Napoved vremena - Avgust 2008

Analizirajte stanje in podajte svojo napoved vremena tako ali drugače na hiter in preprost način

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 08 Avg 2008, 20:01

vremelj napisal/-a:Kako kaže napoved za ponoči?
Men se zdi, da je zeeeeeeeelo malo verjetno, da bi nas lahko v Lj presenetla še kakšna toča ponoči ali se motim?

Nobene toce ni zapricakovati vsaj za severni del drzave
na jugu slovenije je še možno kaj!
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a fishman » 12 Avg 2008, 09:58

Prosil bi za podrobnejšo vremensko napoved za petek 15.08., predvsem za posočje in škofjeloški konec.

HVALA !!!
fishman
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Avg 2008, 09:52

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 12 Avg 2008, 10:38

V petek bo sprva še sončno in zelo toplo, preko dneva pa se bo od JZ pooblačilo. Na JZ se bodo že kmalu dopoldan začele pojavljati plohe in nevihte, katerih proženje se bo nato čez dan pomaknilo nad preostalo Slovenijo. Zaradi velike pregretosti ozračja bodo zopet nastajala krajevna neurja z točo močnejšimi sunki vetra in obilnimi padavinami! Predvsem bodo na udaru kraji ki bodo potekali v diagonali Koper - Maribor, torej kraji vmes in pa seveda ves J in JV Slovenije.

Kaj več povem kak dan dva prej!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a fishman » 12 Avg 2008, 10:45

Hvala za info !!! Torej se popoldan ni dobro zadrževati na prostem v SZ sloveniji ??? Bo vreme res tako slabo ???
fishman
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Avg 2008, 09:52

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 12 Avg 2008, 10:50

Jap petek ne bo najbolj primeren dan za sprehode v naravi ali kaj drugega, ker bodo na Z že kmalu dopoldan začele nastajati plohe in nevihte, tak da tule ni garancije da nebi bil namočen :wink:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 12 Avg 2008, 17:27

poleg tega pa bo v Alpah predvsem na območju med Švico, Italijo in Avstrijo kot zaenkrat kaže nad 2000 m snežilo in to precej konkretno... Ponekod celo prek 20 cm snega :shock:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a vremelj » 13 Avg 2008, 09:56

Jp, zaenkrat vse kaže, da bojo v petek spet nevihte, tako kot je kozmos napisal, sprva na Z, do večera pa bojo zajele večino SLO.
Uporabniški avatar
vremelj
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 05 Avg 2008, 08:28
Kraj: Ljubljana

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 13 Avg 2008, 11:12

Pozdravljeni!
Sem nov član na tem forumu in spremljam napovedi že kar nekaj časa na Pro-vreme. Me pa zanima za ta petek kakšna je verjetnost da bi bila pri meni toča ali kakršno koli neurje. Doma sem v okolici Žalca, natančneje Migojnice/Griže.

LP :)
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 13 Avg 2008, 15:04

Jah situacija za petek izgleda zopet precej burna! Že dopoldan se bodo od SZ začele pojavljati plohe in nevihte, katerih proženje se bo nato pomaknilo nad preostali del Slovenije. Padavine naj bi se popoldan prehodno precej okrepile, in do večera večinoma že ponehale! Naj opozorim da bodo zaradi pregretosti ozračja, predvsem pa zaradi močnega JZ v višinah (ki bo dovajal zelo topel zrak z morja) možna lokalno močnejša neurja z veliko točo (5cm), močnimi sunki vetra in obilnimi padavinami, ki bi lokalno lahko vstrajale kar nekaj časa ! Srčno upam da škode ne bo veliko ampak glede na današnje izglede izgleda precej, oprostite izrazu "jebeno" :roll:

Čeprav je včerajšni večerni zagon pa vendar, poglejte to 6 urno komulativo na zahodu :shock: Bojim se da bi se lahko ponovil 18 september 2008 ker tole po kartah izgleda zelo resno ! :roll:

Slika


Slika


Slika


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 13 Avg 2008, 15:22

Hvala za odgovor! :)

Sem tudi sam malo pobrskal po straneh in izgleda da bo kar precej "divje", videti je da bo veliko padavin na gorenjskem.
Najbolj me pa čudi, da letos govorijo o ekstremni toči in podobno, pri nam pa še toče ni bilo ( hvala bogu :D ), smo imeli pa kar nekaj nalivov.
Zato me je malo skrbelo za ta petek pri nas, ker izgleda da bo kar obilno deževje
http://www.pro-vreme.net/index.php?id=2

Pogedal sem tudi malo na Accuweather, kjer piše podrobneje o vremenu, a se velikokrat motijo :? ampak ponavadi imajo pravine napovedi glede neviht.
Možnost nastanka neviht je na accuweather za Migojnice kar 70% :shock: , zato se mi je zdelo čudno, da nikoli prej niso dali tako velikih odstotkov :o

Glede na napovedi in slike izgleda da bo spet samo "sranje"
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 13 Avg 2008, 15:31

Take usklajenosti med modeli pa že dolgo ne, praktično skoraj vsi modeli nakazujejo potop Z polovice Slovenije in seštevek padavin v 24 urah je povsod od 70 - 90mm. v 24 urah! In glede na to, da so to le računske vrednosti ki ne upoštevajo razgibanosti terena, bližino morja, je to samo nek pribljižek dejansko količini ki bo predvidoma padla! Zatorej so ob takih situacijah ob tako močnih višinskih vetrovih, količine na zaveterni strani gorskih grebenov lahko tudi nekajkrat višje, dokaz je Bohinjski kotel 18.9.2007 :wink:

Spodaj samo primerjava GFSja in UKMO, medtem ko sta ALADIN in WRF na las podobna ostalima modeloma :roll:

GFS

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

UKMO

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

UKMO tudi podaljšuje padavine močno v sobotni dan, čeprav se bolj nagibam k temu, da bo zadevca pred polnočjo že daleč stran od nas!

Zanimivo je to da so modeli usklajeni kot že dolgo ne in varijanti sta samo dve, da vsi modeli "popušijo" na celi črti in gre vreme svojo pot, ali pa kapo dol pred vsemi modeli ki so nakazovali podobno sliko. Vsekakor bo potrebno spremljati situacijo še naprej, saj je do samega začetka vendar še več kot 24 ur!
:roll:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 13 Avg 2008, 16:02

poglejte si tudi to podobnost med ALADINOM in WRF :wink:


Slika

Slika

le da ALADIN riše toliko padavin 3 ure kasneje :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 13 Avg 2008, 17:35

pri takih napovedih se velikokrat zgodi pregovor: "Nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha!" :wink: Bomo videli, ampak se mi zdijo tele napovedi "worst case scenario"... Do petka je še daleč :)
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 13 Avg 2008, 17:38

ena neumesna... na meteoalarmu je za Madžarsko narisana rdeča barva za visoke temperature... Vendar ko kliknem na tisto regijo, se mi zdi nenormalno da piše da bodo temperature nad 27 stopinj :lol: ... za rdečo bi mogle biti (pomojem) vsaj 35 ali več :roll: ... in to se ni zgodilo prvič :?

http://www.meteoalarm.eu/countryHU.asp?Country=HU&lang=SI&ShowDate=
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 13 Avg 2008, 18:17

To glede meteoalarm da je Madžarska rdeče obarvana sem opazil tudi jaz. Zato se mi je zdelo malce čudno kot tebi in sem šel preverit na temperaturno karto n res je na tem koncu kar vroče :shock: .

Za petek pa izgleda res čudna raporeditev padavin, na zahodu ogromno, pri nam na vzhodu pa mogoče komaj kaj ali se motim? :?
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Napoved vremena - Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron