Trenutno stanje - avgust 2008

Trenutno stanje v vašem kraju

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 17:11

aja pa malo pazi na pravopis :wink: neveš = ne veš :lol:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Avg 2008, 17:13

Nevem saj jaz tulim že dva dni na forumu da je ne bomo dobro odnesli danes, ampak dokler boste vi verjeli sami javnim inštitucijam bodo stvari take kot so škode veliko, ko pa boste enkrat začeli upoštevati opozorila tudi nas ki vemo nekaj o vremenu in ne govorimo nekaj v tri krasne bo morda takrat kaj bolje!

Sami ste krivi, jasno je bilo da bo toča, komur to ni bilo jasno, brez kakršnegakoli javnega opozorila nima pojma o vremenu in vremenskih pojavih tak da se ne bunit nekaj v tri krasne!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 17:16

kozmos al veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!! Samo koliko ljudi pa dejansko bere ta forum? In koliko več je tistih ki poslušajo opozorila na radiu? Za tiste se gre, kaj meni nuca če vem da bo toča, če ne ve 3/4 dolenjske, ker ne znajo opozarjat! :roll:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Avg 2008, 17:17

Skadi napisal/-a:pa kaj me briga za vašo gorenjsko! tm mate itak same skale... pou dolenske je potolklo, toča je bila npr. v Šmarjeških Toplicah in še marsikje večkrat in tudi zelo velika in prav bi bilo da so izdali opozorilo, za celo Slovenijo, vendar tega niso storili. Sicer pa kar je je, ne vem kaj maš ti za jamrat poglej malo okoli sebe pa boš videl veliko ljudi ki so ostali brez vsega in zato ker pri vas ni bilo hudo praviš da ni bilo potrebnih opozoril?! Kaj pa prejšnje 2krat ko so na ESTOFEX izdali največjo stopnjo nevarnosti, so bili ljudje vsaj pripravljeni čeprav ni ponekod padlo niti kaplje dežja (npr. ko je bilo v Kamniku) :roll:



Naj ti bo jasni skadi da boš v prihodnje, ko bom videl takle post letel z foruma! Lepo se da povedati kaj te moti ne pa da se s tako zadirčnostjo lotiš komentarja. Upoštevaj moj nasvet ker drugače bodo sankcije!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 17:23

Skadi napisal/-a:SV Slovenije? Kot sem jaz razbral bo prišlo popoldne iz SZ in se okrepilo. Zvečer naj bi na JV oz. V lokalno padlo tudi do 50mm dežja, toča seveda ni izključena, bomo pa videli kaj bo ratalo... Danes je stvar še v Italiji :) ... vsekakor sem pa prepričan da je ne bomo tako dobro odnesli kot v ponedeljek kajti stvar prihaja direktno na nas iz zahoda... bomo videli, zaenkrat še ni opozoril... :D

to sem napisal včeraj, torej sem očitno vedel... in ti si napisal

Kozmos napisal/-a:Predvsem me zanima to, zakaj mARSOvci ne izdajo opozorila tretje stopnje, glede na to da bodo jutri vsi pogoji izpolnjeni za nastanek močnih neurij, edino kar se mora se mora vse poklopiti ampak mislim in se bojim, da bi lahko lokalno nastalo spet precej škode, če ne že zaradi vetra pa zaradi toče, ki bo verjetno oklestila kar dober del Slovenije, upam pa na čimmanj škode in zopet eno izdatnejšo porcijo dežja, tega pa si verjetno vsi želimo


lp


no očitno veš kaj sem hotel reči, stvar meteorologa ni da zase ve kako bo vreme... mora povedati javnosti, drugače pa ne vem zakaj delajo na vladni agenciji?
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Avg 2008, 17:25

Skadi napisal/-a:sej če bom pa še jst letel s foruma pol bosta pa res samo še 2 gor :lol:


Ojej tega se pa na smrt bojimo, da bodo zaradi tebe odšli tudi ostali uporabniki... Drugače pa je bilo opozorilo na uradni strani ARSO podano že včeraj popoldne, danes pa ej že cel dan izdano opozorilo o naraščanju rek ponoči in o možnosti toče!

citiram:

Porast hudournikov, 8.8.2008

Danes zvečer in predvsem v noči na soboto, lahko ob intenzivnejših padavinah močno narastejo manjši vodotoki in hudourniki, po večjem delu države.

Lokalni nalivi, možen močan veter ob obali

Danes popoldne bodo krajevno možne močnejše nevihte s točo, zvečer in ponoči pa tudi močnejši nalivi. V tem času lahko
lokalno pade nad 50 mm padavin.
Sredi noči bo ob obali zapihala tramontana, možni bodo sunki okoli 70 km/h.

Toliko o tem da niso opozarjali na točo!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 17:30

kdaj so pa izdali to opozorilo? si bil na to pozoren? Popoldne, ko je bilo praktično že mimo... sicer pa BV jst se ne mislm več z vami dajat, lahku me flikneš če čš... sej sm ubistvu edini k je dons kej nalepu pa poročou o trenutnm stanju, nekaj je naredil še vremelj tako da... se pa opravičujem za tisti post, ni bil tako mišljen kot je bil slišat vendar ti zagotavljam da so opozorila prišla prepozno... po toči zvoniti prepozno bi pravzaprav lahko rekel :lol:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 08 Avg 2008, 17:34

Skadi napisal/-a:kdaj so pa izdali to opozorilo? si bil na to pozoren? Popoldne, ko je bilo praktično že mimo... sicer pa BV jst se ne mislm več z vami dajat, lahku me flikneš če čš... sej sm ubistvu edini k je dons kej nalepu pa poročou o trenutnm stanju, nekaj je naredil še vremelj tako da... se pa opravičujem za tisti post, ni bil tako mišljen kot je bil slišat vendar ti zagotavljam da so opozorila prišla prepozno... po toči zvoniti prepozno bi pravzaprav lahko rekel :lol:


OPOZORILA SO BILA ŽE VČERAJ tidi na ZEVS-u

si pač spregledal :wink:
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 08 Avg 2008, 17:35

GREMO RAJE K TEMI TRENUTNO STANJE!!!
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Avg 2008, 17:38

Skadi napisal/-a:kdaj so pa izdali to opozorilo? si bil na to pozoren? Popoldne, ko je bilo praktično že mimo... sicer pa BV jst se ne mislm več z vami dajat, lahku me flikneš če čš... sej sm ubistvu edini k je dons kej nalepu pa poročou o trenutnm stanju, nekaj je naredil še vremelj tako da... se pa opravičujem za tisti post, ni bil tako mišljen kot je bil slišat vendar ti zagotavljam da so opozorila prišla prepozno... po toči zvoniti prepozno bi pravzaprav lahko rekel :lol:



Opozorilo je bilo o možnih neurjih podano že včeraj popoldne, danes zgodaj zjutraj pa so ga dopolnili še z opozorilom o naraščanju rek danes ponoči!

Drugače pa je na meteo portalu tudi že cel dan podano opozorilo tretje stopnje, kdor bi se tako bal za vreme, bi izbrskal na netu te stvari in si jih pogledal, koga pa po domače boli k**** bo pa zaupal lastnemu instinktu!

Glede tvojega poročanja danes, pa samo hvala od vseh nas za poročanje in prav je da si poročal in zraven lepil še animacije radarjev in satelitskih slik, taki posti sodiju na ta forum, medtem ko tvojih zadnjih 5 postov ne sodi na ta forum, zatorej bom tudi poskrbel da boš ob takem nadaljevanju izključen iz foruma, ker takih pa res ne rabimo tu gori meti!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 17:40

nad S Jadranom se je naredil metulj - vsaj na radarju tako izgleda, napovedane so "pijavice" tako da upam da bojo kolegi na crometeo kaj poročali... drugače pa nam grozijo predvsem manjše reke in potoki, saj naj bi zvečer začelo lit! Na ESTOFEX so celo update-ali napoved, kjer lepo piše da ne manjka dosti do 3. stopnje (ki bi bila izdana na območju Evrope šele 3. letos), bomo videli kaj bo, fronta bo šla počasi naprej, upam pa da kaj drugega kot dežja ne bo več :)

Slika
Zadnjič spremenil Skadi, dne 08 Avg 2008, 17:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a vremelj » 08 Avg 2008, 17:42

Priznam, da sem šele začetnik in ne poznam dobro pojavov, tko da prosim ne zamerit če bo vprašanje zvenelo neumno :oops: zanima me, a je možno, da tudi zvečer ali ponoči pada toča (recimo konkretno v LJ). Sam sicer sklepam, da ne, ker je temperatura zraka že tolk padla, ampak saj pravim sm bolj laik na tem področju :|
Uporabniški avatar
vremelj
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 05 Avg 2008, 08:28
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 08 Avg 2008, 17:47

vremelj toča lahko pada kadarkoli, npr. pri nas je bila pred dobrimi dvemi tedni ob treh zjutraj... predvsem je odvisno koliko energije je še ostalo v zraku, prehod hladne fronte, itd.... danes je mogoče da ob izdatnejših nalivih ponoči še kaj pade med dežjem vendar sem sam mnenja, da je glavno mimo... najbolje pa da spremljaš radar, predvsem tisti del nad zahodom oz JZ! :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 08 Avg 2008, 17:48

vremelj napisal/-a:Priznam, da sem šele začetnik in ne poznam dobro pojavov, tko da prosim ne zamerit če bo vprašanje zvenelo neumno :oops: zanima me, a je možno, da tudi zvečer ali ponoči pada toča (recimo konkretno v LJ). Sam sicer sklepam, da ne, ker je temperatura zraka že tolk padla, ampak saj pravim sm bolj laik na tem področju :|


Pozdravljen ob prehodu fronte lahko ponoči pada toča predvsem tam kjer danes še ni bilo padavin ki bi ohladile ozračje, seveda bo šlo tukaj za manjšo točo kot pa čez dan saj bo noč naredila svoje, medtem ko tudi drugje sprva ni izključena manjša toča, predvsem pa bomo deležni silovitih nalivov ob fronti, ki bodo krajevno lahko povzročili da bi hudourniki in manjši potoki lahko prestopili bregove, kak zemeljski plaz je možen uglavnem, čeprav se bo slišalo čudno glavnina sedaj šele prihaja! Fronta je še v Švici in bo v naslednjih urah počasi zajela tudi naše kraje, pred njo pa se še lahko skuha kak močna nevihtna celica, trenutno najbolj ogrožena je celotna primorska!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Trenutno stanje - avgust 2008

OdgovorNapisal/-a vremelj » 08 Avg 2008, 17:57

Hvala obema za pojasnilo :wink:
Uporabniški avatar
vremelj
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 05 Avg 2008, 08:28
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Trenutno stanje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron