Vremenska postaja

Vse o prodaji na naši strani (majice, loggerji, vremenske postaje)

Vremenska postaja

OdgovorNapisal/-a grizli » 05 Nov 2006, 13:33

Zanima me vremenska postaja model WS 3600

kje so jo lahko dobi(kupi) in če imajo še kaj podobnega
kje se jo da dobit ceneje
če jo kdo priporoča, ali zakaj ne
ali predlaga kdo kakšno drugo ki ima podobne funkcije ali je boljša za ta denar

(link o VP WS 3600 sem preučil)

Za odgovor-e se zahvaljujem

lpP
Zadnjič spremenil grizli, dne 05 Nov 2006, 21:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
grizli
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 30 Mar 2006, 21:28
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Laznik » 05 Nov 2006, 13:58

WS 3600 se da dobiti pri Thesaurusu, imaš na naši strani pod trgovino. Da pa se dobiti tudi v Avstriji v Conradu. Postaja je med postajami tega razreda za moje pojme najkvalitetnejša, saj ima vse funkcije, ki jih amater potrebuje. Poleg tega pa ima za razliko od wmr postaje data logger, tako da se ti shranijo podatki v procesor postaje (dobro če pride do izpada elektrike ali okvare računalnika) Slabost je v tem da uporablja merilec vlage, ki meri vlago le do nekje 97%.

Če imaš še kakšno podrobno vprašanje na plan z njim..

lp
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a oblisar » 05 Nov 2006, 17:24

zdravo,
mene pa zanima pa vremenska postaja WS 2200-11
:D
Uporabniški avatar
oblisar
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 30 Mar 2006, 16:19
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a Laznik » 05 Nov 2006, 17:30

Dokaj kvalitetna postaja vendar mislim, da shranjuje le min/max vrednosti v procesor. Vsekakor pa priporočam ws3600 ali ws2300
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a grizli » 05 Nov 2006, 21:33

Hvala za odgovor!!!

Za relativno vlažnost so podatki, da meri v razponu od 1% do 99%???

Pa tudi, če potegne samo do 97%, saj kolikokrat pa je večja vrednost od tega! :roll:

lpP
Uporabniški avatar
grizli
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 30 Mar 2006, 21:28
Kraj: Kočevje

Re: Vremenska postaja

OdgovorNapisal/-a makro » 06 Nov 2006, 13:30

grizli napisal/-a:kje se jo da dobit ceneje
lpP


Tudi mene mika ta postaja. V Nemčiji stane 190€ + poštnina (39€).
http://heavyweather.de/product_info.php?cPath=37_74&products_id=254
Če te zanima javi, mogoče bi lahko naročila skupaj in si prihraniš polovico poštnine :)

LPM
makro
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Nov 2006, 13:26
Kraj: okolica NM

OdgovorNapisal/-a Diofant » 12 Dec 2006, 20:14

Pri postaji je potrebno imeti tudi prijazen software. Nekateri so očitno ali preveč zamotani, ali kako drugače nerodni (ali uporabniki z njimi), tako da postaje kažejo nekatere podatke nepravilne in zamrznjene - se ne obnavljajo. Takšen je n.pr. WSWin V 2 85.6 ali V 2.91.2, kar tri amaterske postaje po Sloveniji sem našel, da kažejo absolutni maksimalni in minimalnimi pritisk v kaj čudnih vrednostih, tako da jih njihova enomesečna, včasih že par dnevna statistika negira, vendar ostajajo vrednost nespremenjene (en primer maksimalni 970 hPa in minimalni 964 hPa - kje pa je takšno malo nihanje sploh mogoče). Postaj ne bom imenoval, se pa lahko lastniki na forumu pohvalijo, da so stvari uredili.
LP :oops: :oops:
!&!
Diofant
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Avg 2006, 16:11
Kraj: Šalek

OdgovorNapisal/-a Soncek » 22 Dec 2006, 08:08

Tudi sam sem zainteresiran za nakup postaje WS 3600.

190€ za kolikor jo prodajajo v Nemčiji bi nekako dal zanjo.

Moti pa me predvsem to, da so vse slike te vremenske postaje zelo slabe kvalitete in v bistvu ne moreš videt kaj točno prikazuje prikazovalnik.

A omogoča hkratni prikaz zunanje temperature, zunanje vlažnosti ter prikaz kako to temperaturo zunaj dejansko občutimo?

Se da nastaviti da prikazuje padavine v zadnji uri in v zadnjem dnevu od 7h-7h naslednjega dne?

Zanima pa me tudi kako vse te podatke potem prenesem v računalnik?

Hvala za odgovore ter lep dan Vam želim.
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane

OdgovorNapisal/-a Laznik » 22 Dec 2006, 08:28

Konzola ima zelo dobro porazdelitev podatkov tako da lahko hkrati opazuješ temp zunaj in v hiši, vlago zunaj in v hiši, tlak, veter, smer, vetra, ter padavine. Vse dodatne parametre lahko opazuješ z dodatno nastavitvijo vendar ob spremembi tega ne vidiš drugega parametre. Prenos podatkov na računalnik je preprost. Vstaviš kabel nainstaliraš program in stvar deluje. Dobi se še en boljši program wswin ki izdeluje grafe in vse analize. (povezava je preko com porta)
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a Soncek » 22 Dec 2006, 08:47

Hvala za odgovor.

A ta kabel za povezavo z računalnikom dobiš zraven?
Se da postajo enostavno sneti in jo nesti k računalniku in podatke prenesti, ker sam bi imel postajo v drugem nadstropju kot imam računalnik?

Dobil pa sem eno precej lepo slikco postaje WS 3600, ki se jo da videti tu: http://heavyweather.de/product_info.php?products_id=255

V glavnem postaja mi je precej všeč, pogrešam pa da bi ob vseh teh podatkih, ki jih prikazuje prikazovala tudi:
1. Ob pravi temperaturi tudi zraven v oklepaju temperaturo, ki jo zares občutimo.
2. Podatek o luninih menah(imajo tudi poceni postaje),
3. Podatek o sončnem vzhodu in sončnem zahodu(tudi to imajo nekatere zelo poceni postaje),
4. Podatek o sončnem obsevanju

Pri padavinah pa me zanima ali se da nastaviti, da ti prikaže padavine v preteklem dnevu od sedmih do sedmih, ker imam padavinsko postajo od Hidrometeorološkega zavoda in bi jih imel rad za primerjavo.
Skupna količina se verjetno šteje do takrat ko vodo zliješ iz posode.

A obstoja za pozimi tudi kakšen grelec, ki bi topil sneg in preprečeval zamrznjenje padavin?

Skratka še par malenkosti in bi bila postaja natančno po mojih željah.

A obstoja morda še kakšna podobna postaja(z vključenimi vsaj nekaterimi mojimi željami), ker sam boljše žal ne najdem.

Lp
Soncek
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Dec 2006, 07:58
Kraj: okolica Ljubljane

OdgovorNapisal/-a Laznik » 22 Dec 2006, 09:46

Torej: Kabel dobiš z postajo. Postajo lahko snameš ker ima datalogger in shranjuje podatke. Program wswin ima vse želene funkcije od lune, sonca, baze oblačnosti,...Podatke o sončne sevanju pa ta postaja nima saj potrebuje poseben senzor. Druge postaje so še wmr in oregon scientific, slednja nima data loggerja oregon scientific pa je dokaj drag. Glede snega pa se doma naredi grelec.

lp
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 22 Dec 2006, 16:52

Laznik napisal/-a:Torej: Kabel dobiš z postajo. Postajo lahko snameš ker ima datalogger in shranjuje podatke. Program wswin ima vse želene funkcije od lune, sonca, baze oblačnosti,...Podatke o sončne sevanju pa ta postaja nima saj potrebuje poseben senzor. Druge postaje so še wmr in oregon scientific, slednja nima data loggerja oregon scientific pa je dokaj drag. Glede snega pa se doma naredi grelec.

lp



Se pravi, da programa wswin ne dobiš zraven postaje ws3600 in ga je treba dokupit (se ga ne da iz interneta dol povlečt), če želiš na svoji spletni strani objavljat grafe, da ti računa višino sneženja itd...
Kolikšna pa je cena tega programa, če ga je treba kupit?

Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a Laznik » 22 Dec 2006, 17:10

Zadeva stane okoli 6000sit vendar se da dobiti na spletu ali preko pm.
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 22 Dec 2006, 17:46

Laznik napisal/-a:Zadeva stane okoli 6000sit vendar se da dobiti na spletu ali preko pm.


Program pa se NE dobi zraven postaje ws 3600???
Sorry ker tokliko težim...samo je postaja že na poti...pa se moram par stvari še pozanimat, pa je tukaj nalažje...
:roll: :roll:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 29 Dec 2006, 12:50

Vsi potrebni programi za delovanje postaje, tudi za objavljanje podatkov na splet, SE DOBIJO zraven postaje, vsaj pri ws3600.
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

Naslednja

Vrni se na Trgovina

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron