Intervju s Tanjo Cegnar

Varujmo svoje okolje, grožnje okolju, naravovarstvene organizacije

OdgovorNapisal/-a jest20 » 02 Jul 2007, 12:49

Mici napisal/-a:
jest20 napisal/-a:
Mici napisal/-a:
še bol očiten je pa Trst, Tergeste, terg-trg, ja...Trst je izrazito trgovsko mesto že od nekdaj. aja, prvič zapisano pa okoli leta 0, spet...600-700 let prezgodej.

še rabiš?

Daj prosim nehaj s takimi neumnostmi...
Zdej pa samo še čakam, da boš izjavil, da je ime Petovio(Ptuj) dokaz za Slovence :roll:


ok..če je neumnost, zakaj je neumnost?
ne tega ne bom izjavu, ker...ne vem kako točno bi to dokazvou.

da je izvor imena Trst slovenski ti bo povedal vsak jezikoslovec, ampak..nikakor ne pridejo skupaj z zgodovinarji, da je ime nastalo predno smo bili uradno tukaj. res čudno a?

Ker si tako "odlično" podkovan glede zgodovine, potem ti najbrž ni tuje mešanje jezikov, prevzemanje imen od staroselcev, pretvorba imen v bolj "domačo" obliko itd
Eh, kaj ti sploh govorim... Ti itak ne boš videl dlje od tistega, kar ti servirajo na hervardi.com :roll:

P.S. To ni tema o Slovencih in zgodovini...
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a Mici » 02 Jul 2007, 13:06

ammmm, ni ravno tako. tisto z Hrušico sem sam spregledal, mi ni nihče predaval. pač..v soboto sem bil tam gori, prebral da so prevedli Ad Pirum v "pri hrušici", da je bila utrdba Ad Pirum v 2. stoletju. potem pa sem se spomnil geografije v 4. letniku, ko nam je profesor lepo povedal da je Hrušica v resnici Krušica. kar ne more pomeniti nič drugega kot to, da teorija kontinuitete drži.
vidim dlje od tistega kar tam pišejo..verjemi.

P.S. se strinjam :lol:
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a frizby » 02 Jul 2007, 15:37

jest20 napisal/-a:Namerno upočasnjuje? Daj zresni se no...
Ozeroma prosim, pokaži mi sredstvo, ki naj bi po tvoje uspešno nadomestilo nafto. (pa ne mi začenjati z elektriko, biodizlom, vodikom itd, ker se boš opekel)

Imaš pa prav. Zemjo svinjamo z veliko zadevami. Pa se mogoče kdo sekira zaradi tega? Zganja mogoče kdo paniko? Jasno da ne.
Važno da gre CO2 tako lepo v promet :lol: Ko bo folk nehal nasedati na CO2 pravljice, bodo pa mogoče prešli celo na kakšen resničen problem...


Nisem rekel, da bi se odpovedali nafti. OMEJITI UPORABO!

Ne boš verjel. Smo ljudje na svetu, ki se dejansko obremenjujemo zaradi onesnaženega okolja.

Samo... dokler bodo na svetu ljudje s plazmami na oddaljenosti 20m, ki jih je tako težko izkljapljat, se zemlji in njenim prebivalcem slabo piše.
Pa smo krivi ali pa ne.
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a jest20 » 02 Jul 2007, 15:50

frizby napisal/-a:
Samo... dokler bodo na svetu ljudje s plazmami na oddaljenosti 20m, ki jih je tako težko izkljapljat, se zemlji in njenim prebivalcem slabo piše.
Pa smo krivi ali pa ne.


Ma dej nehaj že s temi plazmami... Kaj hudega pa so ti naredile? Kaj hudega bo po tvoje z zemljo, če bom jaz imel radijo na stanby? Ali pa cela država... :lol: Ti jaz povem da NIČ.
P.S. Po svoje še super, da obstaja stanby. Tako je manj problemov čez noč, ko ni visoke porabe elektrike. Kajti proizvedena elektrika SE MORA porabiti. Ker večjih elektraren ne moraš izklopiti čez noč :roll: To se lahko afnaš z malimi hidroelektrarnami in plinskimi elektrarnami. Jederske in termo elektrarne pa vedno delujejo na 95-100% moči, drugače preprosto ne gre.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a Mici » 02 Jul 2007, 16:14

lepo si tole izpostavu jest20. zato pa so pr nas zgradil tisto hidroelektrarno, kako se že imenuje...taka no...ponoč črpa vodo v rezeorvar, podnev pa proizvaja elektriko iz tiste vode, oz energije tiste vode

kdor še ni spregledal....denar je sveta vladar .

pa veš...počas bi bil cajt da začneš razlikovat med onesnaževanjem okolja in pa izpusti CO2.

omejit uporabo nafte je pa nemogoče, to je isto kot bi želel omejit porabo hrane...no sej do neke mere bi šlo, na splošno pa cel svet trpi pomankanja, tako nafte kot hrane, zato se mi zdi kr dobra primerjava. sta pa obe "surovini" podobno pomembne, dost bi jih pocepal zarad pomankanja ene al druge...
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a skywalker » 02 Jul 2007, 19:06

Glede nafte, sicer se mi zdi mal znanstvena fantastika ampak mogoče pa le :
Še ena britanska avtomobilska hiša predstavlja špotni avtomobil na električni pogon. Gre za Lightning GT, ki je zelo podoben Jaguarju. Kot poročajo nekateri mediji, je avtomobil od spredaj podoben Jaguarju, od zadaj TVR-ju, njegov profil pa spominja na Marcosa.

Zanimivo, da jeklenega konjička Lightning GT, kot je naziv novega izdelka v avtomobilski industriji, poganjajo Altairnino Nanosafe baterije. Omenjeni avtomobil se lahko pohvali s 710 konjskimi močmi, tako da se lahko brez težav postavi ob bok najhitrejšim avtomobilom, saj doseže hitrost 100 kilometrov na uro v pičlih štirih sekundah.

Kot poročajo nekateri viri, naj bi Lightning GT lahko brzel po cestah tudi do 400 kilometrov na uro. Dodajmo, da se baterije tega športnega avtomobila napolnijo v desetih minutah, zainteresirani kupci pa bodo lahko prišli do tega dirkalnika že leta 2008, ko se bo tudi uradno začela proizvodnja.

Vir: dnevnik.si
Lep dan želim , Matej
skywalker
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 25 Nov 2006, 19:47
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a Mici » 02 Jul 2007, 19:29

to pa je rešitev ja...
s takim avtomobilom bomo potem delal plastiko itd itd....
kar je pa najbolš je pa to, da za proizvodno elektrike ne rabmo fosilnih goriv, sej pada iz neba :roll:
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a jest20 » 02 Jul 2007, 20:24

skywalker napisal/-a:Dodajmo, da se baterije tega športnega avtomobila napolnijo v desetih minutah

Napolnijo? Ja, pa smrkci tudi obstajajo :wink: Napolnijo dovolj za uporabo, to že. Napolnijo do konca, to je pa druga stvar.
Če pa greš hkrati polniti kake 20 takih avtomobilov, ti pa garantirano vrže ven varovalko v najbližji transformatorski postaji.
Razen, če imaš najet industrijski vod :lol:

Elektro avtomobili preprosto nimajo prihodnosti. Razen jasno raznih butičnih primerkov in jajčk za 2 osebi, za furanje po mestu(pa še to ne za množično uporabo).
Zakaj? Prva ovira je avtonomija. Ok, res da lahko nabašemo v avto tono baterij... Vendar bo zaradi tega čas polnenja konkretno dolg-posledično se uporabnost približa nuli.
Glavna stvar je pa jasno samo polnenje in za to potrebna energija.
Samo za primer-če bi vse avtomobile pri nas zamenjali z električnimi, bi potrebovali 6-10 jederskih elektraren podobnih tej v Krškem, samo za polnenje avtomobilskih baterij. Poleg tega pa še kompletno predelavo celotnega elektro omrežja, da bi lahko preneslo obremenitve...
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

OdgovorNapisal/-a frizby » 03 Jul 2007, 08:09

Mici napisal/-a:omejit uporabo nafte je pa nemogoče, to je isto kot bi želel omejit porabo hrane

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

S tem stavkom si pa dokazal svoje znanje, oziroma svojo nevednost kako se to naredi. In kako se je to že dogajalo v naši prejšnji državi. Trenutno se pa v Iranu.

Jest20 napisal/-a:Ma dej nehaj že s temi plazmami... Kaj hudega pa so ti naredile?

Plazma meni ne bo nič naredila :P Imajo pa nekateri zatečene riti zaradi nje :roll: Plazma generation :wink:

Glede standbya, me boš pa težko prepričal, da so si to zmislal na enem nemškem inštitutu. Pomoje so zopet bili grooooozn sponzorirani, da so to izjavili. ihaaaaa :twisted: :twisted: :twisted: :wink:


I'm lazy when I'm lovin', I'm lazy when I play
I'm lazy with my girlfriend a thousand times a day
I'm lazy when I'm speaking, I'm lazy when I walk
I'm lazy when I'm dancin' and I'm lazy when I talk
I open up my mouth, it comes rushin' out
Nothin', doin' nadda, never, how you like me now
Wouldn't it be mad, wouldn't it be fine
Lazy, lucky lady, dancin', lovin' all the time
I I I I'm wicked and I'm lazy
Ooooh, don't you wanna save me...

ne da se mi več z vama... prepametna sta za mene
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Mici » 03 Jul 2007, 08:28

ja..naša prejšna država je bila pa lep primer ekonomskega čudeža...res omejitve porab nafte ničesar ne prizadenejo, se popolnoma strinjam s tabo :arrow: Iran je pa itak tik pred gospodarskim boomom.


dej lej...ugasn računalnik vsakič ko greš vn iz sobe, pa boš prdobu energije za vs stand-by k ga pokurte v bajti. da ne omenjam kok tisoč računalnikov je vs čas pržganih itd itd pa speči ljudje pr televizorju .

ja na inštitutu so lepo povedal, stand-by pokuri dost, niso pa povedal to kar je jest20. da bi ponoč moglo bit še več porabnikov elektrike vklučenih, in da je stand-by naravnost odlična. saj se energija ponoč troši in celo plača.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

Prejšnja

Vrni se na Varstvo okolja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron