Plohe, nevihte, neurja07

Debata o pojavih, ki niso vsakdanji

Plohe, nevihte, neurja07

OdgovorNapisal/-a Laznik » 24 Maj 2007, 22:43

Kolegi, da razbremenimo temo POMLAD in da nekoliko specificiramo pojave, odpiramo novo temo z naslovom, kakršen pač je ( se ga pa da spremenit, brez skrbi) Prosim, da od danes naprej o konvekcijskem dogajanju debaterate-mo tukaj.

ps: Konvekcisjko vreme, kaj je to :) to je takrat ko sije sonce pa se kr naenkrat stemni, ohladi, grmi,... Ne bom z neko strokovno definicijo, samo vas prosim, da se tukaj piše le o tem. Upam da letos tudi o tornadih ;)
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 06:20

danes bodo pogoji za nastanek močnih neviht idealni :wink:
ponovno bodo krajevno lahko nastala manjša ali pa tudi večja neurja :wink:
Slika


p.s. zanima me zakaj nikjer na teletekstu ter na RTVju nič ne piše o kakih neurjih?? če morda kdo ve?





lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Jovi » 25 Maj 2007, 07:27

Mogoče se pa ni nič posebnga zgodl..ni nobedn umru..sj veš mediji....ko so kakšne žrtve vedno poročajo..o materialni škodi samo pa malokrat.Drugač...Frncija ma idealne pogoje za kaj več kot močne nevihte.Pri nas bo pa tut mislim da pestro...Okol dveh sem v ljubljani..upam dame ne bo kaj dobilo :D
Lp

Aja Laznik bravo za to da si odprl to temo.Kajti tam so napovedi in ne trenutn stanje..
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a Laznik » 25 Maj 2007, 08:14

Kolikor sem zasledil so mediji poročali o manjših nevihtah BREZ toče. Tudi pri medijih se že pozna centralizacija poročanja :) No, vedno pa ni za verjeti medijem.

No upam da bo te dni pestro in bo temo primerno tudi naše poročanje.

lp
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 25 Maj 2007, 12:45

Super je tole, da bo vse na enem mestu. :wink:

No, naj najprej opišem dogajanje v preteklih dneh, da bi tudi tu zabeleženo. :roll:

Od ponedeljka do srede so bili pogoji za nstanek neviht idealni, kar so le te s pridom izkoristile. Pojavljale so se nevihte, tudi lokalna neurja, ki so pustila tudi do 50 mm padavin. Toča ni bila nobena redkost, prav tako ne hudi vetrovi, vročina, sopara in pa mamatusi. Včeraj je bilo malo bolj mrino, vendar popolnoma brez neviht vseeno ni šlo. :wink:


Danes so pogoji za nastanek neviht zopet boljši, kar se lahko tudi že opazi na nebu. Oblaki kar kipijo, vidijo se tudi že prekrasna nakovala (trenutno jaz vidim skozi okno nekaj zelo lepega).
To nakovalo je vidno tudi na radarski sliki (celica na jugu):

Slika

Upam še an zanimivo dogajanje danes...to tudi pričakujem. :wink:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 13:42

milsim da po radarski sliki sodeč lahko upravičeno pričakujemo kako neurje in eno se meni približuje iz koroškega konca in je že nad Kamniškimi alpami :wink:


upam na čim silovitejše neurje seveda pa upam na čim manj toče :roll:



vam poročam kasneje kaj se je dogajalo pri meni z vremenom sedaj grem pa na plano kajti predstava se bo počasi začela :lol: :lol: :lol:




lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 13:46

Laznik napisal/-a:Kolikor sem zasledil so mediji poročali o manjših nevihtah BREZ toče. Tudi pri medijih se že pozna centralizacija poročanja :) No, vedno pa ni za verjeti medijem.

No upam da bo te dni pestro in bo temo primerno tudi naše poročanje.

lp



tole brez toče me razjezi kajti pri meni je padala toča v velikosti oreha in definitivno to ni bila manjša nevihta kajti bilo je silovito neurje z močnim vetrom točo ter veliko količino padavin(skoraj 30mm.) vidim da ga mediji včasih pošteno pobiksajo. vrjamem pa da kamnik kot kraj oz območje bistriške ravnine ni ravno zanimiv za medije tako da jim tudi take stvari nehote uidejo :roll:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Dakar » 25 Maj 2007, 14:16

V SG pa vse po starem.... Med tremi nevihtami in zgleda, da spet ne bo nič :evil: kugla pa seka tk da ni za zdržat...
Dakar
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:13
Kraj: Šmartno pri Sl. Gradcu

OdgovorNapisal/-a disk » 25 Maj 2007, 16:00

upam na čim silovitejše neurje seveda pa upam na čim manj toče




Že večkrat sem zasledil take bedastoče na tem forumu kot je ta zgoraj in se sprašujem kaj je z vami narobe? Tudi silovito neurje brez toče lahko naredi ogromno škode (na poljih, na objektih,...) in res ne vem zakaj bi si nekdo to lahko želel oz. upal na to? To je noro, vsaj za mene. Isto je kot da bi rekel, upam da bom imel čim hujšo prometno nesrečo....da bo pač zabavno ali kaj?


no ja, če se pa bodo uresničevale napovedi meteorologov da bodo res vedno hujša neurja, pa se za vas obetajo srečni časi, ko boste lahko veselo opazovali kako bo silovito neurje uničevalo vse pred sabo. juhu za vas!
disk
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 17 Dec 2006, 20:27
Kraj: slovenija

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 16:06

disk napisal/-a:
upam na čim silovitejše neurje seveda pa upam na čim manj toče




Že večkrat sem zasledil take bedastoče na tem forumu kot je ta zgoraj in se sprašujem kaj je z vami narobe? Tudi silovito neurje brez toče lahko naredi ogromno škode (na poljih, na objektih,...) in res ne vem zakaj bi si nekdo to lahko želel oz. upal na to? To je noro, vsaj za mene. Isto je kot da bi rekel, upam da bom imel čim hujšo prometno nesrečo....da bo pač zabavno ali kaj?


no ja, če se pa bodo uresničevale napovedi meteorologov da bodo res vedno hujša neurja, pa se za vas obetajo srečni časi, ko boste lahko veselo opazovali kako bo silovito neurje uničevalo vse pred sabo. juhu za vas!


lej večkrat sem omenil da kadar so neurja privoščim vsakomur veliko dežja če me že glih citiraš bi lahko pogledal malo bolje kaj sem napisal!!

napisal sem da si jaz osebno želim neurja ker vem da pri meni je relief tak da pri meni ne more biti plazov ter nevem kakih hudournikov ki bi odnašali hiše in pdb. nisem za nikogar rekel da mu privoščim samo jaz bi rad še kako neurje v SVOJEM KRAJU d a se razumemo :roll:

je pa to moja stvar da obožujem neurja in nisem edini tako da prosim brigaj se zase če pa je tebi bolj všeč suša pa imej suše jaz imam raje namočeno zemljo :wink: pa ne vzemi tega kot napad ampak kot odgovor na tvoj komentar :wink:




lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Laznik » 25 Maj 2007, 16:13

Disk se strinjam s tabo, vendar sem menja, da si nobeden od nas tukaj ne želi škode drugemo. Večina od nas tukaj (vsaj iz moje strani, pa tudi še kdo) velikokrat tudi opozarjamo druge o prihajajočih neurjih, tako da smo veliko ljudem tudi pomagali pred škodo ( no večinoma je to škoda na avtu, ali pred poplavami ) a vsaj nekaj.

Druga stvar zaradi katere si želimo takšnih dogajanj, pa je zato ker nas zanimajo, saj je to naš hobi, če ne profesionalni hobij (nekaterim), ne veselimo se neurij zaradi morebitne škode pri sosedu, le nekoliko bolj smo dovzetni na te pojave kot drugi. Morda pa bo to zanimanje in veselje ter spremljanje teh pojavov čez nekaj let komu od nas porojilo kako idejo kako se pred tem obvarovati oz napovedati točo... pa tak naprej

Prosim da neboš užaljen in sprejmi to kot kolegialno napisano, tere verjemi, da noben od nas noče škodo drugemu.
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 16:26

laznik bravo :wink:


res nikomur ne privoščim škode niti najmanj samo nekatere tukaj vključno z mano zanimajo neurja in čim bolj "ekstremno" vreme pa zato ne pomeni da želimo kmetu ali tako kot pravo laznik sosedu slabo samo pač nekateri obožujemo tako vreme spet drugi ne vključno s teboj :wink:


recimo tudi v ameriki pa tudi drugje po svetu obstajajo amaterji ki se odpravljajo na lov za orkani ipd. in od tega živijo pa ne pomeni da želijo človeku kaj slabega s tem samo pač nekaterim je to v veselje in v tem uživajo in hvala bogu vsak ima svoj veselje.... kajne??



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a disk » 25 Maj 2007, 17:00

kozmos napisal/-a:
napisal sem da si jaz osebno želim neurja ker vem da pri meni je relief tak da pri meni ne more biti plazov ter nevem kakih hudournikov ki bi odnašali hiše in pdb.


Lahko ti pa odnese streho, zalije klet, ect... Verjetno to niso fajn zadeve.

e pa to moja stvar da obožujem neurja in nisem edini tako da prosim brigaj se zase če pa je tebi bolj všeč suša pa imej suše jaz imam raje namočeno zemljo :wink: pa ne vzemi tega kot napad ampak kot odgovor na tvoj komentar :wink:

Osebno nimam rad ne suš in ne neurij, ampak pač normalno vreme, kolko ga še pač je. In ja, bom se poslej brigal zase!


Če si pa želel ti povedat s tem silovitim neurjem to, da bi prišel dež, bi pa lahko potem uporabil tudi drugačne besede in bi se lahko slišalo lepše! Nisem tudi mislil, da pač želiš nesrečo vsem s tem, ampak meni se je zelo neumno slišalo da nekdo upa na silovito neurje.
disk
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 17 Dec 2006, 20:27
Kraj: slovenija

OdgovorNapisal/-a disk » 25 Maj 2007, 17:02

Laznik napisal/-a:Disk se strinjam s tabo, vendar sem menja, da si nobeden od nas tukaj ne želi škode drugemo. Večina od nas tukaj (vsaj iz moje strani, pa tudi še kdo) velikokrat tudi opozarjamo druge o prihajajočih neurjih, tako da smo veliko ljudem tudi pomagali pred škodo ( no večinoma je to škoda na avtu, ali pred poplavami ) a vsaj nekaj.

Druga stvar zaradi katere si želimo takšnih dogajanj, pa je zato ker nas zanimajo, saj je to naš hobi, če ne profesionalni hobij (nekaterim), ne veselimo se neurij zaradi morebitne škode pri sosedu, le nekoliko bolj smo dovzetni na te pojave kot drugi. Morda pa bo to zanimanje in veselje ter spremljanje teh pojavov čez nekaj let komu od nas porojilo kako idejo kako se pred tem obvarovati oz napovedati točo... pa tak naprej

Prosim da neboš užaljen in sprejmi to kot kolegialno napisano, tere verjemi, da noben od nas noče škodo drugemu.


ja, lepo napisano, ampak kakorkoli že, meni se še vedno zdi tisto zelo neumno.
disk
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 17 Dec 2006, 20:27
Kraj: slovenija

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 17:20

disk napisal/-a:
kozmos napisal/-a:
napisal sem da si jaz osebno želim neurja ker vem da pri meni je relief tak da pri meni ne more biti plazov ter nevem kakih hudournikov ki bi odnašali hiše in pdb.


Lahko ti pa odnese streho, zalije klet, ect... Verjetno to niso fajn zadeve.

e pa to moja stvar da obožujem neurja in nisem edini tako da prosim brigaj se zase če pa je tebi bolj všeč suša pa imej suše jaz imam raje namočeno zemljo :wink: pa ne vzemi tega kot napad ampak kot odgovor na tvoj komentar :wink:

Osebno nimam rad ne suš in ne neurij, ampak pač normalno vreme, kolko ga še pač je. In ja, bom se poslej brigal zase!


Če si pa želel ti povedat s tem silovitim neurjem to, da bi prišel dež, bi pa lahko potem uporabil tudi drugačne besede in bi se lahko slišalo lepše! Nisem tudi mislil, da pač želiš nesrečo vsem s tem, ampak meni se je zelo neumno slišalo da nekdo upa na silovito neurje.



hm... pri meni je nemogoče da mi odnese streho ker tudi takrat kadar so največja neurja poskrbi kanalizacija za to da se voda lepo odteka drugače sem pa kake 100m. dvignjen od mesta kamnik in voda ob vsakem nalivu odteka naprej v mesto v kanalizacijo o poplavah ali kaj podobnega v kamniku še nisem slišal razen leta 90 :wink:


Slika

tu je ta hrib za našo hiše po katerem se voda odteka naprej v mesto, sicer je slikano v zimskem času pa vendar


Slika

tukaj pa še za predstavo kako izgleda kamnik mesto ter za koliko pribljižno sem dvignjen nad mestom :wink:


aja tudi o zalitih kleteh je malo govora pa pozabil sem potegni iz neurij tudi kaj dobrega ne samo slabo recimo zemlja dobri kar precej vode ob neurjih podtalnica se izboljša...

res je vsaka stvar je za nekaj dobra in za nekaj slaba tako je v življenju pač nič ni za vse dobro in nič ni za nič :roll: :lol:

lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Naslednja

Vrni se na Ekstremno vreme

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron