POLETJE(2007)

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a kozmos » 10 Jun 2007, 21:07

Dakar napisal/-a:Kot popoln amater sem na radarski sliki opazu, da dež ozirama nevihte ne prihajaja več iz jugovzhoda, temveč iz severozahoda. Mi lahko kdo razloži vzrok in posledice?


obrnila se je smer višinskih vetrov iz JV na Z-SZ in sedaj bo nad naše kraje v višinah prihajal še toplejši in jutri ter v torek tudi vlažen zrak :wink:
Slika

kar se pa tiče tvojih napovedi za torek in sredo skadi bi rekel da ni vse v kartah, kajti danes CAPE ni bil visok
Slika

vsaj an območju ljubljane pa so se pojavljale zelo močne nevihte, kajti celice so se obnavljale ena za drugo tako da je padlo v ljubljani in bljižni okolici 50mm in več v dobrih 3 urah :wink:
tako da samo po CAPE-ju in vertikanem dviganju zraka ne moremo sklepati da se bodo pojavljale močne nevihte(v smeh si me pa spravil s tem da naj bi močno grmelo) ker nisem še slišal da po kartah vidiš kako glasno bo grmenje :wink:

bodo pa pogoji za nastanek neviht res dobri, to se pa strinjam s teboj :wink:

lp
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 10 Jun 2007, 21:09

z malce domišljije ni tako težko :wink: sicer sem pa za moč bolj gledal tiste modele od wetter3... no sej možno je da bojo močne (se strinjam da so tu pomembni še drugi dejavniki poleg CAPE in vertikalnega dviganja)... no pa upam da bo le fajn grmelo al pa da nekoč uspem naredit model ki bo lahko to napovedoval :lol: :lol: :lol: :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 10 Jun 2007, 21:14

Vremenko napisal/-a:Lepa napoved skadi :mrgreen:
Lahko bi še dodal karto kok mm padavin bo :wink:


vremenko evo za tebe :wink:

Slika




krajevno bi znalo pasti pomoje več kot 50mm. v 3 dneh :wink:

tako da ne skrbite bo kar nekaj dežja ponovno :D

nou treba zalivat zunej


lp kozmos

lp
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a BiloBil » 12 Jun 2007, 21:41

Zdej pa bi vas vremenkote ponovno prosil za natancno napoved za termin od 15.6. pa do 18.6. za predel Primorske (morje),

Hvala in upam, da me razveselite!

lp
BiloBil
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jan 2007, 16:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a Skadi » 13 Jun 2007, 07:43

Slika
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: tole nas bo skurlo :shock: kar se pa vikenda tiče bilobil je kolikor sem gledal dokaj slaba napoved tudi za primorje... vsak dan plohe oz. nevihte tko da žal ni dobrih novic zate :roll:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a eddy » 13 Jun 2007, 12:18

zdravo

v torek 19.6 2007 odputujem v London pa do 24.6.2007 sem tam zdej me pa zanima kaksno naj bi bilo vreme

Hvala

LP
eddy
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 30 Nov 2006, 20:47
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Skadi » 13 Jun 2007, 14:17

Slika
Slika
:shock: :shock: :shock: Kaj pravte na to??? :shock: :shock: :shock: uffff mal bomo pa res švical :lol: ... Me prou zanima kaj bo pol v resnici...
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a Jovi » 13 Jun 2007, 18:08

Vremenkoti ki se mal bolj podrobno podate v vreme daj povejte al bi zdržal jutr do ene dveh treh popoldan brez neviht?Vrjetn bom šu mal u gore....pa me zanima :D :D Zjutri me ne skrbi sam pol pa ne vem.K nikol ne veš kdaj bo
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a Jovi » 13 Jun 2007, 18:09

Drgač pa skadi...slike so res..hm fantastične :D Ne želim si take vročine.
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a frizby » 13 Jun 2007, 20:12

Jovi, ker pojma nimam o vremenu, poslušam vremenska poročila :wink:

V Julijskih alpah naj bi bile nevihte že dopoldan in se bodo potem širile naprej. Toliko se spomnim, da je omenila ga. Cegnar.
Kaj več ti bo tako še verjetno tukaj kakšen mojster napisal.
Če boš šel, pa ti vsekakor želim čimveč užitkov in pazljivo :wink:
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 14 Jun 2007, 05:44

Jovi napisal/-a:Vremenkoti ki se mal bolj podrobno podate v vreme daj povejte al bi zdržal jutr do ene dveh treh popoldan brez neviht?Vrjetn bom šu mal u gore....pa me zanima :D :D Zjutri me ne skrbi sam pol pa ne vem.K nikol ne veš kdaj bo


jovi pusti gore danes in se podaj recimo v prekmurje tam naj bi bilo najmanj neviht :lol: medtem ko bo v gorah vreme tako spremenljivo da ti ne morem z natančnostjo povedat kje bodo nevihte in kje ne vsekakor pa bodo kar pogoste in to predvsem v Z polovici slovenije :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a MHA » 14 Jun 2007, 08:20

kozmos napisal/-a:
Jovi napisal/-a:Vremenkoti ki se mal bolj podrobno podate v vreme daj povejte al bi zdržal jutr do ene dveh treh popoldan brez neviht?Vrjetn bom šu mal u gore....pa me zanima :D :D Zjutri me ne skrbi sam pol pa ne vem.K nikol ne veš kdaj bo


jovi pusti gore danes in se podaj recimo v prekmurje tam naj bi bilo najmanj neviht :lol: medtem ko bo v gorah vreme tako spremenljivo da ti ne morem z natančnostjo povedat kje bodo nevihte in kje ne vsekakor pa bodo kar pogoste in to predvsem v Z polovici slovenije :wink:


lp kozmos


V prekmurje ali pa v Prlekijo!
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a Jovi » 14 Jun 2007, 10:08

AHsm lih dam pru iz gor..morm rečt da je bilo super vreme samo megla se je dvigovala oz. vlažen zrak.Drgač je blo pa super.Sam zgodj je trebaiti u hribe.Zdej se počas že dela kopasta oblačnost
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a frizby » 14 Jun 2007, 10:30

Jovi, če nisem preveč radoveden, kje si pa bil?
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Jovi » 14 Jun 2007, 11:44

Ah na 1560 metrov :D Veš kje je Storžič??na Preddvorom.Pod njim sem bil Lahko bi šu tut gor sam je 2100 metrov...pa že uroče je blo.Uglavnm U našem koncu sem bil.U julijce grem pa drugič.
Lp
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost

cron