JESEN 2007

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 23 Nov 2007, 23:40

zakaj konec, Skadi, taki pogovori so mi všeč, konstruktivni, podkrepljeni s kartami in vse lepo razloženo. Super, tako naj se pogovori me nabi nadaljujejo, pa bo. To sem si želel! :D :wink: 8)

Glede tega, kar sta debatirala...jaz ne vem, kaj naj si mislim. Zaenkrat je sicer vse v pripravljenosti za super sneg in zimo, vendar za naprej kaže bolj bogo. Mogoče bo tako. Lahko pa se vse obrne. :roll:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 24 Nov 2007, 02:17

kdorkoli pravi, da je prehitro za sneg ma delno praw, sicer kot mali (ko smo bli mali) je sneg padel v drug polovici novembra, držal se je do marca brez problema....sicer z nekaj odjugami, ampak časi se spreminjajo kot se spreminjamo mi, in sami vemo, da zim oz. vsaj tistih pravih, v naših krajih ni več za pričakovat
lahko samo čakamo, da se grenlandija stopi in da vs stopljen sneg(mrzla voda) ustav severno-atlantski tok potem pa dočakamo novo ledeno dobo v evropi.
pika, sneg bo, ampak ne v takih količinah kot želimo oz. tako pogosto
za kar smo krivi sami
:)
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a bore » 24 Nov 2007, 10:11

Bog fantje ,

Vidim,da po vsakokratnem razočaranju preidete potem v akademske debate in primerjave.Primerjajte še z predlansko zimo ko je bilo
nadpovprečno veliko snega.Karte se razlikujejo ravnotako kot zima lani in
letos.
V tolažbo pa takole: zamislite si , da se uresniči eden od tistih z snegom
polnih zagonov.Enkrat se definitivno bo.Vprašajmo se ali smo pripravljeni
na o situacijo.Ampak to ni debata za ta forum in to temo zato ne komentirajte samo razmislite.

Drug teden : hja mislim da nič posebnega,se bom pač prilagodil situaciji
ki ni jo ponuja mati narava.Čez dan pozitiva,zjutraj rahla
negativa.Včasih sonce , včasih oblaki pa kakšna kaplja.
Snega pa definitivo ne.

Takšna je moja beseda,meni hvala.

LP,Še pomnite tovariši :D :D :D :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a MHA » 24 Nov 2007, 12:34

Skadi napisal/-a:samo za sneg je že taprav čas in če ga do takrat ne bo tudi ne vem če bo vreme vedelo da je zima, kajti po 21. decembru se začnejo dnevi daljšat, kmalu pride januar in ko ta mine je še štiri tedne, sneg ima pa vsak dan manj možnosti... še posebej na soncu, zato si želim da bi padel čimprej ne pa da upam vsak dan znova kdaj se bo usulo... vse do 19. marca :wink:


Skadi kaj piješ? :D
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a Skadi » 24 Nov 2007, 13:24

Odvisno od vremena :lol: zakaj vprašaš? :D
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 24 Nov 2007, 14:02

frutek z vodko ob deževnem vremenu :lol:
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a kozmos » 24 Nov 2007, 14:22

noo župi glih super zime ni za prčkvat, kajti tako kot je povedal roky. se časi spreminjajo in jaz bi bil popolnoma zadovoljen s povprečno zimo :wink: drugače se pa zadnja leta oz zadnjih 10let zima zavleče še globoko v meteorološko pomlad z izjemo lanskoletne ko je pomlad trajala kar 6 mesecev :) zima bo tudi sneg in s tem nizke temperature, sam ni pa za prčkvat da če je blo 20let nazaj nekaj normalnega da je novembra sneg da je tako tudi danes :wink: vreme nas vedno bolj preseneča s svojimi ekstremi in ravno zato je njegovo napovedovanje toliko bolj zanimivo :wink: kot sem včeraj rekel če gledamo poleti ektremno sušo in temperature do 40°C kar prej nismo nikoli videli oz podirami padavinske rekorde, zakaj nebi še snežnih rekordov?? podnebje se spreminja in ni vrag da se letos poklopijo tako temperature kot padavine pa da nam ga nasuje da bomo sam gledal? lejte v Avstriji 14 dni nazaj tudi do meter in pol snega sicer v nekoliko višjih predelih pa vendar :wink: kje piše da se tukaj ne more enkrat poklopit za neko ekstra debelo snežno oddejo... ekstremi se dogajajo in se bodo vedno pogosteje, ter v vedno izrazitejših a človeku večinoma neprijaznih oblikah :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 24 Nov 2007, 15:05

točn tko, če mamo polet lahko ekstreme pa neurja za miljon litri padavin, zakaj nemore pozim it v še en ekstrem torej meter snega,
sicer pa po 6Z če bi se res uresničl to kar se riše za december, kar je res predelč, ampak iz tega trenutka gledano, bi bli blizu temu ekstremu :lol:
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a MHA » 24 Nov 2007, 17:31

Skadi napisal/-a:Odvisno od vremena :lol: zakaj vprašaš? :D


To se naprimer tako vpraša, če se z nekom nekaj strinjaš. :wink:
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a igor223 » 24 Nov 2007, 17:39

RoKy. napisal/-a:ampak časi se spreminjajo kot se spreminjamo mi, in sami vemo, da zim oz. vsaj tistih pravih, v naših krajih ni več za pričakovat
lahko samo čakamo, da se grenlandija stopi in da vs stopljen sneg(mrzla voda) ustav severno-atlantski tok potem pa dočakamo novo ledeno dobo v evropi.
pika, sneg bo, ampak ne v takih količinah kot želimo oz. tako pogosto
za kar smo krivi sami
:)


glejte, če je bila lani katastrofalna zima z vidika višine snežne odeje, potem to še ne pomeni, da od zdaj naprej zim z debelo snežno odejo ne bo več!!

bojo zagotovo, samo take lanske zime bodo verjetno bolj pogoste, razen če se ne uresniči učinek hlajenja Severnega Atlantika, ko bo zahodni in srednji del Evrope izpostavljen suhemu in hladnemu vremenu, mi bi po tem scenariju imeli stepsko podnebje!!

oglejte si film The Big hill, sicer sem ga že priporočal pred časom.
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 24 Nov 2007, 23:23

glejte, če je bila lani katastrofalna zima z vidika višine snežne odeje, potem to še ne pomeni, da od zdaj naprej zim z debelo snežno odejo ne bo več!!


podpis :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 25 Nov 2007, 00:29

nikdar ampak res nikdar nisem rekel, da ne bo... Samo kot zaenkrat kaže se to v kratkem ne bo zgodilo... in kot kaže do decembra in morda še dlje ne bomo deležni zimske idile, kot si jo marsikdo želi :wink: ... tako da osredotočimo se na trenutno stanje... po Sloveniji močno in to zares močno dežuje in napovedi so trenutno take... in lahko bi bile boljše...
Slika
Zadnjič spremenil Skadi, dne 25 Nov 2007, 00:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a Skadi » 25 Nov 2007, 00:32

Slika

in zopet ena tistih, ki se ne bojo uresničile... :roll: :lol:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a igor223 » 25 Nov 2007, 11:03

Skadi napisal/-a:Slika

in zopet ena tistih, ki se ne bojo uresničile... :roll: :lol:


če ne druga, lahko nas malo rajcajo.

verjetno je s temi kartami tak, da ker leži večji del Slovenije v notranjosti, vstran od morja, predvidevajo pri nas snežne padavine, ampak v realnosti, ko pa pride do dneva D, pa je situacija čist druga, morje, ki prinaša blag vpliv seže daleč v notranjost in mi izvisimo - drugače povedano; hladen zrak iz vzhodane prevlada pri nas!!

boj dveh interesov
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a bore » 25 Nov 2007, 11:03

Skadi ,

Nikoli ne reci nikoli. Nikoli ni tako slabo , da ne bi bilo lahko še slabše.

Mislim,da bom imel zvečer več časa,da pogledam mal karte.


LP,Še pomnite tovariši :?
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron