Trenutno stanje - avgust 2008

Trenutno stanje v vašem kraju

Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 10:53

Nisem nikjer našel še te teme, če pa že je me opozorite prosim... Tako na JV se že pojavljajo prve nevihte, sicer so majhnega obsega vendar se mi zdi kar malo prezgodaj glede na napovedi :shock: ... Poročajte iz severa prosim!

lp
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 11:34

eto prav nad mano se je lepo razvil sistem, ki se ga vidi na JV nekje nad nm zdaj... bilo je nekaj toče, vendar se bojim da ta šele prihaja... poročam kasneje :x
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Laznik » 08 Avg 2008, 11:43

Danes ko je prešlo severni del Koroške ( Dravograd) neurje sem uspel posneti manjši zračni vrtinec z poglobljenim zračnim tlakom. Do vortexa je prišlo na grebenu, kjer je pravokotno nanj pihal močan veter tik pred nevihto. Trajal je vsega 5 sekund. Škoda na območju je verjetno velika. Ogled je načrtovan nekje jutri.
Slika
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Laznik » 08 Avg 2008, 12:01

Prilagam še arhiv radarskih in satelitskih slik za ta dogodek


http://radarska.meteocenter.eu/?todayda ... =3&nacin=1

in Arhiv satelitskih slik

http://satelitska.meteocenter.eu/?today ... =3&nacin=1
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 12:06

v novem mestu je bila nevihta s točo! Čakam da mi poročajo... :roll:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 12:30

V šmarjeških toplicah trenutno pada toča v velikosti oreha! :shock: no pa mamo... zgleda da bo tudi ves hmelj uničlo :x
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a vremelj » 08 Avg 2008, 13:35

V Ljubljani je padal dež z nekaj toče, ampak je bila majhna. A obstaja možnost, da bo spet začela padati proti večeru :shock: :?:
Uporabniški avatar
vremelj
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 05 Avg 2008, 08:28
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 14:12

še prej... spet se krepi, pri nas pa se dela shelf cloud :shock: praktično skoraj do tal :shock: :shock: :shock: ... neverjetno, kratko zatišje zdaj pa še huje kot prej :shock:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 14:17

poglejte radarsko... praktično iz belega v rdeče :shock: po velikosti gledano je tole največje neurje letos... po intenziteti (še) ne

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 14:29

ne vem zakaj tako slabo opozarjajo naši... lahko bi rekli: Danes so možne močne nevihte z nalivi in veliko točo. Rečejo pa da bojo močnejše nevihte :evil: groza, sej zjutrej so vedl kaku bo pa še zmer noben ni mrdnu :roll:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 08 Avg 2008, 16:31

A zdej ce je pa v Ljubljani bila nevihta malo močnejša je pa kr panika tle na severu ni bilo kakšnih intezivnih neviht tako da so takšna opozorila zadosti sedaj je ze pa od 13h mir,brez dezja tu pa tam malo zagrmi
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 16:37

pou dolenske je potolklo, toča je bila npr. v Šmarjeških Toplicah in še marsikje večkrat in tudi zelo velika in prav bi bilo da so izdali opozorilo, za celo Slovenijo, vendar tega niso storili. Sicer pa kar je je, ne vem kaj maš ti za jamrat poglej malo okoli sebe pa boš videl veliko ljudi ki so ostali brez vsega in zato ker pri vas ni bilo hudo praviš, da ni bilo potrebnih opozoril?! Kaj pa prejšnje 2krat ko so na ESTOFEX izdali največjo stopnjo nevarnosti, so bili ljudje vsaj pripravljeni, čeprav ni ponekod padlo niti kaplje dežja :roll:
Zadnjič spremenil Skadi, dne 08 Avg 2008, 17:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 08 Avg 2008, 16:42

Skadi napisal/-a:pa kaj me briga za vašo gorenjsko! tm mate itak same skale... pou dolenske je potolklo, toča je bila npr. v Šmarjeških Toplicah in še marsikje večkrat in tudi zelo velika in prav bi bilo da so izdali opozorilo, za celo Slovenijo, vendar tega niso storili. Sicer pa kar je je, ne vem kaj maš ti za jamrat poglej malo okoli sebe pa boš videl veliko ljudi ki so ostali brez vsega in zato ker pri vas ni bilo hudo praviš da ni bilo potrebnih opozoril?! Kaj pa prejšnje 2krat ko so na ESTOFEX izdali največjo stopnjo nevarnosti, so bili ljudje vsaj pripravljeni čeprav ni ponekod padlo niti kaplje dežja (npr. ko je bilo v Kamniku) :roll:


Kolk si pa imel zemljepis TO NI GORENJSKA AMPAK SAVINJSKA :roll: :roll: :roll:
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 08 Avg 2008, 16:47

Skadi napisal/-a:pa kaj me briga za vašo gorenjsko! tm mate itak same skale... pou dolenske je potolklo, toča je bila npr. v Šmarjeških Toplicah in še marsikje večkrat in tudi zelo velika in prav bi bilo da so izdali opozorilo, za celo Slovenijo, vendar tega niso storili. Sicer pa kar je je, ne vem kaj maš ti za jamrat poglej malo okoli sebe pa boš videl veliko ljudi ki so ostali brez vsega in zato ker pri vas ni bilo hudo praviš da ni bilo potrebnih opozoril?! Kaj pa prejšnje 2krat ko so na ESTOFEX izdali največjo stopnjo nevarnosti, so bili ljudje vsaj pripravljeni čeprav ni ponekod padlo niti kaplje dežja (npr. ko je bilo v Kamniku) :roll:


Saj so bila ze zjutraj opozorila za močnejše nevihte,in če to neveš kaj spada k tem je pa tvoj problem
itak ce izdajo opozorilo za nevihte je možna tudi toča,če pa še neveš toče itak nemorejo napovedati
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 17:10

ups nism vidu zg. savinjska... no sicer pa nima veze, ne mislim se kregat s tabo... točo dajo ponavadi v opozorila, vem da se je ne da točno napovedat kje bo, se pa da napovedat glede na vrednost meteoroloških spremenljivk njeno verjetnost. In ta je bila za danes visoka, saj so domala vsi tuji meteorološki portali napovedovali možnost zelo velike toče (5 cm), pri nas pa vse to spada pod močne nevihte... je že res, samo potem je tako kot bi jaz rekel ko bi me ti vprašal, kje sem doma, da bi ti jaz rekel na Zemlji. Kar je res vendar popolnoma splošno oz. nevredna informacija ker nisem marsovcu podoben :wink:
Zadnjič spremenil Skadi, dne 08 Avg 2008, 17:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Naslednja

Vrni se na Trenutno stanje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron