ZIMA 2007/2008

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 08 Dec 2007, 10:56

Peter!
Zima se je šele začela,in zdejle že na začetku decembra jamrat je BW
Ina zaenkrat kaže na dokaj prijetno zimo :D

Mislim da v Ponedeljek zjutraj zna pobelit tle nas Lučane :wink:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a wetter » 08 Dec 2007, 10:59

ma mislim da ne,ma pa sej ga ni treba bit :wink:
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Dec 2007, 11:51

mislim da je imel bore prav... zime po nižinah vsaj še en teden ne bo, kje je šele sneg... tako da zaenkrat nismo videli nič pametnega, in tudi vprašanje če kaj bo... sicer pa me zanima kaj kaže na tako prijetno zimo kot jo vidite nekateri? :lol:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a MHA » 08 Dec 2007, 12:21

Neverjemetno je to vreme no :roll:
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a bore » 08 Dec 2007, 12:32

Zdravo fantje ,

Evo mene spet.Pregledal sem karte in moje mnenje za naslednje dni
je sledeče: v nižinah predvsem dež , ne izklučujem možnosti za
kašne snežinke v dolinah , gledano generalno pa možnosti za sneg iz
trenutnih kart ne vidim. Tako stanje pričakujem v prvi polovici tedna.
V drugi polovici se bo nekoliko ohladilo a padavin ne bo.
Pozitivno pri vsej stvari je da se bo ohladilo na podlagi blagega prodora
hladnega zraka in ne kot inverzijski pojav.Za spremljati je razvoj
situacije koncem tedna in pričetkom naslednjega,ko bo pričelo popuščati
območje visokega pritiska nad skandinavijo in bo nad našimi kraji
še vedno dokaj hladen zrak. :roll:

Torej: do petka 14.12. snega še ne bo.

LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a lol23 » 08 Dec 2007, 12:43

jst se bom pustu presenetet :?
pričakujem malo snega v ponedeljek zjutraj ....vsaj tako kažejo zagoni
sem pa med hribi visokmi do 1000m
lol23
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 17 Jan 2007, 14:06
Kraj: škofja loka

OdgovorNapisal/-a bore » 08 Dec 2007, 12:56

lol23 napisal/-a:jst se bom pustu presenetet :?
pričakujem malo snega v ponedeljek zjutraj ....vsaj tako kažejo zagoni
sem pa med hribi visokmi do 1000m


Mislim,če si iz Škofje Loke da boš videl bolj dež.Ko sem omenil doline
sem imel v mislih Zgornjesavsko in recimo Logarsko.

LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Dec 2007, 13:34

me zanima kaj kaže na tako prijetno zimo kot jo vidite nekateri?


najprej odgovor na tvoj citat, poglej malo arhiv lasnkoletnih kart pa poglej arhiv letošnjih kart... čisto nasprotje...

Slika


jaz podobnih kart lansko leto nisem videl nikoli, pa čeprav se tukaj ne gre za uresničitev te karte ampak za dejstvo da smo lansko leto take karte lahko samo sanjali... potem temperatura morja je za 3-4 stopinje nižja kot lansko leto, imeli smo že prodore mrzlega zraka jeseni, lansko leto smo to samo sanjali... imeli smo že pravi sneg, vsaj nekateri pa čeprav ga je blo le nekaj cm. lansko leto ga še toliko ni blo... in še in še bi lahko našteval...

potem bi pa napovedal še jaz vreme, jah tak je jaz nebi trdil da jutri ponoči ne bo snega oz nebi tudi trdil da bo čeprav trenutne karte kažejo da bi po nižinah koroške, gorenjske lahko snežilo ponoči, zjutraj pa bi se nato meja sneženja dvgnila nad 700m. :roll:

nato za naprej pa ne kaže niti na tako blago ohladitev bore, kaže na blokado atlantika in to pomeni prosto pot mrzlemu polarnemu zraku... jutra bodo zelo mrzla do -10 čez dan pa se bo razen na primorskem redkokje dvignilo nad nič... dobra stran tega je da se bo zemlja počasi pripravila na zimo, slaba stran pa je da bo šlo zgolj za suho ohladitev z izjemo morebitnega naletavanja snežink na vzhodu slovenije oz kake osamljene snežne plohe med tednom v gorah... glavnina pa bo seveda zopet v alpah in severno od njih :wink:

narava se lepo počasi pripravlja na zimo, in prav je tako tako počasi kot bo prišla zima naj potem tudi počasi odide al rajš vidite da hitro pride in hitro gre 8) dobr veste da se je zima 2leti nazaj zavlekla še globoko v marec in da so bile marca takrat marsikje beležene minimalne temperature v tisti zimi, snega pa je bilo tudi še kar nekaj na tleh... tko da ne govort da če je pa marca sonce tako visoko na nebu in nevem kaj, pa ne more biti več snega... ni res sneg je lahko tudi marca in tudi obdrži se lahko kar nekaj časa sam pač se mora poklopit več dejavnikov tako kot 2 leti nazaj naprimer :wink:

snega bomo letos imeli dovolj tako je moje mnenje ki ga ne bom spreminjal, če pa se motim bo pa pokazal čas :wink:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a bore » 08 Dec 2007, 14:02

Bog Kozmos ,

Strinjava se okoli blokade Atlantika.Glede prodora hladnega zraka sem imel v mislih podobne temperature kot ti,ker pa sem malo starejši
se še dobro spomnim tistih pravih prodorov ko so šle temperature
proti - 20 in čez zato sem tokratnemu prodoru dal besedo blagi.
Pošteno povedano kolikšen bo predvsem zavisi od anticiklona ki
se bo širil proti skandinaviji višje bo šel man izrazit bo prodor v naših
krajih. Efekt klina. Kar pa sem hotel poudariti gre za prodor in to je v redu.Ne gre za menjavo ( inverzijo ) zraka v dolinah.
V ostalem se strinjam : situacija ni podobna lanski žal pa tudi ne predlanski,kaj pa bo bomovideli , valjda bo tud sneg saj zato je zima
a nje.

LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Dec 2007, 14:04

bore napisal/-a:Bog Kozmos ,

Strinjava se okoli blokade Atlantika.Glede prodora hladnega zraka sem imel v mislih podobne temperature kot ti,ker pa sem malo starejši
se še dobro spomnim tistih pravih prodorov ko so šle temperature
proti - 20 in čez zato sem tokratnemu prodoru dal besedo blagi.
Pošteno povedano kolikšen bo predvsem zavisi od anticiklona ki
se bo širil proti skandinaviji višje bo šel man izrazit bo prodor v naših
krajih. Efekt klina. Kar pa sem hotel poudariti gre za prodor in to je v redu.Ne gre za menjavo ( inverzijo ) zraka v dolinah.
V ostalem se strinjam : situacija ni podobna lanski žal pa tudi ne predlanski,kaj pa bo bomovideli , valjda bo tud sneg saj zato je zima
a nje.

LP,Še pomnite tovariši :D



podpis :wink:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Dec 2007, 15:56

kozmos jaz sem samo mislil da zaenkrat neke prave zime ni bilo... jah z lansko je skorej brezveze primerjat, samo dejstvo ostaja, da kar smo videli do sedaj ni tako lepo kot bi lahko bilo... je bil včasih že tudi sneg novembra pa se je obdržal do marca... in ni nikjer pravila, da če zima hitro pride, potem tudi hitro odide... karte govorijo svoje, če pa malo povprašamo ljudi okrog sebe bo večina (ki ne vejo ničesar oz. zelo malo o vremenu) rekla, da to kar smo videli do sedaj, ni res nekaj... tudi če je hladneje dejstvo ostaja, da snega ponekod še ni bilo in da dežuje, čeprav bi bil lahko že sneg... in zato se mi zdi neumno govort da nekej kaže dobr na zimo, ker potem to pomeni da imajo nekateri sposobnost dolgoročnega napovedovanja... pa tudi zadnje napovedi tega tipa pravijo da bo večina evrope nadpovprečno topla tudi to zimo... sicer bomo pa videli tekom časa... samo do božiča je še dobra 2 tedna in takrat bi res lahko bilo kaj pametnega... no vsaj upam da bo :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a Jovi » 08 Dec 2007, 16:10

Skadi v višinah nad 1000 metrov bo pravljica :D :D :D tudi v božiču...hihi.Po nižinah pa še ni sigurno...se je bistveno ohladilo.Opažam da je v višinah resno pretoplo..Danes zjutraj sem pogledav je bila meja sneženja na okoli 1100 metrov potem se je spustila na okoli 950 metrov bolj točno.Pa čeprav tu dol ni ravno toplo.Čakam še na vremensko postajo da vam dam še kake podatke
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Dec 2007, 16:29

temperature po SLoveniji so trenutno (po nižinah) med 5 in 8 stopinjami, medtem ko je nulta izoterma nekje na 1300m... se le ne bo ohladilo toliko kot je sprva kazalo :? ... ubistvu naj se sploh ne bi kaj dosti več, kar pa je normalno, glede na to da je mrzel zrak precej daleč na severu... :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Dec 2007, 17:15

Skadi napisal/-a:kozmos jaz sem samo mislil da zaenkrat neke prave zime ni bilo... jah z lansko je skorej brezveze primerjat, samo dejstvo ostaja, da kar smo videli do sedaj ni tako lepo kot bi lahko bilo... je bil včasih že tudi sneg novembra pa se je obdržal do marca... in ni nikjer pravila, da če zima hitro pride, potem tudi hitro odide... karte govorijo svoje, če pa malo povprašamo ljudi okrog sebe bo večina (ki ne vejo ničesar oz. zelo malo o vremenu) rekla, da to kar smo videli do sedaj, ni res nekaj... tudi če je hladneje dejstvo ostaja, da snega ponekod še ni bilo in da dežuje, čeprav bi bil lahko že sneg... in zato se mi zdi neumno govort da nekej kaže dobr na zimo, ker potem to pomeni da imajo nekateri sposobnost dolgoročnega napovedovanja... pa tudi zadnje napovedi tega tipa pravijo da bo večina evrope nadpovprečno topla tudi to zimo... sicer bomo pa videli tekom časa... samo do božiča je še dobra 2 tedna in takrat bi res lahko bilo kaj pametnega... no vsaj upam da bo :wink:


tukaj se ne gre za dolgoročno napovedovanje tukaj se gre za neke očitne znake vremena, ki kažejo da bo letos zima normalna... res je bil je sneg tudi že novembra decembra in se je tudi že obdržal do marca samo v zadnjih 10letih to ni bil prav pogost pojav... snežena meseca sta januar in februar in v teh dveh mesecih se lahko zgodi marsikaj... tudi to nevem kje si prebral oz izbral iz katerih kart da bo zima nadpovprečno topla, daj nalimaj kako karto da ti bomo verjeli, ne kar neki u prazno govort... veliko je različnih modelov ki kažejo v obe skrajnosti v zelo toplo zimo in malo padavin ter v zelo hladno zimo z povprečnimi temperaturami in padavinami... in če udarimo eno sredino bo zima povprečna kar pomeni nekaj snega,ter času primerne temperature :wink: res je da ni nobenega pravila če zima hitro pride da tudi hitro gre samo jaz osebno raje vidim da pride zima počasi da se počasi narava pripravi na počitek in počasi tudi odide :roll:
trenutni zagon je nekoliko toplejši za sneg jutri po nižinah... težka bo s snegom ampak za doline bi se moralo iziti :wink:



lp kozmos

lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 08 Dec 2007, 17:54

Skadi napisal/-a:temperature po SLoveniji so trenutno (po nižinah) med 5 in 8 stopinjami,


Skadi, mi lahko pokažeš karto, kjer to lahko vidim? 5 °C v ponedeljek zjutraj...tega naz ne najdem. :roll:


Po dolgem času še moja napoved. Če že porsite, da vam ustrežem. :)

No, prvo poslabšanje je takorekoč mimo. Sedaj lahko počakamo drugega, za katerega jaz obljubljam sneg nižje. Največ padavin GFS daje v prvem delu noči na onedeljek in v ponedelje zgodaj zjutraj. Glavni zagon daje za sneg največ šans po polnoči - okrog 0 °C v nižinah in podobno v višinah. Lahko nam prinese sneg tudi v nižine, ampak neke velike količine ne bo, tazen nekaj cm mokrega snega ob najboljšem možnem razvoju. :wink:

V drugi polovici tedna lepa ohladitev, glavni zagon je podprt z večino ENS-ev. Mogoče sem pa tja kakšne manjše padavine, nič konkretnega. Nekaj pa se nakazuje po 20.12, ko spet kaže vse na mejno. Ampak to je le še 14 dni stran. :)
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

cron