ZIMA 2007/2008

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a smurov » 03 Feb 2008, 09:09

tudi pri nas je padlo okoli 3 cm snega ... nč posebnega :(
važno pa da je sneg zunaj :D
Karte lažejo, vreme pa ne !

Moja galerija : http://picasaweb.google.com/murovec.samo
Uporabniški avatar
smurov
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 20 Nov 2007, 20:39
Kraj: Čepovan - Dol (660 m.n.v.)

OdgovorNapisal/-a dmdm » 03 Feb 2008, 09:27

hmnja, 3cm ti si dobil snežno bombo glede na vse ostale :D :D :D

PS:20-30 najmanj :shock: oz 20-40 :shock: :shock: po petkovih napovedih
dmdm
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Mar 2007, 14:58
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Skadi » 03 Feb 2008, 10:41

sosedje hrvati so ga pa pokasirali... vsaj na delnicah ga je vrglo 20 cm :x ... njim se pa letos skos serje :roll:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a bore » 03 Feb 2008, 10:51

Zdravo ,

Tako fantje , zadeva je minila svet se vrti dalje. V Velenju pač nisem videl
niti snežinke.Snežna meja je bila nekje 200 m višje.Kljub temu da so bile
moje napovedi bolj pesimistične glede snega sem bil še vedno prevelik
optimist.Nema veze,gremo dalje kdaj pravte bo spet zanimivo?
V torek ? Mislim da ne . Okoli 09.02. ? mogoče :wink: Je za letos konec?
Ne verjamem . :D Kolk ga bo nasulo ? 1 meter :shock: Malo verjetno.


LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 03 Feb 2008, 10:58

res se je vse sfižilo tole nekam u 3 PM... od napovedanih oz. predvidenih ogromnih količinah snega, ga toliko še v hribih ni zapadlo... računali smo na okoli meter novega na kaninu padlo ga je 40... to priča o tem kako nas je tale sekundarc scat peljal... :roll: jah pa kdaj drugič, bojim se da bo šla tale zima po poteh lanske... v naslednjem tednu ne pričakujem kakšnih večjih padavin, kaj šele snega... meja sneženja bo ves čas visoko a bo nihala a je pod 600m. ne bo prineslo, se pa riše konstantno že nekaj dni poslabšanje z občutno ohladitvijo in manjšimi padavinami po 10februarju a to je vse prej kot resno napovedovanje vremena :roll: če bi slučajno tisti azorc potoval zahodneje bi s tem odprl pot atlantskim ciklono, aktivizaciji sredozemlja, ter hladnemu sibirskemu anticiklonu... bomo videli kaj in kako se bo situacija odvijala naslednji teden



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a smurov » 03 Feb 2008, 11:14

no za danes je za pričakovat še kaj padavin tule na Z... ?

no pri nas trenutno rahlo naletava sneg ... tukaj na moji lokaciji je včeraj padlo dobrih 40mm padavin v obliki dežja ... in še nekaj malega v obliki snega ...

Arso:
Ponoči se bodo od zahoda spet začele pojavljati padavine. Meja sneženja bo na nadmorski višini okoli 600 m. Jutri čez dan se bodo manjše padavine pojavljale le še v zahodnih hribovitih krajih.

V noči na torek bodo padavine od zahoda spet zajele vso državo, meja sneženja se bo ponekod spustila do nadmorske višine okoli 400 m.

je to res za pričakovat ali se bo vse spet obrnilo ?

LP
Karte lažejo, vreme pa ne !

Moja galerija : http://picasaweb.google.com/murovec.samo
Uporabniški avatar
smurov
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 20 Nov 2007, 20:39
Kraj: Čepovan - Dol (660 m.n.v.)

OdgovorNapisal/-a Skadi » 03 Feb 2008, 11:41

kozmos zahod bo taglavno šele dobil... pomojem ga bo kar nekaj po hribih :wink: ... za naprej pa ne bi bil preveč optimističen... pa tut če karte tko kažejo, sej zmerej se pol zgodi drugače, sploh pa zadne dni skos kaže za 8 dni naprej ohladitve in zanimivo, vsak dan za osem dni naprej... očitno si na wetterzentrale nekdo želi sneg :lol: ... a realnost je žal drugačna in čez 4 tedne bo že marec :(
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a larcha » 03 Feb 2008, 12:15

Hrvatje so ga spet dobil pounu :D

KORENICA :Slika


TUNEL ČARDAK :Slika



ČVOR RAVNA GORA : Slika
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a kozmos » 03 Feb 2008, 12:40

podpis TWISTER :wink: do četrtka zvečer je bilo realno pričakovati precej snega, a so se v petek zjutraj začele sanjske karte spreminjati v škodo snegoljubcem, smo pa vsaj večina nas je pela cel teden da je situacija zelo mejna in korekcije v sami postavitvi ciklona bodo, in vedeli smo da je ena od možnih varijant tudi hiter prehod fornte. oz zakasnjena ohladitev, kar so tudi modeli predvideli proti koncu... sam ne dajem prav nič na te ljudske pregovore in stanje zunaj, sam se zanašam izključno na modele ki jih med seboj primerjam in nato udarim eno srednjo napoved... če gledaš pa sam GFS pa ni čudno da ste taki pesimisti kle gor... mamut tudi, ko si v stavi od skywarna povedl da se točno vidi kdo realno gleda na situacijo in kdo napoveduje količino snega iz svojih želja... oprosti stave je bilo zaključiti do srede zvečer, takrat pa so resnici na ljubo karte kazale snežno bombo v večjem delu države... in take količine ki smo jih napovedali nekateri nebi smele po tistih kartah predstavljati večje težave... a smo se ušteli, pa kolkrat se še bomo :wink: napovedovanje vremena je ravno zato tako zanimivo, ker nas vedno okrog prinese, nikoli se vreme ne bo odvijalo po naših željah in pričakovanjih ampak bo ubralo svojo pot in tokrat jo tudi je
:wink:

sam sem prepričan da je tale ARSO napoved kar preveč optimistična, meja sneženja se bo popoldan dvignila na 700-800m. in bo tam tudi ostala, nižje od 600m. pa mislim da ne bo šlo, v večjem delu države, je pa zanimiv pogled na karte po 10februarju, ki nam namenjajo občutno ohladitev z prehodnimi rahlimi padavinami... taka je situacija trenutno če pa bi se azorc pomaknil bolj zahodno, bi verjetno odprl pot sredozemlju, in genovcem ter z druge strani sibirskemu anticiklonu, o čemer pa letos lahko samo sanjamo :roll:

Prekopirana moja napoved z ZEVSa


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a noname » 03 Feb 2008, 12:44

No jest sem pa šel peš do nadmorske 1400. Omembe vredne snežna odeja se začne na 1000m, na 1400 pa ga je tudi okoli 50cm in to zelo suhega. trenutno pa še kar rahlo sneži in upam da se meja ne bo dvignila in da ga bo danes in jutri padlo tudi kaj nižje dol.
noname
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Jan 2008, 19:31
Kraj: Bohinj 700m.n.v.

OdgovorNapisal/-a larcha » 03 Feb 2008, 13:27

Kako je možno da je v Trebnjem na cestni kameri v pogledu proti Lj. sneg v novem mestu pa niti snežinke? :? :(
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a wetter » 03 Feb 2008, 14:57

pa kje so slovenci spet pobral karte,kao u noči na torek sneg ponekod do 400m,za juzno avstrijo sneg nad 1000m,kok vas spet nategujejo
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

OdgovorNapisal/-a xxx » 03 Feb 2008, 15:25

Nategujejo ns skos pa tud te karte kazejo neki potem se zgodi prav nasprotno.samo bog ve kaj bo
xxx
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 02 Feb 2008, 14:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Skadi » 03 Feb 2008, 15:41

http://crometeo.net/site/index.php?modu ... NN_id=2351

ob pogledu na te slike mi pa kar zaledeni kri... narobe svet, sneg je tam kjer ga ne potrebujejo :roll:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a Jovi » 03 Feb 2008, 16:36

Pri meni na 450 metrih rahlo naletava sneg ampak mislim da je to le začetno naletavanje ki bo prešlo v dež.Malo višje se vidi sicer da pada sneg.....potem pričakujem še zvišanje za kakih 100 metrov na ene 700.Je pa okoli 1.5 stopinje. :D :D
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron