POLETJE(2007)

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a Skadi » 27 Jun 2007, 16:20

no potem pa nisem tako falil kot si včeraj govoril kozi :wink: no kar se pa tiče točnosti kart je pa takole... ni zanesljivega modela ki bi lahko napovedal do 5mm (kaj šele do milimetra) natančno padavine tako da nima veze govorit o točnosti... sicer sem pa takrat rekel da bi ga znalo past nekaj 10 mm in ravno to napoveduje aladin tako da ne vem kaj sem naredil narobe... če je pa krajevnega značaja je pa druga stvar ampak dejstvo je da je dolensko danes že močno namočilo... kako pa je bilo na SZ pa nevem... vendar pa vedi da tako neumen pa spet nisem da bi napovedoval le iz tiste karte... pogledal sem tudi druge in tudi one so kazale (wetterzentrale) podobno.. tisto karto sem nalimal le kot povzetek vsega skupaj... :D
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 27 Jun 2007, 16:56

veš po čem se vidi da si ugibal po tem ker so karte danes popolnoma drugačne kot včeraj. in po tem se vidi da pretiranega znanja pri tebi ni oprosti izrazu. danes so karte popolnoma drugačne kot včeraj in potem rečeš da nisi toliko sfalil, nisi res je samo vidi se ti da ti bolj kot ne ugibaš.

včeraj so vse karte kazale to kar sem ti jaz rekel, razen tiste tvoje, ukmo, WRF,ensembli so kazali na to kar sem jaz rekel, ampak škoda da jnisem še kake karte včeraj prilepil za dokaz :wink:

dejstvo je da je največ dežja sedaj v Z- SZ sloveniji in bo tako ostalo.

rekel sem da je možno da pade drugje kaj več kot 10mm ob kakem morebitnem nalivu :wink:

evo shranil sem slike aladina in kot dokaz sem ti dal primerjavi današnje in včerajšnje karte :wink:

Slika



Slika

velika razlika kajne :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 27 Jun 2007, 17:35

no oprosti samo kaže da nekega geografskega znanja pa pri tebi ni kajti po karti sodeč najbolj pada v osrednji in severni sloveniji... no kar se pa tiče vremena pa povej kdi ga lahko 100% napove... tudi tiste karte ki jih ti uporabljaš niso ubistvu nič drugega kot matematični računi z več spremenljivkami, tako da če se ena spremeni je lahko stvar popolnoma drugačna... pametujemo pa lahko vsi saj zato smo na tem forumu... samo da ne boš mislil da si samo ti tuki "pametn" :wink:
Slika
no kar se mene tiče je blo dovolj ker se mi ne da kregat s tabo(enkrat je blo več kot dost :wink: )... kajti to lahko počnem na temi o globalnem segrevanju skupaj z bistroumnim jest20-om :lol: :lol: :lol: no pa lep pozdrav :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a Skadi » 27 Jun 2007, 18:19

do nas je prišla nova runda... nad hribom že močno grmi in oblaki se hitro spuščajo :? zna biti kr hudo... sicer pa kaže da bo potem spet topleje predvsem v nedeljo in ponedeljek, ko bi znalo bit zopet marsikje okoli ali pa celo nad 30 stopinj. Potem kaže pa za nasledni torek da bo precej podoben današnjemu dnevu, potem pa naj bi bilo daljše obdobje toplega vremena in lahko pričakujemo nov vročinski udar :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 27 Jun 2007, 18:22

skadi kar se tiče geografskega znanja ti lahko povem da sem bil letos državni prvak v geografiji. od 1. do 4letnika gimnazije in sem jih nascal da zase niso vedel tako da o geografiji mam res kar nekej pojma :wink: in grem decembra verjetno v izrael kot zmagovalec geografskega tekmovanja :wink:

še enkrat trenutno najbolj pada v SV vzhodni sloveniji drugače pa je danes padlo največ dežja na Z ter SZ države pri meni ki sem bolj SZ kot SV je padlo 26mm. dežja 5km. stran pa 36mm. 2km. vzhodno pa le 15mm.

kar se pa tiče kreganja je pa res dovolj, kajti učimo se iz napak in nihče ni nezmotljiv imel si ti po svoje prav imel sem jaz po svoje prav :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 27 Jun 2007, 18:26

No glavnina padavin zadnje nevihte v osrednji Sloveniji je prešla ravno Mengeš, kejr sem bil zaz. Padala je toča v velikosti češnje, temperatura ej padla na 12 °C, vrhove višjih hribov ej tudi pobelilo. No, sedaj se je vse umirilo, celo malo je pokukal sonček. Kasneje vam pa nalimam kakšno slikico toče. :wink:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a Dakar » 27 Jun 2007, 19:06

no kar se mene tiče je blo dovolj ker se mi ne da kregat s tabo(enkrat je blo več kot dost )... kajti to lahko počnem na temi o globalnem segrevanju skupaj z bistroumnim jest20-om


:twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dakar
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:13
Kraj: Šmartno pri Sl. Gradcu

OdgovorNapisal/-a larcha » 27 Jun 2007, 20:48

Pr nas so se tam okol 3 popoldne prkazal ful temni nevihtni oblaki in je tk močan veter pihu pol je pa začelo lit in se je to use umirilo v eni uri prejle okoli 8 zvečer pa je zopet začelo zlo lit in zdaj še vedno grmi in se bliska. tako da padavin je več kot veliko. :D
a mi lahko kdo pove kdaj bo spet tako vroče kot prej ? :D :D :D
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a kozmos » 27 Jun 2007, 20:57

larcha napisal/-a:Pr nas so se tam okol 3 popoldne prkazal ful temni nevihtni oblaki in je tk močan veter pihu pol je pa začelo lit in se je to use umirilo v eni uri prejle okoli 8 zvečer pa je zopet začelo zlo lit in zdaj še vedno grmi in se bliska. tako da padavin je več kot veliko. :D
a mi lahko kdo pove kdaj bo spet tako vroče kot prej ? :D :D :D




prave poletne vročine ne bo najmanj 10dni :wink:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 27 Jun 2007, 20:57

ja čestitke kozi :) no vidš lepo da si dobr u tem... jst sm sicer bul kemijske sorte tko da ti napoveduj vreme jaz pa lahko izdelam zaščito proti toči :wink: ... drugače pa pri nas pada že dobre tri ure in to kar močno... mislim da smo že presegli 30mm :cry: ... upam da bo sedaj spet mir nekaj časa in da u torek ne bode tako slabo kot kaže :wink: .. larcha u nedelo bo toplejš pa u pondelk :wink: za kratek čas :(
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 27 Jun 2007, 21:00

pri nas na gorenjskem je po mojem mnenju absolutni rekord danes 71mm. na letališču brnik :wink:

vir: ZEVS forum :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Miha7 » 28 Jun 2007, 10:02

Pri nas je padlo okoli 50mm padavin saj so nevihte nastajale v našem okolišu v bljižnem SG pa veliko manj, dež je padal od jutra okoli 14 ure je ponehalo in se ob 17 uri padavine ponovno okrepile in je padalo skoraj celo noč do 4 zjutraj. Upam da bo danes in jutri v mojem okolišu brez neviht ker bom pokosil travo :?
Uporabniški avatar
Miha7
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 24 Jul 2006, 08:53
Kraj: Podgorje pri Slovenj Gradcu na 450m.n.v ponekod tudi 760m.n.v Kapaciteta 60ha!

OdgovorNapisal/-a Mici » 28 Jun 2007, 13:45

kozmos napisal/-a:pri nas na gorenjskem je po mojem mnenju absolutni rekord danes 71mm. na letališču brnik :wink:

vir: ZEVS forum :wink:


lp kozmos


kje pa je to? :roll: :lol: :wink:
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a kozmos » 28 Jun 2007, 13:49

Aerodrom Ljubljana (neuradno tudi letališče Brnik) je glavno, največje in osrednje letališče v Sloveniji, ki leži 26 kilometrov severozahodno od Ljubljane v bližini Spodnjega Brnika. Vlada RS je 7. junija 2007 sprejela sklep o preimenovanju letališča v Letališče Jožeta Pučnika Ljubljana po enem izmed akterjev osamosvojitve Slovenije Jožetu Pučniku.[1]

Letališče je bilo odprto 24. decembra 1963, redni promet pa je stekel 9. januarja 1964. Na letališču domuje nacionalna letalska družba Adria Airways, ki opravlja redne lete na 30 destinacij.


Slika

p.s. čudna da ne veš kje ej letališče brnik :roll: :lol:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a magiclintu » 28 Jun 2007, 14:39

Mici napisal/-a:
kozmos napisal/-a:pri nas na gorenjskem je po mojem mnenju absolutni rekord danes 71mm. na letališču brnik :wink:

vir: ZEVS forum :wink:


lp kozmos


kje pa je to? :roll: :lol: :wink:

:shock: :shock: ne veš kje je letališče brnik??!!!!!!!!! :shock:
Slika
Uporabniški avatar
magiclintu
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 12 Jun 2006, 17:49
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron