Kamnik - Stari grad 585 m.n.v.

Poročajte o zanimivih meteoroloških dogajanjih.

Kamnik - Stari grad 585 m.n.v.

OdgovorNapisal/-a kozmos » 16 Feb 2008, 19:50

Danes sem se odpravil na hišni hrib stari grad, ki je ravno tok visok da mu lahk hrib rečeš, saj je nad samim mestom kamnik dvignjen 207m. skupaj pa je na 585m.n.v. ker je na vrhu pihal okrepljen S veter so nekatere slike nekoliko slabše kvalitete ker se mi je roka precej tresla in nisem mogel umiriti fotoaparata... ko pa sem prišel nazaj v dolino pa se je severnik okrepil tudi tam, tak da tudi z doline nekatere slike niso nevem kake kvalitete... vidljivost je bila proti S odlična proti Z pa ne ravno saj se triglava skoraj ni videlo... :roll:

evo vam nekaj najlepših 8)

Slika
(Velika planina zvečer)

Slika
(Velika špica 625 m.n.v.)

Slika
(Velika planina v barvah večerne zarje 8)

Slika
(Storžič)

Slika
(Stari grad 585 m.n.v.)

Slika
(od desne Planjava, Kamniško sedlo, Brana, Turska gora, Skuta.)


Slika
(Planjava v barvah zahajujočega sonca 8) )

Slika
(Pa še ena popoldanska 8) )

Slika
(Ojstrica...)

Slika
(Z soncem obsijana Mokrica, spodaj Kamniški vrh)

Slika
( 8) )

Slika
(...)

Slika
(Menina planina)

Slika
(Krvavec, Planina Košutna, Kompotela, Mokrica... )

Slika
(Kisovec, spodaj Sveti primož.)

Slika
(Kisovec...)

Slika
(Kamniško sedlo...)

Slika
(J. del Kamnika)

Slika
(Gojška planina...)

Slika
(Brana, Turska gora, Skuta)

Slika
(... 8) )

Slika
(Bistriška ravan... 8) )

in tako se je prekrasen dan sprevesil v hladno noč... veter pa brije izza vogalov :wink: tisto za 10 in 17 sliko nisem 100% :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Gost » 17 Feb 2008, 10:25

Vse lepo in prav samo še enkrat doma poglej na karto kje je kisovec :)
Gost
 

OdgovorNapisal/-a kozmos » 17 Feb 2008, 10:50

Anonymous napisal/-a:Vse lepo in prav samo še enkrat doma poglej na karto kje je kisovec :)


sicer nevem kateri kisovec ti misliš, ampak jaz mislim kisovec na Planini kisovec ta leži desno od velike planine na nekaj več kot 1200 m.n.v.


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Gost » 18 Feb 2008, 11:05

kozmos napisal/-a:
Anonymous napisal/-a:Vse lepo in prav samo še enkrat doma poglej na karto kje je kisovec :)


sicer nevem kateri kisovec ti misliš, ampak jaz mislim kisovec na Planini kisovec ta leži desno od velike planine na nekaj več kot 1200 m.n.v.


lp kozmos


Kisovec je tudi kraj v Zasavju, @Kozmos, ti ko si v geografiji kar dobro podkovan, bi to seveda moral vedeti :D
Gost
 

OdgovorNapisal/-a kamn'čanka » 18 Feb 2008, 12:56

Ne se kregat zaradi imen, ljudje! Atlas Slovenije v roke, pa boste videli, da ima veliko krajev in hribčkov v Sloveniji isto ime.
Kisovec je že res tudi ob Veliki planini. a tisto, kar je na eni od tvojih slik, kozmos, je zgornja postaja sedežnice na Zelenem robu in del smučišča, ki te popelje v Tiho dolino :? Ja, tudi na Veliki planini imamo Tiho dolino, ne samo na Krvavcu, da se ne bo kdo spet zmrdoval :wink:
kamn'čanka
 

OdgovorNapisal/-a kozmos » 18 Feb 2008, 16:27

kamničanka na tistih dveh slikah je slikan kisovec z okolico proti mali in veliki planini in tu sem želel povdariti Planino kisovec ne pa sedežnico na veliki planini :lol: ... drugače sem Anonymous napisal da nisem mislil tistega kisovca v občini Zagorje ob Savi ampak tega pri nas, sam sem potem tisti del izbrisal iz sporočila ker se mi je zdelo nepotrebno da ti razlagam... drugič ko pa citiraš se pa prej pozanimaj če obstaja morda še kje tak kraj, hrib,... z istim imenom kot pa da me citiraš, ker si ti tule izpadel kot velik nepoznavalec sveta okoli sebe :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a kozmos » 18 Feb 2008, 17:13

Slika

jaz pa nisem mislil poudariti sedežnice ampak samo planino Kisovec :wink:


lp
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Gost » 18 Feb 2008, 22:25

kozmos napisal/-a:kamničanka na tistih dveh slikah je slikan kisovec z okolico proti mali in veliki planini in tu sem želel povdariti Planino kisovec ne pa sedežnico na veliki planini :lol: ... drugače sem Anonymous napisal da nisem mislil tistega kisovca v občini Zagorje ob Savi ampak tega pri nas, sam sem potem tisti del izbrisal iz sporočila ker se mi je zdelo nepotrebno da ti razlagam... drugič ko pa citiraš se pa prej pozanimaj če obstaja morda še kje tak kraj, hrib,... z istim imenom kot pa da me citiraš, ker si ti tule izpadel kot velik nepoznavalec sveta okoli sebe :wink:


lp kozmos


To se ti pozanimi, vsak ko sliši za zemljepisno ime Kisovec, najprej pomisli na Kisovec v Zasavju, ne pa na en hribček tam nad Kamnikom, lepo te prosim no, mal se zamisl :roll: :roll: :x
Gost
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 18 Feb 2008, 22:28

Anonymous napisal/-a:
kozmos napisal/-a:kamničanka na tistih dveh slikah je slikan kisovec z okolico proti mali in veliki planini in tu sem želel povdariti Planino kisovec ne pa sedežnico na veliki planini :lol: ... drugače sem Anonymous napisal da nisem mislil tistega kisovca v občini Zagorje ob Savi ampak tega pri nas, sam sem potem tisti del izbrisal iz sporočila ker se mi je zdelo nepotrebno da ti razlagam... drugič ko pa citiraš se pa prej pozanimaj če obstaja morda še kje tak kraj, hrib,... z istim imenom kot pa da me citiraš, ker si ti tule izpadel kot velik nepoznavalec sveta okoli sebe :wink:


lp kozmos


To se ti pozanimi, vsak ko sliši za zemljepisno ime Kisovec, najprej pomisli na Kisovec v Zasavju, ne pa na en hribček tam nad Kamnikom, lepo te prosim no, mal se zamisl :roll: :roll: :x


jaz ne pomislim na noeben kisovec, kaj pa takrat naredimo?
Gost
 

OdgovorNapisal/-a kozmos » 18 Feb 2008, 22:32

poglej gost jaz sem za tiste ki so malo bolj geografsko razgledani dal fotko kisovca nad kamnikom, če pač ti nisi med najbolj razgledanimi jaz ne morem pomagat... sam moti me to da me citiraš in probaš narediti iz mene neko (oprosti izrazu) "budalo", brez da se prej ne pozanimaš če obstaja še kak kisovec neglede na to ali gre za ime kraja ali vzpetine... če bi bil toliko razgledan bi ja vedel da nisem zagorskega kisovca mislil s to fotko :lol: ...

pa tole debato zaključiva ker nima nobenega smisla nadaljevati, pač mislila sva drugače, važno pa je da sva sedaj temu prišla do konca, upam :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Gost » 19 Feb 2008, 10:23

kozmos napisal/-a:poglej gost jaz sem za tiste ki so malo bolj geografsko razgledani dal fotko kisovca nad kamnikom, če pač ti nisi med najbolj razgledanimi jaz ne morem pomagat... sam moti me to da me citiraš in probaš narediti iz mene neko (oprosti izrazu) "budalo", brez da se prej ne pozanimaš če obstaja še kak kisovec neglede na to ali gre za ime kraja ali vzpetine... če bi bil toliko razgledan bi ja vedel da nisem zagorskega kisovca mislil s to fotko :lol: ...

pa tole debato zaključiva ker nima nobenega smisla nadaljevati, pač mislila sva drugače, važno pa je da sva sedaj temu prišla do konca, upam :wink:


lp kozmos


:wink:
Gost
 

OdgovorNapisal/-a kamničanka » 20 Feb 2008, 08:21

Uh, kolk ste vsi zategnen in ... k bi bli res taki lokal patrioti, al kaj??
kozmos, še dobr da nisi slikal Vrhpolj. Ker pol bi se jih oglasil pa še več, da toooo paaaa žeeeee niso Vrhpolje. Ker jih je v Sloveniji pač več, kot ene same. Tolk samo še ob bok o zagorskem Kisovcu.
Ampak, a ti še zmer misliš, da je tisto Kisovc na Velki planini? Mislim, da leži malo nižje in desno in se ga od tam, kjer si slikal (če si bil na Špici) ne vidi.
kamničanka
 

OdgovorNapisal/-a kozmos » 20 Feb 2008, 09:33

kamničanka le dobronameren popravek, če si kamničanka bi morala vedeti da je tisto na sliki kisovec in nič drugega, saj je z svojo značilno obliko prepoznaven daleč naokoli... ta slika je bila posneta iz žal, kjer sem doma in od koder sem potem zvečer slikal z sončnim zahodom obarvane planine :wink: z velike špice se pa res ne vidi kisovca še manj, od ojstrice desno se sploh ne vidi, kar dokazujejo tudi slike s tam gori :wink:

Mislim, da leži malo nižje in desno in se ga od tam, kjer si slikal (če si bil na Špici) ne vidi.


tam kjer ti misliš desno in nekoliko proti SV pomaknjeno pa leži dom na Kisovcu :wink:

lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a kamničanka » 20 Feb 2008, 09:54

Ehehehe... zdaj je pa stvar jasna. Na začetku svojega prispevka si pač pisal, da si šel na Stari grad in slikal.... z Žal bo pa držalo.

Zdaj imam le še pripombico glede uporabe velike začetnice pri krajevnih in ledinskih imenih in pravilo uporabo predlogov. Bi bila dobrodošla upraba le-teh.
...''iz žal'' nisi slikal, ampak ''z Žal''.... in Kisovec je ''s svojo'' obliko prepoznaven...

Eni ste (so) pikolovski na geografijo, drugi smo tudi na slovenski jezik.

Plp od Kamničanke
kamničanka
 

OdgovorNapisal/-a kozmos » 20 Feb 2008, 10:01

Ah to pa dela hitro pisanje, meni je ubistvu važno bistvo, razni lepotni popravki me ne motijo :wink: bom naslednjič pazil!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Naslednja

Vrni se na Meteo reporter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron