabela, ki je na internetu ne najdem in me zanima, kje bi našel to tabelo? Kako se imenuje tabela?
Kolikor vem, je potrebno poznati koliko je nadmorska višina (v mojem primeru 500m) in trenutni tlak. Še kaj drugega?

Hvala za odgovore.
Locke25
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 Jan 2007, 16:18
Kraj: Črna na Koroškem

OdgovorNapisal/-a Laznik » 22 Jan 2007, 17:21

Barometer ima najverjetneje odzadaj manjši vijak, s katerim nastaviš (višino) oziroma relativni tlak na tlačni ploskvi 1013mb. Torej najbolje je da ugotoviš tlak (recimo meteorološka postaja Dravograd, ki ti je najbližje) in vrtiš vijak dokler ta tlak ni enak.

lp
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a Locke25 » 23 Jan 2007, 16:28

Če sem prav razumel: Na MP Dravograd je sedaj bil tlak 1018, jaz sem z vijakom nastavil na 1018. Toj je to? Gotovo?
Locke25
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 Jan 2007, 16:18
Kraj: Črna na Koroškem

OdgovorNapisal/-a Laznik » 23 Jan 2007, 16:54

:wink: TAKO JE

Trenuten tlak tukaj je 1004mb

lp
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

...komentar

OdgovorNapisal/-a Gmajnar » 25 Sep 2007, 13:54

G. Laznik ... 1013 mbar tlačna ploskva sicer obstaja ampak ni relevantna za nastavitev hišnega barometra, ker se le ta dviga in spušča pod ali nad višino morja. Zračni tlak je primerljiv edino v primeru, če ga reduciramo na višino morja in 0 st. C ... na tak način dobimo primerljiv zračni tlak med določenimi razdaljami na zemlji, ki pa ni odvisen od nadmorske višine mesta na katerem ga merimo ! Tako pridobljene in preračunane zračne tlake lahko sedaj med seboj primerjamo, jih povezujemo z izobarami in v končni fazi dobimo polja na zemeljski obli z višjim ali nižjim zračnim tlakom s katerim pa so povezani tudi vremenski sistemi kot so anticiklon in ciklon. Prej omenjene zračne tlake, njih vrednosti pa lahko slišite tudi na poročilih na raiju in vidite na poljih zračnega tlaka na TV. Lep pozdrav !
...VREME BO... :)
Gmajnar
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Sep 2007, 13:06
Kraj: Krško


Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

cron