ZIMA 2007/2008

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a andone » 03 Feb 2008, 21:58

xxx napisal/-a:Kozmos po zadnjih podatkih povsod nad 700 metrih je temperatura pod 0 in do sedaj nism opazil otoplitve.Ze vceraj smo se usteli zakaj ne bi danes bilo ravno obratno v pozitivno smer


ker se v tej obratni smeri nikoli ne zmotijo! :wink:

jst tud upam, da bi bilo obratno!!!

lp
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a kozmos » 03 Feb 2008, 22:14

xxx napisal/-a:Kozmos po zadnjih podatkih povsod nad 700 metrih je temperatura pod 0 in do sedaj nism opazil otoplitve.Ze vceraj smo se usteli zakaj ne bi danes bilo ravno obratno v pozitivno smer


jest nevem fantje a ne razumete al kaj... poglej xxx, prvo nevem kaj ima temperatura v višinah opraviti z temperaturo na 700m.n.v.

na 850hPa oz 1500m se bo iz današnjih popoldanskih -5, -6°C oz večernih -1°C do jutra segrelo na okol +1°C in ta plast bo segala nekje do 900m.n.v predvidevam, in v tem umesnem toplem zraku se bodo snežinke stopile in niti negativne vrednosti v nižinah ne bodo več pomagale da se dež spremeni nazaj v sneg...a je zdaj razumljivo?

p.s. kolega ima v Loškem potoku na 850m.n.v. že pozitivne vrednosti, tak da zgleda da nisi dobro seznanjen s tamkajšnjimi temperaturami... tam je trenutno ničta izoterma ne cca. 900- 1000m.n.v :roll:





lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a smurov » 03 Feb 2008, 22:21

ja res je ... tudi v naših krajih je tako ....
na približno 900-950 m.n.v je že 2.5 stopinje ... tle pri meni pa 0,1 stopinje...
in bo kmal dež .... tako kot je rekel Kozmos ... na žalost :cry:

pri nas je v zadnjih 2 urah zapadlo 2 cm snega ... tko da skupi ga je 9-10 cm ...

Lp
Karte lažejo, vreme pa ne !

Moja galerija : http://picasaweb.google.com/murovec.samo
Uporabniški avatar
smurov
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 20 Nov 2007, 20:39
Kraj: Čepovan - Dol (660 m.n.v.)

OdgovorNapisal/-a xxx » 03 Feb 2008, 22:40

Kozmos se opravicujem sem pozabil da veliko ves in napoves vse pravilno in res smo dobili snezno bombo vceraj v ljubljani je okoli 30cm snega.
xxx
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 02 Feb 2008, 14:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a lwzr » 03 Feb 2008, 22:40

ja meja snezenja se dviga.ob mocnejsih padavinah pa se za kratek cas spusti.
ANDI
lwzr
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 31 Jan 2008, 17:59
Kraj: nova gorica

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 03 Feb 2008, 22:52

xxx napisal/-a:Kozmos se opravicujem sem pozabil da veliko ves in napoves vse pravilno in res smo dobili snezno bombo vceraj v ljubljani je okoli 30cm snega.


se pa vsaj trudi napovedat tako kot je oz. na lastne oči lahko vidiš da tako kot je rekel tudi bo, ker nad 800 kr močno vleče Jugozahodnik....

tako, da...kruta resničnosti, žal se pri nas zadnje čase uresnič samo slaba napovedu, dobra pa žal ne.

plus res se kuha nad nami nekaj...slabega, kredarica CELIH 170cm... 8)
pomislte, tut ko je pršla zima z manj padavinami in toploto, je vedno gor bilo vseeno veliko več snega, da more vogel čakat na sezono, da odpre šele januarja, medtem ko ej recimo na voglu ob pravih poslbašnjih v 48urah zapadlo 100cm plus....


plus skrbi me še, ker smo letos pod vplivom la nine, oz. po domače lansko leto je bil za tisto zimo kriv la nino, torej kaj je pa letos narobe? glede na to da smo pod vplivom lih obratnega pojava :x
Zadnjič spremenil RoKy., dne 03 Feb 2008, 22:55, skupaj popravljeno 1 krat.
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a kozmos » 03 Feb 2008, 22:54

xxx napisal/-a:Kozmos se opravicujem sem pozabil da veliko ves in napoves vse pravilno in res smo dobili snezno bombo vceraj v ljubljani je okoli 30cm snega.


čemu pa zdaj tale post??? :roll: škoda ker sem ti odgovoril, zdej bom prou previden komu bom odgovarjal ker mi potem neakteri mečete naprej nekaj kar se je pač po nesrečnem naključju zgodilo... po domače povedano xxx če bi imel jajca bi se oglasil kak dan prej in ti napovedal vreme ker toliko veš... sicer se pa na nivo nekaterih posameznikov tule ne mislim več spuščat, ker dajem samo slabo luč nase...


padavine so ponehale in dogajanje se je preselilo na skrajni SZ del slovenije... pa da vidimo koliko ga bo navrglo do jutra v bohinjsi dolini :wink:

p.s. če bi poznal včerajšno situacijo bi bil zdajle tiho tko ko pa nimaš pojma kaj se je sploh dogajalo z vremenom pa se na žalost oglašaš... res je roky. trudim se včasih rata včasih ne, če ARSO lahko brcne v tem z vsemi razpoložljivimi modeli ki jih ima na voljo zakaj jaz nebi mogel? :wink: sem pa vesel da sva se vsaj midva nehala tule kregat roky in da si začel bolj sodelovati na forumu tudi kar se vremena tiče :wink: ...


lp kozmos
Zadnjič spremenil kozmos, dne 03 Feb 2008, 22:58, skupaj popravljeno 1 krat.
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 03 Feb 2008, 22:56

kozmos napisal/-a:
xxx napisal/-a:Kozmos se opravicujem sem pozabil da veliko ves in napoves vse pravilno in res smo dobili snezno bombo vceraj v ljubljani je okoli 30cm snega.


čemu pa zdaj tale post??? :roll: škoda ker sem ti odgovoril, zdej bom prou previden komu bom odgovarjal ker mi potem neakteri mečete naprej nekaj kar se je pač po nesrečnem naključju zgodilo... po domače povedano xxx če bi imel jajca bi se oglasil kak dan prej in ti napovedal vreme ker toliko veš... sicer se pa na nivo nekaterih posameznikov tule ne mislim več spuščat, ker dajem samo slabo luč nase...


padavine so ponehale in dogajanje se je preselilo na skrajni SZ del slovenije... pa da vidimo koliko ga bo navrglo do jutra v bohinjsi dolini :wink:


lp kozmos


pa lepo bi blo, da bi dejansko v kranjski gori, prvič letos presegli 10cm :lol:
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a xxx » 03 Feb 2008, 22:57

"jest nevem fantje a ne razumete al kaj... poglej xxx"
nisem mislil nic slabega sam govori v mnozini in ne navajaj posameznikov ki smo le dejali kasno je trenutno stanje in upali da bi se vse obrnilo na bolje. NIsem mislil ni zalega prej vendar sem le povedal da se vsi lahko motimo ter pa podal tvojo tezo ki se ni uresnicila.
xxx
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 02 Feb 2008, 14:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a kozmos » 03 Feb 2008, 23:04

xxx napisal/-a:"jest nevem fantje a ne razumete al kaj... poglej xxx"
nisem mislil nic slabega sam govori v mnozini in ne navajaj posameznikov ki smo le dejali kasno je trenutno stanje in upali da bi se vse obrnilo na bolje. NIsem mislil ni zalega prej vendar sem le povedal da se vsi lahko motimo ter pa podal tvojo tezo ki se ni uresnicila.


joj da še enkrat povem... poglej ti si govoril da je bilo nad 700m. v času pisanja tvojega posta še povsod pod lediščem, a če bi pogledal malo temperature po sloveniji bi videl da ga v južni polovici slovenije ni bilo več kraja nad 700m.n.v z negativnimi temperaturnimi vrednostmi... jaz verjamem da ste si želeli snega in da vas je tole večerno "naletavanje" zrajcalo, sam kot že tumblam cel večer se v višinah segreva in sneg bo povsod razen na že omenjenih območjih v SZ sloveniji prešel v dež po nižinah... sem pa že včeraj rekel če kdo ne prenese mojega pisanja oz če ne verjame mojim besedam naj pač moje poste preskoči...


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 03 Feb 2008, 23:17

fantje fantje... bodte veseli da ga usaj vidte... tukej pri nas zdej močno dežuje, imamo pa 3 stopinje, čez dan smo imeli pa 5... in res uživejte dokler pada pa se pol jezite, ker mi grete eni na živce res k vam nikol ni dobr... če pada ni dobr ker se bojite da bo nehalo, če ne pada se bojite da ne bo začelo... totalno brezveze, mislim da imate samo probleme ki jih stresate na vreme... kdor si res želi sneg bo vesel vsake snežinke, če bi pa radi dež lahko pa pridete na JV :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 03 Feb 2008, 23:17

in nihče ne misli nič slabega ko vas popravi, vsaj jaz ne, to so le dobronamerni popravki... če že vi ne sprejmete popravka, ga napišem za to da si drugi forumaši nebi ustvarjali na podlagi vaših besed nekih svojih slik v glavi... in eno je da ti napoveduješ iz kart oz trenutnega vremena karkoli kot pa iz instinkta, da se razumemo :wink: in prejle je bil popravek na tvoj post le dobronameren, ti pa si mi začel metati besede naprej za poslabšanje ki ga v mojih mislih ni več, že zaradi tega ker me je zelo razočaralo... in še enkrat povem tebi in drugim ki mislijo podobno kot ti, če bi poznali situacijo oz potek vremena se nebi oglašali za vsak naš kiks, ampak bi se frajerji prej oglasli in napovedali vreme... seveda najlažje je pa potem poljuvat nekaoga ki nekaj ve in se trudi za vas, ki še ne veste toliko, da bi se kaj naučili iz vsega tega, da ni vse tako kot kažejo karte in da je vreme vse prej kot enostavno za napovedovad... pa da vas vidim korenjake naslednjič če se bo kdo oglasil in napovedal vreme ob tako mejni situaciji... mislim da vas ne bo prav veliko, takih ki ste tudi tokrat stisnili rep med noge... potem ko je pa poslabšanja konec imate pa ogromno za povedat čez nas...

mah... fantje sej vas bo naučilo, boste videli da poslušate starejše in mogoče tudi bolj vešče ... :roll:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 03 Feb 2008, 23:42

če ne drucga začnite gledat vsaj gfs, kar je tok na izi brat kot navadno knjigo za otroke k so se lih naučil brat :lol:
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a mihc22 » 04 Feb 2008, 00:55

no,tukaj v čepovanski dolini,je že ob 23:30 prešlo v dež,sedaj se opazi le že kako snežinko med dežjem, temperatura je 0,3 stopinje,na 950m.n.v. pa je že 2,1stopinje,tako da...kar nam ga je narava poslala je to to..počakajmo noč na torek:):)
mihc22
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 05 Jan 2008, 15:05
Kraj: Podčepovan

OdgovorNapisal/-a Skadi » 04 Feb 2008, 05:04

pri nas praktično že celo noč dežuje... sedaj še posebej močno, in tudi grmi... mislim da so vsi malo podcenili tole okluzijo... super je res ogromno dežja da smo za cel mesec dobri s padavinami... joj vremenarji so ga spet mimo usekal :roll:
Slika
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

cron