POMLAD(2007)

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a BiloBil » 02 Mar 2007, 14:06

Po bedni zimi bi se prilegla vsaj konkretna pomlad. Daljši dnevi, vse bo cvetelo, zelenelo. Lahko bomo okoli skakli v kratkih srajcah in počasi tudi že v kratkih hlačah. Vendar pa mi nek čut govori, da bomo doživeli še kako presrenečenje. Se spomnim da je tudi že bilo, ko je domača marelica cvetela in je potem zapadel sneg. Pa je bila bakica čist prestrašena kaj bo zdej s sadjem...

Tako da, malo se počakajmo s poletno garderobo, lopate naj bodo še malo na dosegu roke. Nikoli ne veš. Enkrat sem že rekel. Letos se je vse spreminjalo iz pozitive v negativo, ni nobenega pravila, da se spremeni tudi iz negative v pozitivo. Koneckoncev je se 3 tedne do "uradne" pomladi :)
BiloBil
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jan 2007, 16:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 02 Mar 2007, 15:06

BiloBil napisal/-a:Po bedni zimi bi se prilegla vsaj konkretna pomlad. Daljši dnevi, vse bo cvetelo, zelenelo. Lahko bomo okoli skakli v kratkih srajcah in počasi tudi že v kratkih hlačah. Vendar pa mi nek čut govori, da bomo doživeli še kako presrenečenje. Se spomnim da je tudi že bilo, ko je domača marelica cvetela in je potem zapadel sneg. Pa je bila bakica čist prestrašena kaj bo zdej s sadjem...

Tako da, malo se počakajmo s poletno garderobo, lopate naj bodo še malo na dosegu roke. Nikoli ne veš. Enkrat sem že rekel. Letos se je vse spreminjalo iz pozitive v negativo, ni nobenega pravila, da se spremeni tudi iz negative v pozitivo. Koneckoncev je se 3 tedne do "uradne" pomladi :)


Saj sneg na cvetje je bolj negativnen, kot ne. In če gledamo, da se je letos vse spreminjalo iz pozitivnega v negativno, zakaj se nebi tokrat. Iz pozitivnega (recimo to, da že cveti) v negativno (da bo vse pomrznilo). Če gledamo po tej plati, bi res lahko še kaj fasali, v kar pa dvomim. :wink:

Tudi sam sedaj upam na toplo pomlad, neglede na to, da sem drugače zagrizen snegoljubec. :D

Bomo videli. :roll: :wink:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a andone » 02 Mar 2007, 18:25

a se samo meni zdi, da je marec nadomestil april, napovedan je sam dež, dež in še enkrat dež, z vmesnimi mi sončnimi dnevi! res da je mal hladno za april sam še vedno pretoplo za marec!
k da se je vse pomaknil za pol mesca nazaj! :wink:

sam čakam kdaj se bodo temperautre povzpele čez 20 stopinj!!!!!!! 8)
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a larcha » 03 Mar 2007, 11:23

konec s temo (zima 2006-2007) zdaJ samo še pomLad ful uredu kr je tk toplo že marca Lansko leto smo meli tak cajt še sneg :D komaj čakam čez 2o-25 stopinJ :D
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a andone » 03 Mar 2007, 12:05

ja larcha lahko pričakuješ kr kmal 20 stopinj, za 25 bo pa treba še kr počakat!!!
u portorožu so mel ob 11ih že 17stopinj :shock: tko da danes pejt na morje pa boš mela 20 stopinj!!pa ne pozab sončnih očal 8)

kaj kej ostali mislte?
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a BiloBil » 05 Mar 2007, 09:33

Kaj zdej, a ste vsi vremenkoti zaspali? A ma kdo ze kej barve, namreč včeraj je bil krasen sonček :D
BiloBil
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jan 2007, 16:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a kozmos » 05 Mar 2007, 14:32

no da po dolgem času mal pokomentiram dogajanje zunaj :wink: :lol:

Ponedeljek, 5. marca 2007, ob 14. uri

Celje jasno 18
Letališče Brnik pretežno jasno
Let.Cerklje obKrki jasno 16
Letališče Maribor jasno 16
Letališče Portorož pretežno jasno 16
Lisca jasno 12
Ljubljana jasno 18
Murska Sobota pretežno jasno 15
Nova Gorica jasno 18
Novo mesto jasno 18
Rateče Planica delno oblačno 13
Slovenj Gradec jasno 15
Triglav Kredarica pretežno jasno 4

kot kaže je zima z nami noče imeti več opravka in prav je tako če je prej ni blo 3 mesece je tudi sedaj ne rabimo ker bi naredila samo škodo :roll:

temperature zunaj so pa take kot sredi aprila in ob takem nadaljevanju nas temperature okoli 30stopinj čakajo že maja :D

Slika


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a igor223 » 05 Mar 2007, 15:04

kozmos napisal/-a:no da po dolgem času mal pokomentiram dogajanje zunaj :wink: :lol:

Ponedeljek, 5. marca 2007, ob 14. uri

Celje jasno 18
Letališče Brnik pretežno jasno
Let.Cerklje obKrki jasno 16
Letališče Maribor jasno 16
Letališče Portorož pretežno jasno 16
Lisca jasno 12
Ljubljana jasno 18
Murska Sobota pretežno jasno 15
Nova Gorica jasno 18
Novo mesto jasno 18
Rateče Planica delno oblačno 13
Slovenj Gradec jasno 15
Triglav Kredarica pretežno jasno 4

kot kaže je zima z nami noče imeti več opravka in prav je tako če je prej ni blo 3 mesece je tudi sedaj ne rabimo ker bi naredila samo škodo :roll:

temperature zunaj so pa take kot sredi aprila in ob takem nadaljevanju nas temperature okoli 30stopinj čakajo že maja :D

Slika


lp kozmos


torej o junijskih in julijskih temperaturah ne bomo govorili?

če smo tak optimistični, lahko pričakujemo rekorde tudi v max skrajnostih - Bela krajina, Spodnje Posavje, Prekmurje - 40°C!!!!!

in seveda velika suša!!
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a MHA » 05 Mar 2007, 15:31

Temperaturo 40°C sen že navajen od prej...
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a andone » 05 Mar 2007, 16:13

ja danes je pa še lepši dan kot včeri!!!
res so lepe temperature, sam tko naprej! da ne omenim kako se morje hit segreva ,iz dneva v dan je toplejši!!!

sam škoda je, da je zjutri še tok mraz, da morm dat bundo nase!!

jst se grem sončt ajdi 8) 8) 8)
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a andone » 05 Mar 2007, 19:57

k gledam letos te zagone se mi kr smeji! kaj to vse kažejo pa sej nemorem verjet!
za 19ga u pondelk kaže na sneg pa tja do -2! pa sj to je noro, brez besed!
jst že zdj vem kako bo, brez da bi pogledu na karte, 20 stopinj bo!!!! :lol: :lol: :lol:
januarja ni mel hladn zrak tok moči, da bi prišel do nas, kaj šele zdj!
že u moskvi so temp. okol ničle, tko da pr nas nč ne bo!!

a je blo pr komu dans 20 stopinj????
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 05 Mar 2007, 20:17

andone napisal/-a:a je blo pr komu dans 20 stopinj????


Pri meni. Tmax je bil cca. 21 C. To v Mengšu. :cry: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a igor223 » 06 Mar 2007, 09:33

MHA napisal/-a:Temperaturo 40°C sen že navajen od prej...


40°C si ti vajen mogoče iz savne, ker v Sloveniji je max zmerjen nekaj desetink nad 40, tako da... ne na pamet.

pa to v senci, na soncu je pa čisto drugo!!
tudi v avtu sem imel že 70
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a andone » 07 Mar 2007, 19:44

hja, gledu sm zagone in lepo se temperature dvigujejo, tm okol 20ga kaže okol 20 stopinj kar pomeni (iz izkušen), da bi lahko bilo tudi več!!! res je daleč sam tem zagonom verjamem, zagonom k pa kažejo sneg pa temp. okol ničle pa nč ne verjamem!!
vsi ste zginl, a ta tema ni zanimiva????? :wink:
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor223 » 07 Mar 2007, 20:56

andone napisal/-a:hja, gledu sm zagone in lepo se temperature dvigujejo, tm okol 20ga kaže okol 20 stopinj kar pomeni (iz izkušen), da bi lahko bilo tudi več!!! res je daleč sam tem zagonom verjamem, zagonom k pa kažejo sneg pa temp. okol ničle pa nč ne verjamem!!
vsi ste zginl, a ta tema ni zanimiva????? :wink:


no, če je napovedano 20 stopinj, potem se bo tu nekje temperatura obdržala, ne vrejamem, da bi lahko bilo tudi več, mogoče kje na soncu, snega pa zagotovo ne bo, čeprav na accuweather, v napovedi za 15 dni naprej napovedujejo nekaj snega z dežjem ravno za 20. 3., ampak mi"stari mački" 8) vemo da se to ne bo zgodilo.

zakaj ni drugih, oz. ne pišejo več na forum kot v preteklih dveh mesecih ... vsi so bili v pričakovanju snega, napovedi so bile prave, vsi so bili glasni, ampak zdaj pa so se po svojih slavnih bitkah potuhnili nekam v zaklonišča, kjer tuhtajo, kje so naredili napako!!
vem kje: napovedi niso gledali z realne palti, vsi so si želeli sneg in so se že vidli z lopato v roki!

vonjam, da bo letošnje leto nekaj posebnega; pomlad je že nekaj - začela se je že v jeseni :D
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

cron