JESEN 2007

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a kozmos » 30 Nov 2007, 22:20

vidim da je treba nekaterim še vedno nosit vse na pladnju ampak vredu smo že navajeni provokacij od nekaterih :lol: no poglej zonalni tok nastaja nad S atlantikom in ima na splošno smer Z- V kar pomeni da je smer potujočih ciklonov ki nastajajo na 60em vzporedniku( polarna fronta) od zahoda proti vzhodu... če se ta smer premakne iz zahodne smeri na JZ smer pomeni da se vzpostavi azorski tok kar pomeni lepo in vroče vreme poleti in lepo in toplo vreme pozimi... pozimi je tudi pogost pojav inverzija... v primeru azorskega anticiklona ciklone nese z JZ proti skandinaviji in v tem primeru je skandinavija lepo zasnežena ostali takrat lahko le sanjamo o snegu... če pa se smer poti ciklonov premakne iz Z na SZ smer, takrat pa nam atlantiko pošilja obsežne ciklone v sredozemlje, in v tem primeru pa se vzpostavi sibirski anticiklon ki pa povleče z SV evrope zelo mrzel in suh zrak... takratje borja na primorskem zelo pogost pojav saj je v sredozemlju nizek zračni pritisk osrednja evropa pa je pod anticiklonom...

za tebe je to moja zadnja razlaga kakega pojava ker mam tak občutek kot da me preizkušaš, a problem je v tem da se ti delaš pametnega ubistvu pa pojma nimaš o vremenu in pišeš kr neki sam zato da vsake tolk časa nardiš mal krega na forumu :wink: če te pa še kaj zanima pa mal internet prebrskaj je vse napisano sam mal si je treba časa vzet, ne pa da ti serviramo na pladenj :roll:

p.s. tudi s temi izrazi npr. "avtocesta" dokazuješ tvoje nepoznavanje vremenskih pojavov :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a andone » 30 Nov 2007, 22:38

tole o zonalnem toku si pa lepo razložil kozmos!

potem letos nimamo sreče, ker se je tok obrnil na JZ, če prav predvidevam, glede na situacijo ki jo imamo!

kozmos še eno vprašanje, a zato so zagoni nekaj dni nazaj kazali na močno ohladitev iz SV drugič pa že na otoplitev..ker niso vedeli kako se bo obrnil zonalni tok? upam da ni preveč neumno vprašanje?!!!!

lep vikend fantje!
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a kozmos » 30 Nov 2007, 23:00

karte so res kazale enkrat toplo drugič hladno vreme ampak to je zaradi tega ker se vreme ne nehno spreminja in zato je njegovo napovedovanje toliko bolj zakomplicirano :wink: veš pa da je vreme eno samo računanje ki ga pa še sam ne razumem kaj dosti, tako da ti kaj več ne morem povedati kot to :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 01 Dec 2007, 00:43

vendar ostaja upanje, da morda ta zima za odtenek bo lepša od prejšnje... čeprav zaenkrat kaže da so optimisti ostali na cedilu :? ... in žal je polarni mraz ostal na polih in bolj smrdi po pomladi kot pa po kaki pravi zimi... morda pa postavimo nov rekord... v trajanju odjuge :lol:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 01 Dec 2007, 02:36

kozmos napisal/-a:vidim da je treba nekaterim še vedno nosit vse na pladnju ampak vredu smo že navajeni provokacij od nekaterih :lol: no poglej zonalni tok nastaja nad S atlantikom in ima na splošno smer Z- V kar pomeni da je smer potujočih ciklonov ki nastajajo na 60em vzporedniku( polarna fronta) od zahoda proti vzhodu... če se ta smer premakne iz zahodne smeri na JZ smer pomeni da se vzpostavi azorski tok kar pomeni lepo in vroče vreme poleti in lepo in toplo vreme pozimi... pozimi je tudi pogost pojav inverzija... v primeru azorskega anticiklona ciklone nese z JZ proti skandinaviji in v tem primeru je skandinavija lepo zasnežena ostali takrat lahko le sanjamo o snegu... če pa se smer poti ciklonov premakne iz Z na SZ smer, takrat pa nam atlantiko pošilja obsežne ciklone v sredozemlje, in v tem primeru pa se vzpostavi sibirski anticiklon ki pa povleče z SV evrope zelo mrzel in suh zrak... takratje borja na primorskem zelo pogost pojav saj je v sredozemlju nizek zračni pritisk osrednja evropa pa je pod anticiklonom...

za tebe je to moja zadnja razlaga kakega pojava ker mam tak občutek kot da me preizkušaš, a problem je v tem da se ti delaš pametnega ubistvu pa pojma nimaš o vremenu in pišeš kr neki sam zato da vsake tolk časa nardiš mal krega na forumu :wink: če te pa še kaj zanima pa mal internet prebrskaj je vse napisano sam mal si je treba časa vzet, ne pa da ti serviramo na pladenj :roll:

p.s. tudi s temi izrazi npr. "avtocesta" dokazuješ tvoje nepoznavanje vremenskih pojavov :wink:


lp kozmos



torej glede na tvojo razlago, razlagaš, da v tem primeru ki naj bi ga imeli sedaj....bi bila skandinavija zasnežena, poglej podatke in povej kje v skandinaviji je veliko snega oz. vsaj nekaj :) plus kot praviš ''ko'' potujejo cikloni is severozahodne smeri je obratno kot je sedaj, ampak če opazuješ dobro, vidiš ''mogoče'' da cikloni potujejo ta trenutek vendar je tukaj obrambna stena ki se ji reče Alpe, go with me: A-L-P-E :)
is SZ torej po tvoji razlagi bi bilo stanje kle drugačno....


torej...:):)


pravi stručko si....ni kaj :):)

in ''avtocesta'' je bilo mišljeno kot prispodoba:)
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Dec 2007, 10:07

ti dokazuješ svojo nezrelost predvsem pa neznanje, nevem zakaj si sploh na forumu če ne znaš nič drugega kot provocirat, pa da ti zopet dokažem par stvari...

lepo po vrsti.

torej glede na tvojo razlago, razlagaš, da v tem primeru ki naj bi ga imeli sedaj....bi bila skandinavija zasnežena, poglej podatke in povej kje v skandinaviji je veliko snega oz. vsaj nekaj


V Kousamu potekajo trenutno tekmovanja v nordijskih disciplinah, včeraj pri skokih je komentator rekel da je v kousamu padlo v zadnjih dneh preko meter novega snega, kar se tudi na kamerah vidi, zdej nevem kje je Kousamo zate v Afriki mogoče, če ne veš ti lahk povem da je na SV Finskem.


ker vidim da še ne obvladaš smeri neba bi ti priporočal da si vzameš atlas odpreš na strani 148. kjer je karta sveta vzameš kompas če ga imaš ga postaviš na sredino tako da magnetni kazalec kaže na sever in potem levo od tega je zahod desno vzhod ter spodaj jug na vrhu pač sever, če se boš zgubil kar piši ti bomo pomagali :wink: tukaj je za vse tiste ki želijo preveriti link da vidijo v kateri smeri potujejo cikloni trenutno, opozoril bi pa da je za to da boste razumeli animacijo potrebna osnovno poznavanje strani neba, kar vidim da nekateri še ne obvladate ampak ok.

http://www.wetterzentrale.de/topkarten/ani/gfs/

o tem kdo je stručko, sva že debatirala in mislim da se ne splača več...





lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a bore » 01 Dec 2007, 10:34

Bog fantje ,

Kozmos lepa obrazložitev.Stanje ki ga opisuješ sem opazoval,priznam pa
da tudi sam nisem vedel kako ga v strokovnih krogih imenujejo.

Še vprašanje: kako komentiraš stanje, da je atlantik letos ravno v tem predelu 2 - 4 stopinje toplejši od povprečja.Preostali atlantik je na
povprečju ali celo nekoliko hladnejši.Če pogledaš sliko anomalij na
nhc.nooa.gov deluje kot neki mali " severno atlantski el nino. "

LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a Skadi » 01 Dec 2007, 10:42

no pa da pustimo krege na strani :wink: ... malo napoevdi, sicer so bolj daljnosežne vendar pa vsaj za (višje) hribe zelo obetavne :lol:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

no če bi bilo pa kakih 5 stopinj manj... pa ne bi bilo treba iskat zimske pravljice v gorah :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Dec 2007, 10:50

bog bore :wink:

sicer se z atlantikom ne ukvarjam, ker bi me pogled na temperature spravil v slabo voljo pa vendar, izgleda da severnoatlantski tok pridobiva na moči čeprav bi zaradi taljenja ledu moral izgubljati na moči :wink: zaradi tega se pojavlja velika temperaturna razlika med kraji na istem vzporedniku :wink: nevem mogoče je to uvod v bližujočo se ledeno dobo :lol:


lp
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a andone » 01 Dec 2007, 10:56

ja kšnih 5 stopinj manj pa bi zadostovalo za zimsko idilo!

ja nč ugasnte vse radjatorje pa bo... :wink:

sam malo bolj južno bi se moral spustiti hladn zrak pa bi imeli v gorah -5 v nižinah pa 0 stopinj!

malo je še daleč do takrat!!!!
pleya
andone
 
Prispevkov: 204
Pridružen: 24 Jan 2007, 13:28
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 01 Dec 2007, 11:11

kozmos napisal/-a:ti dokazuješ svojo nezrelost predvsem pa neznanje, nevem zakaj si sploh na forumu če ne znaš nič drugega kot provocirat, pa da ti zopet dokažem par stvari...

lepo po vrsti.

torej glede na tvojo razlago, razlagaš, da v tem primeru ki naj bi ga imeli sedaj....bi bila skandinavija zasnežena, poglej podatke in povej kje v skandinaviji je veliko snega oz. vsaj nekaj


V Kousamu potekajo trenutno tekmovanja v nordijskih disciplinah, včeraj pri skokih je komentator rekel da je v kousamu padlo v zadnjih dneh preko meter novega snega, kar se tudi na kamerah vidi, zdej nevem kje je Kousamo zate v Afriki mogoče, če ne veš ti lahk povem da je na SV Finskem.


ker vidim da še ne obvladaš smeri neba bi ti priporočal da si vzameš atlas odpreš na strani 148. kjer je karta sveta vzameš kompas če ga imaš ga postaviš na sredino tako da magnetni kazalec kaže na sever in potem levo od tega je zahod desno vzhod ter spodaj jug na vrhu pač sever, če se boš zgubil kar piši ti bomo pomagali :wink: tukaj je za vse tiste ki želijo preveriti link da vidijo v kateri smeri potujejo cikloni trenutno, opozoril bi pa da je za to da boste razumeli animacijo potrebna osnovno poznavanje strani neba, kar vidim da nekateri še ne obvladate ampak ok.

http://www.wetterzentrale.de/topkarten/ani/gfs/

o tem kdo je stručko, sva že debatirala in mislim da se ne splača več...





lp kozmos




''Skandinavija je kulturno in zgodovinsko območje v okolici Skandinavskega polotoka, med Severnim morjem na zahodu in Baltskim morjem na vzhodu. Dandanes je Skandinavija skupno ime za Švedsko, Norveško in Dansko''


sicer je definicija skandinavije to, ampak okej pustimo malenkosti k niso pomembne.....vglavnem, dovaja nam zrak iz JZ? odgovor še na drugo vprašanje torej, in se ne izogibi vprašanjem o vremenu k sm ti jih zastavu šlogar :)
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Dec 2007, 11:41

dej roky poglej sm ti na čist vsa zastavljena uprašanja odgovoril :wink: verjamem pa da si ga kar preskočil kar je pri tebi že znano :roll: dabato sem s teboj zaključil, zdaj pa naj kolegi sami presodijo kdo ma prav, navsezadnje majo internet pa bodo preverili še oni moje trditve... s teboj ki si 2razreda nižje kot vsi tukaj je govort brezveze, ker eni se vsaj trudijo po svojih najbolših močeh ti pač nimaš pojma in vsake toliko časa mal provociraš folk... sam kot vidiš se eni ne damo kar tako, ker glede na tvoja uprašanja sklepa da se ob mojih odgovorih učiš :lol:

evo še citat mojga drugega odgovora :wink:

ker vidim da še ne obvladaš smeri neba bi ti priporočal da si vzameš atlas odpreš na strani 148. kjer je karta sveta vzameš kompas če ga imaš ga postaviš na sredino tako da magnetni kazalec kaže na sever in potem levo od tega je zahod desno vzhod ter spodaj jug na vrhu pač sever, če se boš zgubil kar piši ti bomo pomagali tukaj je za vse tiste ki želijo preveriti link da vidijo v kateri smeri potujejo cikloni trenutno, opozoril bi pa da je za to da boste razumeli animacijo potrebna osnovno poznavanje strani neba, kar vidim da nekateri še ne obvladate ampak ok.







lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 01 Dec 2007, 12:01

kozmos napisal/-a:dej roky poglej sm ti na čist vsa zastavljena uprašanja odgovoril :wink: verjamem pa da si ga kar preskočil kar je pri tebi že znano :roll: dabato sem s teboj zaključil, zdaj pa naj kolegi sami presodijo kdo ma prav, navsezadnje majo internet pa bodo preverili še oni moje trditve... s teboj ki si 2razreda nižje kot vsi tukaj je govort brezveze, ker eni se vsaj trudijo po svojih najbolših močeh ti pač nimaš pojma in vsake toliko časa mal provociraš folk... sam kot vidiš se eni ne damo kar tako, ker glede na tvoja uprašanja sklepa da se ob mojih odgovorih učiš :lol:

evo še citat mojga drugega odgovora :wink:

ker vidim da še ne obvladaš smeri neba bi ti priporočal da si vzameš atlas odpreš na strani 148. kjer je karta sveta vzameš kompas če ga imaš ga postaviš na sredino tako da magnetni kazalec kaže na sever in potem levo od tega je zahod desno vzhod ter spodaj jug na vrhu pač sever, če se boš zgubil kar piši ti bomo pomagali tukaj je za vse tiste ki želijo preveriti link da vidijo v kateri smeri potujejo cikloni trenutno, opozoril bi pa da je za to da boste razumeli animacijo potrebna osnovno poznavanje strani neba, kar vidim da nekateri še ne obvladate ampak ok.







lp kozmos


aweš razlika je med tem forumom pa na tistih kjer sodelujem jaz =)

to je forum želja, ne pa napovedi, in če si tako pameten pa če tako znaš napovedovati vreme ali karkoli če maš toliko pojma, lahko brez problema,....greš kam kjer so vsi taki stručkoti ''kot ti''

pika. :)

weš razlika je med poznavanjem vremena in željo po napovedovanju vremena oz. poznavanju :)
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a Jovi » 01 Dec 2007, 12:18

Zime še ne bo kmalu.....Atlantik le vpliva malo..... :D :D
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Dec 2007, 12:21

prijavljen sem na 3 vremenskih ter 4 živalskih forumih in povsod pomagam kolikor se le da, kolikor mi čas dopušča oz. znanje... nikoli se nisem delal pametnega pri nečem ko nimam pojma... če se kak uporabnik zmoti če bom znal bom njegovo napako dobronamerno popravil...in potem ker sem tebe popravil ko si uporabljal čudne izraze (avtocesta) sem te samo poparvil v dobro ostalim da ne bodo govorili da je to avtocesta ampak zonalni tok. s svojimi posti dokazuješ da ti potrebuiješ kak forum, kjer so sami pametnjakoviči, tvojega kova ampak mislim da tak forum ne obstaja razen če si njegov administrator ti potem verjamem ja tudi v tak forum :lol: napiše enkrat kak pameten post oz poučen, podaj kako napoved ne pa sam kritizerat pa nevem kaj... nihče ti nič noče, samo forum je tukaj zato da debatiramo o vrmenu popravljamo morebitne napake drug drugemu ne pa provociramo drug drugega... če si želiš takega foruma si pač na napačnem :wink:

nima smisla nadaljevati tega pogovora, ker ne pelje nikamor, bi pa ostale naprosil da malo po netu pogledajo o vsem tem kar je bilo govora med mano in roky.em, pa še vi povejte svoje mnenje :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron