Globalno segrevanje

Varujmo svoje okolje, grožnje okolju, naravovarstvene organizacije

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 20 Maj 2007, 12:25

Jao ti sploh ne weš u čem je point
sm dau sam primer da neki pogledaš al prebereš pol se pa
delaš kot da vse veš in druge zaničuješ če si kaj domislijo al pa svoje ideje
predlagajo.
Pa pametn hočš bit ja sam pol pa sam kaj predlagi ne pa kaj menijo znanstveniki in kaj bo nardil co2 vsi vemo da ne kaj lepega ampak sam kej predlagej :lol:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a jest20 » 20 Maj 2007, 12:46

Vremenko napisal/-a:Jao ti sploh ne weš u čem je point
sm dau sam primer da neki pogledaš al prebereš pol se pa
delaš kot da vse veš in druge zaničuješ če si kaj domislijo al pa svoje ideje
predlagajo.
Pa pametn hočš bit ja sam pol pa sam kaj predlagi ne pa kaj menijo znanstveniki in kaj bo nardil co2 vsi vemo da ne kaj lepega ampak sam kej predlagej :lol:

Oprosti, ampak kaj pa ti počneš?
Tudi ti ne delaš prav nič drugega kot to, da se naslanjaš na članke, ki potrjujejo CO2 apokalipso. In po tvojem tukajšnjem pisanju se jasno vidi, da zaničuješ drugače mislieče. Primerček:
No mici ne bodi tako pametn
Ko si en drug glavo u rit tiši
Če si tko pametn pa pejt na arsota al pa napiši knjigo
boš slavn ko.......

Torej najprej popucaj pred svojim pragom...

kaj bo nardil co2 vsi vemo da ne kaj lepega ampak sam kej predlagej

Aja a kar vsi veste, da ne bo nič lepega? :roll:
Zanimivo, da jaz vidim tudi lepe stvari. Kot recimo bujneša vegetacija, zaradi večjega deleža CO2 v zraku, ogromno obdelovalne zemlje v Kanadi in Rusiji, krčenje puščav zaradi večje vlage v zraku(no tukaj že pričakujem napad), zaradi milejših zim manj onesnaževanja z ogrevanjem,... Čeprav zadnje 3 napisane stvari dejansko nimajo velike v veze s CO2, ker ima le ta dokaj zanemarljiv vpliv na podnebje(v nasprotju s splošno medijsko propagando)
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 20 Maj 2007, 12:52

A si že vidu kak članek pr men o co2(ne)
Edin predlagu sm za kolo ki bi rešu 2 težavi
A jas zaničujem koga preber od mici člaenke ki piše da si jas
glavo u rit tišim pol da je laznik newem kaj k je tako anketo dal
(hvala bogu da jo je dau k č ne bi tk forum zaspal)
mal ber članke bo pa bolš :lol:
Veš bom jas tut kako nazaj reku č bo kdo žalu mene al koga druzga
zato sm pa tut mici tako nazaj napisu
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a Mici » 20 Maj 2007, 13:29

ne bom se ti opraviču če sm te užalu, ker sm te upravičeno, zakaj? ker daješ komentarje na zadeve katere nisi prebral, in temu se reče tiščat glavo v rit, ja, resnica boli.

kaj jaz predlagam? pa a se ti norca delaš? dej, prznej da se, ker..človek te ne more resno jemat. in prosim da se zadržiš nadalnih nepotrebnih, nekonstruktivnih in neumesnih komentarjev.

pa prosim, umer se? da je laznik ne vem kaj? ne, napisal sem le pomanklivosti ankete ali z drugimi besedami, kako smešna je anketa, pač, anketa ki je v mojih očeh nepravilno zastavlena, ne pomeni da jo je naredil kreten -kar hočeš ti rečt.

res..izkluč se iz debate ker si patetičn. (vremenko)


hjah, jest20, sej tole se sliši lepo, bujnejša vegetacija pa vse ne vem pa kok bi blo to res, topla doba definitivno pomeni dobo izobilja-ja to se nam bliža. moram pa spet izpostavt da ta doba izobilja ne bo tako prijazna do nas, ker ne delamo racionalno z viri pitne vode! če bo šlo tako naprej, lahko upamo edino na bolše načine prečiščevanja morske vode, pa še oceani so že zapacani do konca...
sicer pa ja, v srednem veku, obstajajo zapisi, je bla podobna doba, so imel žetu v mislim da v Rožniku in trgatev v..mislim da malem srpanu- 2 mesca prezgodaj za današne razmere!
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 20 Maj 2007, 13:42

Ma dobr sei tk ne bom u tej debati k itaq če kej rečeš proti "pametnim"
si takoj taslabš.Ma vseen mi je grem pa na en drug forum te vsaj ne sklensajo če kaj poveš drugač
(ne mislim za vse mislim za ene 3 take k si misljo da će nek kaj preberejo so pa ž pravi profesjonalci u resnic pa nimajo pojma )
se je že pol zvedl da se je en tle pametnega delu pa da ma dostop do vseh kart pol da pa sliko k kaže temp. ponoč pa napiše da se bo ohladil


adijo :evil:


Pa ne misl mici da si dober če si najbolši med najslabšimi :wink: :roll:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a trebušan » 20 Maj 2007, 13:57

sej se more človek prow nasmejat ko vidi kako se je nekaterim užitek kregat :D

Eden je omenu da bi mogli omejit porabo vode. To sploh ni res. Vode je na pretek!
Se pa strinjam da je zmeraj manj pitne. In to je PROBLEM. Raje kot da se ukvarjamo kako naj jo šparamo, bi morali gledat da je ne prekomerno onesnažujemo.

Kar se tiče "štern" in podobnih rezervoarjev za deževnico pa naslednje. Ta voda je dobra samo za zalivanje, pranje avtomobilov,... Kaj pa veš kaj vse je notr.
trebušan
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 Maj 2007, 20:40
Kraj: Gorenja Trebuša

OdgovorNapisal/-a MHA » 20 Maj 2007, 14:05

trebušan napisal/-a:sej se more človek prow nasmejat ko vidi kako se je nekaterim užitek kregat :D


Ja ne :D
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a jest20 » 20 Maj 2007, 14:12

Mici napisal/-a:sicer pa ja, v srednem veku, obstajajo zapisi, je bla podobna doba, so imel žetu v mislim da v Rožniku in trgatev v..mislim da malem srpanu- 2 mesca prezgodaj za današne razmere!

No v zgodnjem srednjem veku so imeli tudi vinograde na Gorenjskem. Sedaj pa se tam ne da pridelovati niti ultra kislice :lol: Je prehladno.
In kljub takratnemu toplejšemu vremenu ni nikjer zaslediti nobene puščave v Prekmurju, kot nam jo sedaj nekateri obljubljajo, če se bo še malo segrelo

moram pa spet izpostavt da ta doba izobilja ne bo tako prijazna do nas, ker ne delamo racionalno z viri pitne vode! če bo šlo tako naprej, lahko upamo edino na bolše načine prečiščevanja morske vode, pa še oceani so že zapacani do konca...

Dejansko malo pretiravaš s to vodo.
Problemi s pitno vodo bodo na velikih ravnicah, kjer prevladuje kmetijstvo in močna industrija-pač spiranje svinjarije v podtalnico. Pri nas kakšnih hudih težav ne bo s tem.
Sicer pa se da še tako zasfinjano vodo predestilirati in nato dodati karbonate in podobno... Le malo bolj energijsko je potratna ta zadeva.
Zadnjič spremenil jest20, dne 20 Maj 2007, 14:16, skupaj popravljeno 1 krat.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 20 Maj 2007, 14:12

Ja sei kregat se jas ne mislim sam mal ber nazaj boš pa vidu kdo začne
:wink:
Prei se nism kregu dokler ni začeu edn neki weč bit
Pa se ne mislim weč kregat
Mogoč sm tut dons js malo tečn k sm raspizden še zarad ene stvari
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 20 Maj 2007, 14:20

Vremenko napisal/-a:Ja sei kregat se jas ne mislim sam mal ber nazaj boš pa vidu kdo začne
:wink:
Prei se nism kregu dokler ni začeu edn neki weč bit
Pa se ne mislim weč kregat
Mogoč sm tut dons js malo tečn k sm raspizden še zarad ene stvari

in se opravičujem če sm komu preveč reku tut teb mici
tist zasebn sporočil je blo u navalu zato ga ne resn jemat k sm tut ugotovu da sm jas neki narobe zastou :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 20 Maj 2007, 14:20

:lol:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a Mici » 20 Maj 2007, 14:35

trebušan napisal/-a:Kar se tiče "štern" in podobnih rezervoarjev za deževnico pa naslednje. Ta voda je dobra samo za zalivanje, pranje avtomobilov,... Kaj pa veš kaj vse je notr.


ja res..v šternah je bohved kaj..sploh ne živijo kraševci že od nekdej samo od štern, pa še mnogo je takih območij po svetu, že po sloveniji.

vremenko, sm ti odpisou! da sem jaz začel "napadat" je bilo zato ker, jaz sem predlagal varčevanje vode, ti pa da bi morali se vozit z bicikli :roll:.
temo katero sem namenil temu, da bi mogoče še kdo spoznal da toplogredni učinek dejansko ni znaten, sprevračate v reklamo toplogrednega učinka, zato sem se"razhudu"

da še enkrat dodam, toplogredni učinek JA/NE, nima veze, verjamte kar hočte, verjamte pa to, da je treba s stvarmi šparat dokler so, ko jih enkrat ni, je prepozno (pitna voda)

mogoče res pretiravam s tem, kako drastične ukrepe bi mogli sprejet za varčevanje pitne vode ampak glej iz drugega konca, na temle forumu hočem povedat da bi jo mogli šparat, pa 3/4 ljudi tega kar nekako ni prebralo, zdej si pa zamisli na ravni države v vest ljudi to vcepit? edino z zares hudimi ukrepi.
pa ne vem..gladine podtalnic..ne vem če sem kdaj slišal da se višajo, sem pa že večkrat da so iz leta v leto nižje, in moraš vedit da ko ostane zadnih 30% prvotne gladine, takrat najvrjetneje ni več pitna..

puščava v prekmurju..zna bit da bo, in veš zakaj? nepravilna raba vode! kar poglej malo okoli, povsod so naredili melioracijske ali pa irigacijske jarke, in to je napaka! pač, če je območje močvirnato, naj bo in še kako prav bi to zdaj prišlo, trenutno pa imamo kup površin ki so pol-močvirnata, pridelek ni bohved kaj, mokrišča pa tud niso, najslabši možni položaj!

in spet kdo je kriv za to?
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a jest20 » 20 Maj 2007, 15:04

Mici napisal/-a:
trebušan napisal/-a:Kar se tiče "štern" in podobnih rezervoarjev za deževnico pa naslednje. Ta voda je dobra samo za zalivanje, pranje avtomobilov,... Kaj pa veš kaj vse je notr.


ja res..v šternah je bohved kaj..sploh ne živijo kraševci že od nekdej samo od štern, pa še mnogo je takih območij po svetu, že po sloveniji.

Nekje bogu za hrbtom že. Samo v bljižini večjega kraja ali celo v mestu pa ni šans za štirno. Razen za zalivanje vrta. Ko ti dež popuca tisti smog iz ozračja...na zdravje :lol:
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a Mici » 20 Maj 2007, 16:27

ja sej to imaš prov, sm biu lih zadnič v takem kraju kjer imajo še vse na šterne (si moreš mislt to debilno politko, zdej so jim končno zrihtal vodovod, o kšni kanalizacija pa splho ni govora, vsak razumn človk bi najprej poskrbu za odvod...se pravi najprej kanalizacija potlej vodovod), no pa sm pil vodo, pa je mela mal naftnega priokusa :lol: sosed kuri na ole, sam dobr..nima veze, pa za vrt zalivat al pa za umivat je tud čist primerna, to kar se pa danes dela s PITNO vodo je pa kriminal. enga gumpca sm gledou k sm nekje delou, URO IN POL je drgnu avto ki je bil za moje pojme čist pri tem je VES ČAS tekla voda! potlej je pa še POL URE s ta isto vodo spirou dovoz ker so ble gor pence. pa tazga bi js kr na prangar prvezou pa....
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a alc » 20 Maj 2007, 19:47

ma sej ni fora kod je kaj in kdo je koga.
stvar je v tem da ljudje ki se imamo za gospodarje od Boga dane zemlje ki je dana enako nam zivalim rastlinam in vesolju nasploh delamo z to zemljo zelo neodgovorno in predvsem arogantno ignorantsko.
vse prejsnje kulture so imele vec spostovanja do planeta in njegovih dobrin, poznamo veliko zgodb ameriskih indijancev, sveti francisek je imel odnos brat sonce in sestra luna,... mi ki nimamo vec stika z zemljo ker kupimo vse lepo zapakirano z privlacnimi etiketami poslikano v trgovini pa ne samo to imamo na voljo tudi veliko znanstvenih dohkazov in raznoraznih statistik ki so itak prirejene korist tistega ki jih je narocil in placal, mi smo pa kar naenkrat najpametnejsi in tako arogantni da je res cudo da nas narava se tolerira.
stvar je v tem da nemoremo vec ignorirat nasega vpliva na nase okolje enostavno moramo postat poniznejsi in sprejet naravo za mogocnejso od nas in hkrati jo spostovat in ji ne delati tega kar ji ni v korist.
no z drugimi besedami zadnji cas je da postanemo personalni do narave in okolja se probamo postaviti v njeno kozo probajmo videti situacijo iz njene pozicije torej ne dellajmo ji to kar si nebi zeleli da nam kdo dela.
in za to ni potrebno ne znanstvenih dokazov ne diplomskih potrdil le zdrava pamet.
om tat sat
alc
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 10 Avg 2006, 19:00
Kraj: crnomelj

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Varstvo okolja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron