Napoved vremena - marec

Analizirajte stanje in podajte svojo napoved vremena tako ali drugače na hiter in preprost način

Napoved vremena - marec

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 29 Feb 2008, 20:40

Evo vam novo temo. Pišite sem napovedi!
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a bore » 29 Feb 2008, 22:30

sneg v marcu - garantirano , samo še najt ga je treba.

LP,Še pomnite tovariši :D

Upam,da sem zadel temo,saj je zgornja napoved maksimalno amaterska
ni podkrepljena z kartami,ni obdelana strokovno,ni kopirana iz tivuja,
ni prepisana od kozmosa ali drugih profijev,ni plačana,ni podkupljena itd
skratka v njo ni vredno verjeti ma nič od nič.
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 29 Feb 2008, 22:47

evo ena moja hitra ocena GFSja je taka, v ponedeljek čez dan se bodo začele najprej vZ sloveniji pojavljati padavine, po nižinah seveda kot dež, ki se bo hitro širil proti V sprva bo še pihal JZ veter ki bo proti večeru oslabel... v prvem delu noči na torek se bodo padavine okrepile in zajele vso državo, ker se bo iznad SV precej ohladilo, se bo meja sneženja hitro spuščala proti nižinam, ampak snega po nižinah ne pričakujem, morda le nekaj prehodnega snežćenja, ki pa ne bo pustil nobenih sledi na tleh... padavine se bodo nato hitro pomaknile nad osrednji balkan, kjer bo večinoma snežilo... čaka pa kraje S od alp po vsej verjetnosti precej zimski teden, alpe bi se lahko odebelile krepko čez meter suhega snega ki bo zelo povečal nevarnost snežnih plazov v hribih... pri nas se bo ohladilo za nekaj dni, jutra bodo ledena, medtem ko bodo dnevi nekaj nad nulo... ker bo v višinah vsaj prve dni dotekal precej mrzel zrak iz severa, bo možnost nastajanja snežnih ploh v popoldanskem in večernem času predvsem v alpskem in predalpskem svetu dokaj velika...



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 01 Mar 2008, 02:03

vsekakor mislim da situacije naslednji teden ne gre podcenjevati... ravno nasprotno glede na količino padavin v prvem delu letošnjega leta mislim da bo slej ali prej prišlo kar nas je obšlo... tako da v kakšni obliki je še prehitro za govorit ampak upam da bo sneg kot trenutno kaže... sem namreč stavil z enim kolegom tako da če ga v sredo ne pade 15cm+ sem naj**** :?
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 01 Mar 2008, 02:09

Slika



wem da limam bedarijo, ampak takele razglednice nisem videl že 2 leti :o 8)
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a Ledo » 01 Mar 2008, 03:16

i to glih nad Velenju
Ledo
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 25 Jan 2007, 00:06
Kraj: veleje=)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Mar 2008, 08:45

00Z v slogu 18Z še vedno nam namenja 40-50mm. padavin v snegu... prej nekaj malega dežja ampak nič hudega, saj bo glavnina padavin v obliki snega in kot sem že včeraj povedal, bo v torek čez dan in v prvem delu noči na sredo lahko kar intenzivno snežilo, ko bodo nato padavine počasi ponehale... o količini in obliki nebi ker sta še vedno dva dneva do začetka dogajanja... :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 01 Mar 2008, 13:01

wetter napisal/-a:Ma dej nehite s tem snegom,ME ZANIMA KDO GA ŠE SPLOH HOČE!!!
pa te karte se iz uro v uro spreminjajo


Jaz ga hočem. Pa večina tu gor. Pa večina vremenarjev. Pa še amrsikdo. :)
Karte ses preminjajo vsakih 6ur. :lol:

Hm, hm...stvar je zelo zelo nepredvidljiva. Se spomnite zadnjega poslabšanja, ko je še en dan prej kazalo na 20cm snega +?. Nato nam jo je zagodla premočna fronta in vse potisnila proti JZ, mi pa smo ostali suhi. No, če bi se takrat stvari malenkost drugače obrnile, bi lahko fasali precej snega. Ravno tako je sedaj, lahko dobimo res 30cm+, lahko pa se sfiži in dobimo le hiter prehod fronte in malenkost dežja. Bomo videli. Upam v vsaj malo belega. :D :roll:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Mar 2008, 13:06

ŽUPMART napisal/-a:
wetter napisal/-a:Ma dej nehite s tem snegom,ME ZANIMA KDO GA ŠE SPLOH HOČE!!!
pa te karte se iz uro v uro spreminjajo


Jaz ga hočem. Pa večina tu gor. Pa večina vremenarjev. Pa še amrsikdo. :)
Karte ses preminjajo vsakih 6ur. :lol:

Hm, hm...stvar je zelo zelo nepredvidljiva. Se spomnite zadnjega poslabšanja, ko je še en dan prej kazalo na 20cm snega +?. Nato nam jo je zagodla premočna fronta in vse potisnila proti JZ, mi pa smo ostali suhi. No, če bi se takrat stvari malenkost drugače obrnile, bi lahko fasali precej snega. Ravno tako je sedaj, lahko dobimo res 30cm+, lahko pa se sfiži in dobimo le hiter prehod fronte in malenkost dežja. Bomo videli. Upam v vsaj malo belega. :D :roll:


župi si me ravno prehitel, uglavnem velika večina tu gori si želi snega če ne drugače zato da nam pričara vsaj nekaj dni prave zime, meni osebno bo v veselje tudi to da se bodo nekateri žive požrli od muke, ker vedo da ko se spet oglasijo da bodo deležni posmeha... karte so lepe, še lepše pa bi bilo če se uresničijo kar se da v celoti :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a wetter » 01 Mar 2008, 13:11

Jst mislim da se bo isto ponovilo kot na pustno soboto se se spomnite
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Mar 2008, 13:31

wetter napisal/-a:Jst mislim da se bo isto ponovilo kot na pustno soboto se se spomnite


utemelji po čem to sklepaš, morda po zvončkih ki rastejo za sosedovo hišo... smešno, morda po leski ki cveti... smešno, morda po trobenticah??? vedno nekaj napišeš brez utemeljitve, lahko se to zgodi ne izključujem te možnosti, ampak utemelji po čem ti to sklepaš... ker kart naj nebi spremljal in je to brezveze, kako potem lahko sploh veš kako bo vreme če ne gledaš kart... a na zvončkih piše da nas čaka sprememba al kaj? smešen si že resno :roll:
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a wetter » 01 Mar 2008, 14:20

joj kozmus,zakaj bi gledal karte za tok dalč naprej,sej nisem dokončno napisal da ga nebo,glede kart bom kr tih
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 01 Mar 2008, 15:20

wetter napisal/-a:joj kozmus,zakaj bi gledal karte za tok dalč naprej,sej nisem dokončno napisal da ga nebo,glede kart bom kr tih



3 dni je daleč? nevem no, sej uredu "vsak tele ima svoj vesele" pa ne vzemi tega tako osebno, mislim da veš kaj sem hotel s tem povedat :wink: veš problem je v tem, da ti lahko napoveš vreme za nekaj uric naprej, če pogledaš ven čez okno, ne moreš pa ti na podlagi muh pa nevem česa napovedovat vremena za nekaj dni recimo... in ko celo zimo trosič nekaj, za česar nimaš nobene podlage, veš da se je že neštetokrat dogodilo da je bilo še dan prej +20 naslednji dan pa -20 pa 20centi snega...ne mormo se zanašat na globalno segrevanje fantje in na spremembe ki jih globalno segrevanje prinaša... morate vedeti da so se v preteklosti tudi po nekaj let zapored pojavljale suhe in tople zime, brez snega, tisti starejši morate to dobro vedeti, jaz ker sem mlajši tega ravno ne vem, boste pa to tastarejši lahko pritrdili in da ni tole nič nenavadnega, ekstremi se dogajajo in se bodo dogajali in na podlagi dveh slabih zim ne moremo govoriti o globalnem segrevanju, še zdaleč ne... ko bo 5 zim tako slabih kot je tale, se bomo pa lahko vprašali kam pelje ta svet, in vedite vedno se je in vedno se bo na določeno časovno periodo določen vremenski dogodek ponovil in se bo ponovil tudi v prihodnosti...



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a broljo » 01 Mar 2008, 15:44

Se strinjam s temle. Lani naprimer je bilo 18.3. zelo toplo med 15 in 17 stopinjami, naslednji dan okrog 14. ure, pa je ob zelo močnem vetru temperatura nahitro padla in dež je prešel v sneg ki je potem sipal do večera. Tako da je prav vse še možno. Takrat sem bil ravno v avtu in sem opazoval zun. termometer, v eni uri se je ohladilo za 10 stopinj!
Vreme je pa res zakon. :D
življenje je borba
broljo
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 10 Feb 2008, 01:46
Kraj: vodice

OdgovorNapisal/-a bore » 02 Mar 2008, 00:49

Samo malo komentarja,
Saj je marec, sneg pada tudi v marcu ali ste nekateri pozabili.
Mogoče pa bo kaj.Osebno nisem gledal kart jih bom jutri , zato sploh ne vem kakšno bo vreme v prihodnjih dneh,očitno se pa nekaj dogaja ker
postajate nestrpni.

LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

Naslednja

Vrni se na Napoved vremena - Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron