Strašno neurje v Kamniku in okolici Kamnika 13.7.2008 1. del

Poročajte o zanimivih, nepozabnih, extremnih meteoroloških pojavih

Strašno neurje v Kamniku in okolici Kamnika 13.7.2008 1. del

OdgovorNapisal/-a kozmos » 13 Jul 2008, 22:03

Okoli 14ure je Kamnik in širšo okolico zajelo silovito neurje z orkanskim vetrom (v sunkih krepko preko 120km/h), močnim nalivom in točo v velikosti lešnika. Pred nevihto se je formiral izredno lep Wall-cloud, kateri se je s svetlobno hitrostjo pomaknil iznad JZ dela (Medvode) proti Kamniku, res neverjetno, naliv ki je trajal dobrih 10minut je dal 26mm., maksimalen RR pa je ocenjen na 240mm/h, saj je v dveh minutah tistega glavnega šusa padlo reci in piši 8mm. dežja :shock: Vidljivost je bila na trenutke nična, kar boste videli tudi na fotografijah. To nevihto pa si bomo Kamničani zapomnili predvsem po izredno močnemu vetru, da pa je bila stvar še toliko hujša, pa se je veter zaradi velikih temperaturnih razlik po višini in razgibanega gričevnatega sveta, je zrak z veliko hitrostjo zavrtinčil in na svoji poti uničil vse pred sabo. Po poročanju sosedov, in Mamuta, bi rekel, da so na obmmočju Kamnika nastali vsaj trije uničujoči vrtinci kateri so mleli in lomili vse kar jim je hotelo prekrižati pot, drevesa je "ruvalo" kot za šalo, vrhove dreves je lomilo kot zobotrebce, strehe odkrivalo, z gruštom vred in jih odneslo tudi preko 200m. daleč stran, uglavnem bilo je noro, takega neurja ne pomnijo niti najstarejši prebivalci Kamnika, več pa v slikah :wink:


Slika
Z JZ smeri (Medvode), se nam je približeval izredno lep Wall-Cloud

Slika
ki je bil vse bližje in bližje...

Slika
oblaki so imeli zelo nizko bazo in so se nato spustili čisto do tal :icon_eek:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Vidite vrtinec, oz meglico ki jo je vrtinčil veter.

Slika
v trenutku se v isto smer ni videli praktično nič

Slika
Proti Mamutu se je v trenutku stemnilo

Slika
...

Slika
proti Mamutu se vidi dežna zavesa

Slika
Če dobro pogledate je na spodnjem delu slike videti kako je veter zavrtinčil, tisti dve pikici v zraku pa sta dve ogromni brezi (čeprav se na sliki ne vidi), ki jih je v trenutku zruvalo in jih vrglo v luft, bogve kje bi jaz pristal da bi bil na njunem mestu :shock:

Slika
nato se je uscalo tudi pri meni, sprva sicer nič posebnega, nato pa...

Slika
dež se je še okrepil, veter pa pravtako...

Slika
v trenutku je bila vidljivost praktično nična...

Slika

Slika

Slika
Bi človek mislil da ne more biti še huje, pa je bilo, še bolj se je ulilo, to pa je čas tistih dveh minut, ko sem jih prej omenjal..

Slika

Slika
nato se je usula toča, velika maksimalno kot lešnih ampak najprej čist na suho, potem pa ob spremljavi dežja...

Slika
...

Slika
Čez tole drevje se v normalnih dneh niti podrazno ne vidi svetlobe, poglejte sedaj...

Slika
prej omenjena toča...

Slika
potem se je stvar počasi umirila...

Slika

Slika
Pred tuševo trgovino v Kamniku...

Slika
Bogi golob, je izgleda da v najhujšem vedril zunaj, od sestre fant pa mi je rekel da je videl ptiča, ko ga je manjši vrtinec vzel s seboj, bogve če je to tale ptica, zgleda zelo zdelan :?:

Slika
nevihta, slikana v njeno črno rit :?


Slika
V Kamniku je danes ogromno dreves končalo takole :shock:


...
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Strašno neurje v Kamniku in okolici Kamnika 13.7.2008 1. del

OdgovorNapisal/-a aleš123 » 21 Jul 2008, 09:59

tudi pri meni je nosilo mačka po zrako potem pa je pristal na lipi :lol: :shock:[size=200][color=#FF0000] :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :!:
aleš123
 
Prispevkov: 130
Pridružen: 12 Jul 2008, 09:47
Kraj: kog (ormož)


Vrni se na Poročila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron