Vremenska postaja Conrad TE831X

Splošna debata o različnih stvareh

Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a Soncek » 07 Mar 2012, 11:06

Pozdravljeni.

Ima kdo tole Conradovo vremensko postajo: http://www.conrad.si/Radijska-vremenska ... 92_0514060

Sam sem jo kupil vendar mi zunanje senzorje zaznava samo na razdalji nekaj centimetrov, pri pol metra pa nobenega več-piše pa, da naj bi delalo vsaj 30 metrov.

Se slučajno, da to kako popraviti?

Ima morda že kdo to postajo-Vam deluje ok ali ne?
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a Soncek » 17 Apr 2012, 18:08

Postaja ni zaznavala senzorjev, ker je bila pokvarjena-sedaj so mi jo zamenjali.

Imam pa problem pri prenosu podatkov v Excel.
V tekstovno datoteko namreč zapisuje decimalno piko namesto vejice.
Torej 9.30 stopinj namesto 9,30 stopinj in Excel potem to narobe razume in mi napiše sep.30.

Sicer pa a ima morda še kdo to postajo, bi se dalo dobiti še UV senzor?
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a Laznik » 22 Apr 2012, 06:37

MIslim da se za to postajo ne da dobiti UV senzorja. Glede excela pa mislim da ne bi smelo biti problema določiti tip podatkov. NAjlažje je da importiraš podatke iz .txt datoteke in mu poveš kateri znak ločuje podatke.
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a Soncek » 22 Apr 2012, 18:06

Ta postaja je za 115 evrov kolikor sem v Nemčiji dal zanjo odlična.

Žal pa še zdaleč ni popolna ampak 400 evrov za postajo, ki bi imela samo še UV senzor več, ter več spomina je pa malo prehudo.

Ima pa programček, ki sem ga zraven dobil UV graf in zato predvidevam, da bi se morda dalo dobiti tudi UV senzor.
No za začetek je, čez par let, ko cene še malo padejo, bom pa nabavil eno bolj profesionalno zadevo.

Žal ima precej malo spomina, tako, da lahko shrani le 210 zapisov-torej, če bi na pet minut delal zapise podatkov bi bilo to komaj za 18 ur, sedaj sem nastavil na zapisovanje podatkov vsako uro in mi shrani za več kot cel teden podatkov, tako, da je prenos podatkov v računalnik potreben enkrat na teden.

Sem se pa naučil uvažati v Excel.
Treba je odpreti nov list nato pa iti na zavihek podatki>uvoz podatkov iz besedila>kliknem na csv datoteko s podatki, nato naprej in nato je treba nastaviti za tabulator vejico, nato klik naprej in klik na dodatno, kjer moraš zamenjati še ločilo za decimalno število in tam spremeniš iz vejice v piko, nato pa dokončaš uvoz in vsi podatki so lepo pravilno prenešeni.

Za ljubiteljsko spremljanje vremena je postaja odlična, temperaturo, vlago, pritisk, veter in dež meri zelo točno, hkrati prikazuje še občutek mraza, uro sončnega vzhoda in zahoda ter lunine faze.
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a matjazv » 01 Maj 2012, 18:23

Imam vremensko postajo CONRAD W232P. Saj je lepa in ima lepo grafiko, ampak je netočna. Trenutno mi kaže tlak 34 premalo, zunanjo vlago pa 17 premalo. Se da to kaj nastaviti?
matjazv
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Maj 2007, 17:25
Kraj: ljubljana

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a Soncek » 02 Maj 2012, 18:14

Za tlak moraš nastaviti višino postaje, če ne pa pač tako nastavi, da se bo tlak ujemal-potem mora biti pa od takrat dalje točen.

Vlaga pa lahko kiksa največ 5%, temperatura pa 1 stopinjo, če več vse skupaj nesi nazaj na servis, če pa še ni minilo 15 dni pa vse skupaj vrni in naj ti zamenjajo oz. vrnejo denar.
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a stargar » 08 Maj 2012, 07:59

Moram še kupiti, ne vem. Ali imate predloge za mano?
stargar
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Maj 2012, 07:51

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a Soncek » 08 Maj 2012, 11:50

Odvisno koliko si pripravljen plačati in kaj vse želiš.

Tale Conradova, ki jo imam jaz je dobra za začetnike, manjka pa še UV senzor, ter več spomina saj lahko shrani le 200 zapisov podatkov(če zapisuje samo na eno uro je treba ravno vsak teden podatke prenesti na računalnik.), drugače pa sem z njo kar zadovoljen.
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Vremenska postaja Conrad TE831X

OdgovorNapisal/-a Soncek » 08 Maj 2012, 12:15

@Stargar, tukaj imaš eno praktično enako kot te831X za samo sto evrov.
http://www.voelkner.de/products/176328/ ... ign=X45914
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron