Napoved vremena - Avgust 2008

Analizirajte stanje in podajte svojo napoved vremena tako ali drugače na hiter in preprost način

Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 04 Avg 2008, 08:20

Danes zopet izgleda precej grdo, predvsem za S polovico Slovenije. Bližina hladne fronte, ogromno energije v zraku, visoke temperature rosišča in še bi lahko našteval. Bojim se da bi ponekod, predvsem tam, kjer bodo nevihte nastajale že pred nočjo zopet prišlo do hudih neurij s točo (5cm.) orkanskim vetrom, obilnimi kratkotrajnimi padavinami... Obstajajo tudi možnosti da pride do hudih neurij ki se pred slabimi tremi tedni pustošila v občinah Kamnik, Medvode, Vodice... Močno si želim, da do tega ne pride, če pa že mora priti, pa naj pride v letos še neprizadetih območjih, ampak da se razumemo nikomur in nikjer ne želim več takega dogodka z vidika škode, medtem ko bi si z vidika opazovanja in fotografiranja vremena to še enkrat želel videti :roll:


Zatorej danes bodite v pripravljenosti tudi na najhujše in zopet naj vas ne zavede lepo vreme dopoldan, kajti zvečer in ponoči bo zopet marsikje pestro!


lp Kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 04 Avg 2008, 09:07

In kako kaze kaj situacija za zgornjo savinjsko dolino,no upajmo da nebo hudo
l.p :wink:
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 04 Avg 2008, 11:30

Močno si želim, da do tega ne pride, če pa že mora priti, pa naj pride v letos še neprizadetih območjih
pa kaj je zdaj to kozmos? Saj niti napovedano ni tako hudo in tudi ne bo niti približno tako kot pred 3 tedni, sicer pa te totalno razumem, če je meni naj pa še sosedu... samo meni se zdi bolje da tam kjer ni bilo nič tudi 0 ne bo, ker potem bo kmalu cela Slovenija ostala brez pridelka... kjer je škoda 80% se tistih 20% ne bo kaj dosti poznalo če do konca uniči, kakor pa če na neprizadetem območju naredi 50% škode ali več... sicer bomo pa videli, zaenkrat je še zelo mirno... je bil pa bojda ponoči v Franciji tornado in 3je so umrli :( ...
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 04 Avg 2008, 11:37

Skadi napisal/-a:
Močno si želim, da do tega ne pride, če pa že mora priti, pa naj pride v letos še neprizadetih območjih
pa kaj je zdaj to kozmos? Saj niti napovedano ni tako hudo in tudi ne bo niti približno tako kot pred 3 tedni, sicer pa te totalno razumem, če je meni naj pa še sosedu... samo meni se zdi bolje da tam kjer ni bilo nič tudi 0 ne bo, ker potem bo kmalu cela Slovenija ostala brez pridelka... kjer je škoda 80% se tistih 20% ne bo kaj dosti poznalo če do konca uniči, kakor pa če na neprizadetem območju naredi 50% škode ali več... sicer bomo pa videli, zaenkrat je še zelo mirno... je bil pa bojda ponoči v Franciji tornado in 3je so umrli :( ...



Kaj pa tebi ni jasno sedaj??? Prvo kot prvo, na srečo mene neurje pred tremi tedni ni oškodovalo za prav nič in se nimam nič za pritoževat, če pa že mora kje biti huda ura in nam je tako usojeno naj bo to nekje kjer še ni bilo hudega, kajti ljudje so v predkratkim prizadetih območjih že večinoma popravili objekte in kaj bi rad da jim še enkrat uniči objekte ravno tule, da ljudi še enkrat potre???

Če bi bil kaj poznavalca bi vedel da stvar ni tako rožnata, kot ti govoriš, ampak izgleda precej grdo, sicer danes takih vetrov ne pričakujem, bo pa precej več možnosti za lokalno precej veliko točo, sploh če se bo dogajalo pred nočjo ko bo energije ogromno v zraku od dnevnega ogrevanja... Najhuje zaenkrat kaže za S polovico SLovenije, drugje pa tudi niso izključene močnejše nevihte!

in prosim nehaj s takimi, kajti nikomur ne privoščim škode ampak nebi pa rad da še enkrat prizadane že prizadeta območja, ki so se komajda dobro opomogla po nedavnih neurjih!

toliko od mene!

sicer pa ali oranžna barva na meteoalarmu ni dovolj, da gre za nevarnost neurij zvečer in ponoči!?
Slika


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 04 Avg 2008, 11:48

očitno ne razumeš... govorim samo o škodi na poljedeljstvu, tisto kar je za letos nepopravljivo. O objektih pa tako, so tudi za soboto napovedovali nevihte na severu, nihče ni izdal nikakršnega opozorila potem pa pride kar naenkrat nevihta in stolče use in odkrije... nisem rekel da komurkoli privoščim, samo kar se tiče pridelka se mi zdi vseeno bolje da uniči toča tam kjer je že praktično uničeno, kakor pa tam kjer je še vse celo. Tu nikakor ne govorim o objektih, sicer pa še vedno mislim da ne bo sile vsaj v primerjavi s tistim ne... bomo videli, vreme gre vedno svojo pot :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 04 Avg 2008, 11:52

da ne bo pomote, jaz govorim o extremely sever weather... to se pravi rdeča, kot je bilo takrat v Kamniku oz. vijolična na ESTOFEX
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Laznik » 04 Avg 2008, 14:16

Spet imata staro debato o poljedelstvu. Se nista o tem že pogovorila SKADI?

lp
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 04 Avg 2008, 14:23

uf tega se pa res ne spomnim :lol: možno ja... kaj se dogaja oz. zakaj se nič ne dogaja???
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 04 Avg 2008, 15:02

Res sva se pogovarjala že pred nekaj časa o poljedelstvu in o tem kako jaz privoščim drugim škodo, ker pač obožujem neurja in vso silo ki se sprosti ob neurjih, vsekakor pa ne želim ob tem nikomur škode, le fascinirajo me dejanja narave...kaj "čmo".

Uglavnem nazaj k vremenu, verjetno nas bo tale koprenasta oblačnost rešila, da zvečer le ne bo tako hudo kot je najprej izgledalo, saj so tele koprene zaustavile segrevanje in s tem zaustavile nabiranje energije za nočno "veselico", vsekakor pa ni zdaj za podcenjevat mojih besed, saj še vedno pričakujem močnejše nalive ki jih bo lahko spremljal močan veter in lokalno velika toča (5cm)

Slika


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 04 Avg 2008, 15:50

No ta koprenasta oblačnost nič še nepomeni,da močnejših neviht nebo,
na avstrijskem štajarskem se že dogaja izdali so že opozorila pred neurji,vetrom,strelam,točo
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a matulci » 04 Avg 2008, 15:56

Sedaj kaže ze malo bolje opozorila se veljajo?
matulci
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 18 Dec 2006, 10:02
Kraj: izlake

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 04 Avg 2008, 15:57

nad avstrijo se že začenja... upam da bo kmalu tudi pri nas nekaj dežja, ker tale sopara je nevzdržna...

p.s. jaz imam tudi rad nevihte in sneg, vendar če le ti ne povzročajo "sranja" se mi zdi pa povsem nepotrebno da v napovedih pišete kje naj bo če že bo (dajmo raje pisat napovedi čimbolj objektivno)... itak noben ne ve kaj se bo zgodilo, še manj je pa kdo bog... mi smo imeli v soboto nenapovedano neurje, samo 2 leti smo imeli mir pred točo v zadnjih 10ih, sedaj pa spet uničuje... in vem kako je hudo če delaš celo leto, na koncu pa pobiraš gnile pridelke... zato danes upam da odnesemo vsi brez toče, če pa že bo pa naj bo čim manjša škoda :)

Slika
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 04 Avg 2008, 18:08

Hvala bogu da ni neviht,in tudi cool da se je razjasnilo, :lol: :lol: :lol: :D
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 04 Avg 2008, 19:20

je pa zato še vedno soparno za znoret... :evil:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 04 Avg 2008, 19:44

sedaj se pa pri :shock: kazujejo črni oblaki v zg.savinjski
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Naslednja

Vrni se na Napoved vremena - Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron