Globalno segrevanje

Varujmo svoje okolje, grožnje okolju, naravovarstvene organizacije

OdgovorNapisal/-a Mici » 19 Maj 2007, 19:52

no vremenko, kaj boš naredu da boš omilil podnebne spremembe?

a zdej mogoče vidte da imajo nekateri res glavo v riti?

celo temo sem posvetil temu, da so podnebne spremembe naravni pojav na katerege NE vplivamo (vsaj opazno) pa še vedno nekdo misli da bo s senčnikom, omiliu podnebne spremembe..carsko

zdej mogoče vrjamete, da je pritisk s strani medijev-o človekovi krivdi za podnebne spremembe res tako zelo močan, da druge teorije sploh priložnosti nimajo? vsak ki ima 5 minut časa in je slišal "co2, učinek tople grede" se že gre nekega znanstvenika pa ti predava kako je to povezano slaob itd itd. beh, škoda besedi

resnično sem upal da bo plodna debata, pa zgleda da večine ne zanima ta debata, saj večina VE da co2 povzroča svetovno segrevanje.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a trebušan » 19 Maj 2007, 20:44

Kaj pa npr. ti veš več od ostalih? :)
trebušan
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 Maj 2007, 20:40
Kraj: Gorenja Trebuša

OdgovorNapisal/-a Mici » 19 Maj 2007, 20:47

no..očitno si nisi prebral niti ene objave v tej temi tako da, ti moram najprej čestitat!

kaj več vem? zelo malo, VEM PA, da brez drastičnih ukrepov za zmanšanje porabe in shambo vode bomo po domače povedan v pizdi VSI, ne glede na to kok bomo zmanšal izpuste CO2, zmanšanje izpustov je pa tako in tako nepomembno.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a jest20 » 19 Maj 2007, 20:49

Ma saj dobro veš, da boš s pisanjem proti CO2 v najboljšem primeru naletel na gluha ušesa. Običajno si pa itak popljuvan iz vseh strani, kako si upaš dvomiti v "znanstvene" ugotovitve :lol:
Bo potrebno počakati, da mediji najdejo kakšno drugo aktualno zadevo za nakladnaje, ker ljudi, ki so vsak dan futrani z bedarijami v stilu "CO2 nas bo uničil" težko prepričaš v nasprotno.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a Mici » 19 Maj 2007, 22:00

ma sej me ne moti da ljudje verjamejo v to, nej! če bodo le laži pol spal! ampk ko noben butl noče uvidt da je voda tisto kar je pomembno! odgovor kabineta ministrstva za okolje:

Pozdravljen,

hvala za poslano razmišljanje.

Toplogredni plini, med katerimi je še posebej izpostavljen CO2, povzročajo podnebne spremembe. Ena o številnih posledic tega dogajanja je (bo) seveda pomanjkanje pitne vode.

lep pozdrav,



bravo, ni kej, dost lažje spim, zdej ko ne le mislim ampk vem da so vsi na vodilnih mestih nesposobni pa zabiti.

mimogrede, a sploh moram izpostavt, da sem lepo razložil zakaj in kako CO2 NE vpliva na podnebne spremembe in kaj bi moral biti naslednji korak?


no, laznik, ko si že vprašal kaj me moti pri anketi. izbira 3 in 5 sta dejansko eno in isto, le da je 3. "nadpomenka" 5., 4. je nerealna 2. prav tako, ah sej enka pa isto, malomeščani (beri-prebivalci slovenskih mest) itak ves čas tičijo v svojih micenih stanovanjih, mi podeželani, kmetje, smo pa brez avta mrzli.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a Laznik » 20 Maj 2007, 06:35

Mici prvo kot prvo če želiš izpasti inteligenten in pameten, poskušaj popraviti svoj stil izražanja. Enako za jest20. Drugo kot drugo bi te pa prosil, da napišeš kaj o svoji vodi in pomembnosti le te, ne pa da samo negirata in napadaat mišlenja drugih z neprimernimi, otroškimi izrazi (tu ne mislim na mišlenje o CO2 ali vodi temveč način izražanja).
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a alc » 20 Maj 2007, 07:17

Laznik napisal/-a:Mici prvo kot prvo če želiš izpasti inteligenten in pameten, poskušaj popraviti svoj stil izražanja. Enako za jest20. Drugo kot drugo bi te pa prosil, da napišeš kaj o svoji vodi in pomembnosti le te, ne pa da samo negirata in napadaat mišlenja drugih z neprimernimi, otroškimi izrazi (tu ne mislim na mišlenje o CO2 ali vodi temveč način izražanja).


Se strinjam z Laznikom
om tat sat
alc
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 10 Avg 2006, 19:00
Kraj: crnomelj

OdgovorNapisal/-a frizby » 20 Maj 2007, 08:17

Mici:
Če niso nič krivi izpušni plini avtomobilov ter drugi fosilni izpuhi v zrak (termoelektrarne....) in kaj jaz še vem kaj vse si navedel, da ni res, potem mi pa prosim razloži, zakaj se je vreme tako zelo drastično spremenilo predvsem v zadnjih 10 - 15 letih??? Da o zadnjem času sploh ne govorim.

Sem pa čisti laik, kar se tiče sestave zraka in atmosfere, razen da sem univerzitetni diplomirani inženir strojništva in da imam glavo nabito na svoje telo, zato da opazujem okolico in razmišljam.

Mene bo kdorkoli zelo težko prepričal, da so spremembe na zemlji v zadnjih letih naravni pojav, ker na zemlji se vse zbalansira samo od sebe počasi. Razen, če pride od zunaj kakšna višja sila. Po moje zemlja ni "nareta" za tako veliko populacijo živih bitij, ki tako radikalno vplivajo na naravo. Človeštva je preveč, prevelik standard je in pa preveliki egoisti smo, da bi se spremenili glede našega obnašanja na zemlji.

Sploh pa ne vem, v čem je poanta, da se najde nekdo in provocira kako človek ni kriv za vse težave na svetu. Tako kot je Greenpeace politična organizacija, je tudi naftaška mafija politična organizacija, z neprimerno veeeč denarja.

Sploh pa resnično, ne vem komu bi škodilo, da bi se začeli ljudje več gibati na lastno energijo ali pa z prevoznimi sredstvi, ki manj obremenjujejo okolico, kot pa da opazuješ avtomobile in v 80% primerov notri samo en osebek.

Na koncu ti pa žal moram povedati, da bom pa vendarle bolj verjel ljudem iz znanstvenih sfer, kot pa nekemu anonimnežu na internetnem forumu. Pa te nisem mislil nič žaliti, ampak na forumih smo vendarle vsi bolj ali manj anonimni.

Za na koncu pa samo še to, da zemlje človek nikakor ne bo uničil. Uničil pa definitivno bo večino živih bitij in verjetno sebe, ker proti naravi smo pa vendarle eni navadni dureki... Mati Zemlja pa bodo že poskrbeli sama za sebe :roll:

Ne vem no... malce več skromnosti pri bivanju nam verjetno nebi ravno veliko škodilo :evil: :x :roll:
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a jest20 » 20 Maj 2007, 08:34

frizby napisal/-a:

Mene bo kdorkoli zelo težko prepričal, da so spremembe na zemlji v zadnjih letih naravni pojav, ker na zemlji se vse zbalansira samo od sebe počasi. Razen, če pride od zunaj kakšna višja sila.


Ozri se proti nebu. Tam boš zagledal to "višjo silo" ki poganja vreme na našem planetu. Take belo-rumene barve je :wink:
Razen če bi mi ti rad povedal, da vedno višja sončeva aktivnost nima veze z vremenom pri nas?
Mars se ogreva, Jupiter in Saturen tudi,... A je tudi za to segrevanje kriv človek in njegov CO2? Ni ane? Bo kar sonce pravi odgovor.
Sedaj me pa zanima, zakaj na druge planete vpliva sonce, na Zemljo pa po besedah določenih "znanstvenikov" le človeški CO2 :lol:
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a jest20 » 20 Maj 2007, 08:36

Laznik napisal/-a:Mici prvo kot prvo če želiš izpasti inteligenten in pameten, poskušaj popraviti svoj stil izražanja. Enako za jest20. Drugo kot drugo bi te pa prosil, da napišeš kaj o svoji vodi in pomembnosti le te, ne pa da samo negirata in napadaat mišlenja drugih z neprimernimi, otroškimi izrazi (tu ne mislim na mišlenje o CO2 ali vodi temveč način izražanja).


Glej, vsak ima svoj način izražanja. Ljudje si pač nismo enaki.
To sprejmi, ali pa si naredi forum le za povabljence, kjer boste eden drugega trepljali po ramah.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a frizby » 20 Maj 2007, 08:48

jest20 napisal/-a:Razen če bi mi ti rad povedal, da vedno višja sončeva aktivnost nima veze z vremenom pri nas?
Mars se ogreva, Jupiter in Saturen tudi,...


Resnično težko verjamem, da je pa sonce ravno v zadnjem času toliko bolj "zakurilo" :oops:

Ni mi jasno, zakaj bi se 90% (ali več) ljudi, ki je to študirala in ima poleg znanja tudi natančne podatke, strinjala s tem, da je človek kriv za segrevanje?! Kdo bi imel tu ekonomsko korist?????

Če nas bo kmalu 7 milijard ljudi, se to mora nekje poznati. Če že ne druga, odpadki?! Ali je pa za njih tudi sonce krivo? :evil:
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Mici » 20 Maj 2007, 10:07

ahahahhahaha, najprej se moram nasmejat nad nekaterim izjavam, AHAHAHAHAHAHHAHAHA

no pa pejmo zdej naprej.
kdo ima ekonomsko korist od tega da trobi v isti rog kot vsi? ravno on, ker tako 100x laži dobi denar za neke kvazi raziskave kako "gibanje kač vpliva na globalno segrevanje"

drugo, ne vem kje vi opažate take drastične težave v zadnjih letih, resnično NE VEM. mislim da ni bilo 1 leta da kmetje nebi tarnali, ali je sušno ali poplavno, ali je toča..nikoli ni prav in pika, s tega vidika, je zemla že 4000 let iz tira.
da pa se dopolnim pri tem, ste pomislili da se je v zadnih nekaj letih stopna informiranosti podeseterila, poleg tega pa je zanimivo, da za sušo poleti ni več krivo pomankanje vode-prevelika sončna moč ampak CO2
da še dopolnim o drastičnih spremembah v zadnjem času, zemla se segreva že zadnih..phaaa reci piši mislim da 150 let ves čas isto, edino rahlega ohlajanja po 2. svetovni vojni.

torej pubje, CO2 povzroča segrevanje, vam povem nekaj? MARS JE IZPUHTEL, vsaj po teoriji kateri vi vrjamete sodeč, zakaj? nazemlji je VSEH "toplogrednih" plinov kok? 4%? no, mars ima mislim da okoli 96% CO2, v atmosferi da ne bo pomote.


vidim, da nimaš še slabih izkušen z ljudmi iz "znanstvenih" sfer, ko bi ti vedel.....te pa razumem da jim raje vrjameš

ne želim izpasti inteligenten, kdor ima odprte oči bo vidu da je temu tako :lol:


se zelo strinjam, da smo egoisti in da je marsikaj treba spremeniti, s tem e zelo strinjam! je pa tako, da so VSA živa bitja kapitalistična/egoistična, z izjemo nekaj kolonističnih vrst-čebele na primer, je pa spet tako da je čebelja kolonija super-organizem ki deluje kot eno...
nospet, smo mi krivi da se vozimo na šiht sami v atomobilu? ne, ob takšnih cenah javnih prevozov, ni šans da se ti splača.

moji načrti za vodo? u, tukej si me pa dubu, moj načrt ni rešt svet, moj načrt je opozorit svet, da bi se lahko sam rešu. sicer pa tako...za vsako bajto velko šterno-da se deževnca steka, pa kot sm že napisu, ceno vode potrojit, določit neko normo na osebo-kjer se preseže se plača 2x cena itd itd. hitr bi se uštimal


ahaha, kako lahko težko vrjameš da je velika rumeno-bela vroča kugla v zadnem času bol vroča, se ti zdi bol verjetno da co2 povzroča segrevanje? ja sej maš prov, večina znantvenikov tako pravi!
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a jest20 » 20 Maj 2007, 10:56

frizby napisal/-a:
jest20 napisal/-a:Razen če bi mi ti rad povedal, da vedno višja sončeva aktivnost nima veze z vremenom pri nas?
Mars se ogreva, Jupiter in Saturen tudi,...


Resnično težko verjamem, da je pa sonce ravno v zadnjem času toliko bolj "zakurilo" :oops:

Saj ni ravno v zadnjem času.
Sonce je čisto obična zvezda. In vse zvezde skozi svojo življenjsko dobo počasi večajo svoj izsev. V tem naraščanju so jasno tudi nihanja(ledene dobe in zelo vroča obdobja), vendar v povprečju se vsaka zvezda segreva.

Zemlja je bila ob svojem nastanku nekje proti zunajnem robu področja, kjer lahko obstaja trajno tekoča voda. Sedaj se nahajamo že dokaj bljizu notranjemu robu... Čez nekaj 100miljonov let bo življenje na Zelmlji končano. Čez kakšno miljardo let, bodo izhlapeli oceani,...
Jasno se to ne bo zgodilo, ker bomo to preprečili, samo to je že druga zgodba :wink:

Ne vem, zakaj ima večina ljudi sonce za neko pohlevno zadevo s stalnim izsevom? :roll: Na žalost spadajo med te ljudi tudi tisti, ki se tako zelo trudijo dokazovati, da je CO2 oh in sploh nekaj najbolj groznega, kar nas lahko doleti(ozeroma ponavati ti to namerno spregledajo)
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 20 Maj 2007, 11:19

No mici ne bodi tako pametn
Ko si en drug glavo u rit tiši
Če si tko pametn pa pejt na arsota al pa napiši knjigo
boš slavn ko....... :evil:
Veš jas lahko skopiram tekst potem se pa pametnega delam
to je isto ko bi jaz zdejle skopiru vremensko napoved iz arosta
in bi potem se neki vn metau kk so ostali butasti k sami dajejo napoved :roll:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a Mici » 20 Maj 2007, 11:54

si jemlem zasluge za razodetje resnice?
se delam pametnega?
obstaja filmček, katerega sem za vas in za nekatre druge na hitro prevedel, v tem filmčku je nekaj svetovnih znanstvenikov, ampak znanstvenikov v rpavem pomenu besede, pa ne vrjamete temu filmčku. če bi pa se spravil pista knigo, bi bla pa po tem filmu, tako da, to bi pa bila kraja.
misliš da se mi gre za slavo?

vremenska napoved je nekaj popolnoma drugega. da co2 ne povzroča globalnega segrevanja je dokazano, da bo pa jutri dž pa ni dokazano, niti ne more bit.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Varstvo okolja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron