JESEN 2007

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a igor223 » 28 Nov 2007, 12:41

kozmos napisal/-a:
s soncem v hribih in rahlo meglo v kotlinah


mi obrazložiš tole rahlo meglo v kotlinah ker mi ni čist jasno?? megla je al je pa ni :wink:

lp


rahla megla; bil sem v popoldanskem času, ko je sonce zahajalo in se je po kotlinah že delala megla; zato sem napisal rahla megla, meglica

Iz teh Gorjancev, (iznad Kostanjevice) so se lepo vidle Kamniške Alpe, Pohorje, Koralpe, Julijci v oblakih, v glavnem prečudovita slika, kot narisano.
Pred grebeni hribovja je prečne doline "zalivala" megla, ampak ne tista ta prava, jutranja, temveč popoldanska.

res prava stvar za pomiritev živcev!!

Priporočam, jesenska idila
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a bore » 28 Nov 2007, 13:32

kozmos napisal/-a:
s soncem v hribih in rahlo meglo v kotlinah


mi obrazložiš tole rahlo meglo v kotlinah ker mi ni čist jasno?? megla je al je pa ni :wink:

jest nevem al ne gledate kart pa poslušate svoje babice k vam na podlagi starih kosti govorijo kako bo vreme?? :roll:

lp kozmos


lp



Kozmos kosti so zakon,včasih je napoved po kosteh boljša od 100
strokovnjakov.Verjemi :D

LP,Še pomnite tovariši

Moja kostna napoved še sledi :idea:
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a igor223 » 28 Nov 2007, 20:45

kozmos napisal/-a:
s soncem v hribih in rahlo meglo v kotlinah


megla je al je pa ni :wink:

/quote]

res je, da megla je ali pa je ni, ampak se vseeno razlikuje gostota oz. vidljivost!!

lahkos e vidi na 100 m daleč, lahko samo na 20 m

Sicer pa sem želel vsem, ki cele dneve posedate pred računalnikom, pričarat en del narave, kako je v teh poznokesenskih, skoraj zimskih popoldnevih, ko se v dolini dela večer, ko se hladen zrak dobesedno useda na dno kotlin, v hribih pa se to lahko vseskozi opazuje in seveda občuduje.

Ne bit kabinetni meteorolog!!
bodi romantični vremenar :roll: :P
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a dmdm » 29 Nov 2007, 09:22

zdej pa ne vem a jest ne znam kart gledat al kaj na WC kaze za 6 december brez oblačka in 6-8st???

a ja kar se mene tiče je lahko tut 2m snega od zdej naprej

Slika
dmdm
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 14 Mar 2007, 14:58
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor223 » 29 Nov 2007, 12:03

dmdm napisal/-a:zdej pa ne vem a jest ne znam kart gledat al kaj na WC kaze za 6 december brez oblačka in 6-8st???

a ja kar se mene tiče je lahko tut 2m snega od zdej naprej

Slika


zelo lep, kot izgleda, boš lahko v tej zimi še eno hišo pod streho spravil!!
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 29 Nov 2007, 12:25

''kokrkol obrneš se je avtocesta zopet odprla za leošnjo zimo''
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a andone » 29 Nov 2007, 13:40

avtocesta??????
razloži roky, ker ne razumem dober kaj si s tem mislil?

slabo, slabo in še enkrat slabo kažejo zagoni za karkoli v zvezi z zimo! z juga se bo otoplil in kot kaže ni nobene večje ohladitve na obzorju!

sledi stokanje:

še dva dni nazaj je kazal za december -20stopinj...od poljske naprej vse do rusije! zdj je pa tko k je!
kr nemorem verjet, da bo december tuki in spet 5 do 10 stopinj!!...

meteorolška zima se nj bi začela tri tedne prej pred koledarsko zimo, vendar vsi vemo, da se že malo prej začne!!! letos je dobr kazal, kr že oktobra je sneg ponekod padu..zdj je pa december tuki pa lahko rečemo samo keks!!!
ampak..opa... je pa res, da je velik lepš kot lani!!!!!!!!!!!!!
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Skadi » 29 Nov 2007, 14:00

je pa zanimivo, da se v Ameriki te dni dogaja tisti znani Lake-effect snow. No pa da majo vsaj oni nekaj od zime, ko lani do januarja niso imeli... :lol:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 29 Nov 2007, 15:21

andone napisal/-a:avtocesta??????
razloži roky, ker ne razumem dober kaj si s tem mislil?

slabo, slabo in še enkrat slabo kažejo zagoni za karkoli v zvezi z zimo! z juga se bo otoplil in kot kaže ni nobene večje ohladitve na obzorju!

sledi stokanje:

še dva dni nazaj je kazal za december -20stopinj...od poljske naprej vse do rusije! zdj je pa tko k je!
kr nemorem verjet, da bo december tuki in spet 5 do 10 stopinj!!...

meteorolška zima se nj bi začela tri tedne prej pred koledarsko zimo, vendar vsi vemo, da se že malo prej začne!!! letos je dobr kazal, kr že oktobra je sneg ponekod padu..zdj je pa december tuki pa lahko rečemo samo keks!!!
ampak..opa... je pa res, da je velik lepš kot lani!!!!!!!!!!!!!


z avtocest hja....odprl se je tok in nm bo skos iz severozahoda dovajal topel zrak....to je avtocesta ki bo pelala čez nas
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a Boka » 29 Nov 2007, 17:42

Mislim, da se ni odprl nobeden tok, ni panike vse ob svojem času... 8)
Boka te ukoka
Uporabniški avatar
Boka
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 Jan 2007, 08:45
Kraj: Lovrenc na Pohorju

OdgovorNapisal/-a MHA » 29 Nov 2007, 17:53

RoKy. napisal/-a:z avtocest hja....odprl se je tok in nm bo skos iz severozahoda dovajal topel zrak....to je avtocesta ki bo pelala čez nas


A DARS pa ima denar za to avtocesto, za druge AC pa ni denarja :twisted: :D :wink:
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 29 Nov 2007, 17:58

lahko bi se rekl, da je prekmal rečt, samo ocean se nebo ohladil čez noč, in dokler bo pretopel, nebo nič, res je, da sem nekje zasledil poatke, da je malo hladnejši kot lansko leto....ampak vseen, previsoko nad 100letnim povprečjem....in vsi zagoni povrsti potrujejo to ''avtocesto''
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a lol23 » 30 Nov 2007, 14:58

a se da te dolgoročne napovedi ki jih pišejo tam v angliji ke brt k iščem pa ne najdem
lol23
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 17 Jan 2007, 14:06
Kraj: škofja loka

OdgovorNapisal/-a kozmos » 30 Nov 2007, 15:10

z avtocest hja....odprl se je tok in nm bo skos iz severozahoda dovajal topel zrak....to je avtocesta ki bo pelala čez nas


hja roky temu toku se reče zonalni tok mi vrmenkoti pa temu v žargonu pravimo kar "zonalc", aja pa topel zrak bo nad nas dovajal JZ vetrer saj bomo pod azorskim anticiklonom ki je značilen za poletne mesece in prinaša lepo a vroče vreme pozimi pa lepo in toplo vreme :wink:


žal tu že zelo dolgo nisem videl napovedi od nikogar, da ne govorim o tistih podkrepljenih s kartami


nevem al ne vidiš al pa se delaš da ne vidiš ker jaz vsak teden vsaj enkrat napovem vreme za recimo neko obdobje ponavadi 5-10dni :wink: kart se mi ne zdi smiselno lepit ker mate linke in se še vi potrudte mal, zakaj bi vam vse na pladnju nosili... če ne zaupate moji napovedi ki je redkokdaj podkrepljena s kartami potem je pač ne berite... pač nimamo vsi toliko čaa da bi še karte lepli pa nevem kaj, kot sem rekel mate linke s katerimi dostopate k največjim evropskim modelom in si sami poglejte... definitvno pa že nekaj časa nikogar tu ki bi podal kako pametno napoved le vremenko se včasih "oglasi" to je pa tudi vse :roll:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 30 Nov 2007, 18:58

kozmos napisal/-a:
z avtocest hja....odprl se je tok in nm bo skos iz severozahoda dovajal topel zrak....to je avtocesta ki bo pelala čez nas


hja roky temu toku se reče zonalni tok mi vrmenkoti pa temu v žargonu pravimo kar "zonalc", aja pa topel zrak bo nad nas dovajal JZ vetrer saj bomo pod azorskim anticiklonom ki je značilen za poletne mesece in prinaša lepo a vroče vreme pozimi pa lepo in toplo vreme :wink:


žal tu že zelo dolgo nisem videl napovedi od nikogar, da ne govorim o tistih podkrepljenih s kartami


nevem al ne vidiš al pa se delaš da ne vidiš ker jaz vsak teden vsaj enkrat napovem vreme za recimo neko obdobje ponavadi 5-10dni :wink: kart se mi ne zdi smiselno lepit ker mate linke in se še vi potrudte mal, zakaj bi vam vse na pladnju nosili... če ne zaupate moji napovedi ki je redkokdaj podkrepljena s kartami potem je pač ne berite... pač nimamo vsi toliko čaa da bi še karte lepli pa nevem kaj, kot sem rekel mate linke s katerimi dostopate k največjim evropskim modelom in si sami poglejte... definitvno pa že nekaj časa nikogar tu ki bi podal kako pametno napoved le vremenko se včasih "oglasi" to je pa tudi vse :roll:


lp kozmos


no torej zaupi mi, kje se formira in zakaj :)
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

cron